Blockchain definīcija: viss, kas jums jāzina

Vai meklējat pareizu blokķēdes definīcijas skaidrojumu? Apskatīsim šīs tehnoloģijas sīkumus tūlīt!

Blockchain strauji maina mūsu biznesa pasaules paradigmas. Jūs domājat, ka izprast tehnoloģiju ir diezgan viegli. Bet mēs zinām, ka pastāv liela iespēja, ka jūs saskārāties ar daudz nozīmi, kurai nebija lielas jēgas, meklējot tiešsaistē blokķēdes definīciju.

Nu, bet neuztraucieties, patieso blokķēdes definīciju ir daudz vieglāk saprast, nekā jūs domājat. Patiesībā jaunā tehnoloģija faktiski maina digitālās pasaules perspektīvu. Tā kā blokķēdes tehnoloģija nekur nenonāk, tagad ir pienācis laiks iepazīt īsto blokķēdes definīciju.

Reģistrēties tūlīt: Bezmaksas Blockchain kurss

Contents

Satura rādītājs

1. nodaļa: Blokķēdes definīcija: kas tas ir?

Patiesībā bloka ķēdes tehniskā definīcija būtu šāda –

“Blockchain tehnoloģija ir izplatīta virsgrāmatu sistēma, kas veicina decentralizāciju, pārredzamību un datu integritāti.”

Šķiet ļoti tehnisks, vai ne? Nu, ļaujiet mums to sadalīt jums.

Patiesībā to varētu domāt kā par bloku ķēdi. Bet šeit vārdi “ķēde” un “bloķēt” apzīmē citu lietu.

Šajā kontekstā bloks attēlo digitālo informāciju, un ķēde parāda, kā digitālie dati tiek glabāti datu bāzē / virsgrāmatā.

Parasti digitālās informācijas vienības veido “blokus” virsgrāmatā. Turklāt jums ir trīs galvenās daļas –

Tajā tiks glabāta informācija par blokķēdes darījumu, piemēram, laiks, datums, summa utt. Tomēr tagad tas var saglabāt dažāda veida datu formātus, piemēram, dokumentus, attēlus, identitātes utt..

Blokā tas glabās to, kurš piedalās blokķēdes darījumā. Tomēr tā vietā, lai izmantotu savu īsto vārdu, jūs saņemsit unikālu “digitālo atslēgu” kā savu lietotājvārdu. Turklāt blokķēdē būs tikai šis lietotājvārds.

Vēl viens nozīmīgs fakts ir tas, ka katrs bloks atšķiras no citiem blokiem. Piemēram, kā mums ir dažādi vārdi, lai identificētu sevi. Tātad blokā tiks saglabāts “hash”, kas ir unikāls kods, kas palīdzēs sistēmai atšķirt divus blokus.

Ķēdes veidošana

Kad viss ir izdarīts, jūsu blokam būs nepieciešama verifikācija. Nu, šeit tas kļūst interesants. Neviens tīklā nevar tikai nejauši izveidot bloku un to saglabāt. Patiesībā citi mezgli apstiprinās jūsu datus blokā, un, ja viss šķiet kārtībā, viņi dos zaļo signālu.

Un tikai pēc tam tas tiks saglabāts virsgrāmatā. Tomēr bloks tiks saistīts ar iepriekšējo bloku, kad tas tiks saglabāts virsgrāmatā. Un, kad parādīsies vēl viens bloks, tas arī tiks saistīts ar šo bloku.

Piemēram, jūs izveidojāt bloku “x”, un iepriekš bija bloks “y”. Tātad, kad jūsu “X” tiks saglabāts virsgrāmatā, tas tiks saistīts ar “y”. Līdzīgi blokā “y” tiks saglabāta arī saite uz “x” bloku.

Visas saites starp “blokiem” rada nepārtrauktu ķēdei līdzīgu struktūru. Tātad, redzat, šī ir blockchain definīcijas patiesā nozīme.

Pārbaudiet mūsu Blockchain Vs. Datu bāzes rokasgrāmata, lai uzzinātu atšķirību starp šiem diviem.

Bet kāpēc blokķēde ir tik svarīga?

Labākais veids, kā aprakstīt, kāpēc blokķēdes definīcija ir tik svarīga, ir izpētīt sistēmas galveno struktūru. Patiesībā jūs zināt, kā viss ir atkarīgs no centralizētajiem serveriem. Turklāt centralizēto serveru ierobežojumi ir vienīgais iemesls blokķēdes revolūcijai.

Un tāpēc ir ļoti svarīgi zināt par blokķēdes definīciju. Patiesībā tas palīdz labāk izprast tehnoloģiju, jo centralizētajai struktūrai nedarbojas ļoti labi.

Bet vai centralizētās sistēmas ir ierobežotas?

Nu, paskatīsimies, vai viņi tādi ir.

Centralizēto sistēmu ierobežojumi

Ja pamanāt digitālajai pasaulei raksturīgo programmatūras aspektu, redzēsit, ka lielākā daļa no tiem ir balstīti uz centralizētu struktūru. Parasti tas nav tāpēc, ka arhitektūru ir patiešām viegli uzturēt un attīstīt. Tas ir tāpēc, ka visi ir pieraduši uzticēties citām pusēm, lai aizsargātu viņu informāciju.

Turklāt mēs esam atkarīgi no citām pusēm, ka viņi mūs neapkrāpj un neapkrāpj ar saviem produktiem. Patiesībā jūs, iespējams, nestrādāsit ar kādu, ar kuru jums iepriekš nebija nekādu darījumu.

Tātad kļūst ārkārtīgi grūti palielināt vai tirgoties ar kādu personu bez jebkādām iepriekšējām biznesa attiecībām.

Paskaidrosim to ar piemēru. Pieņemsim, ka jūs kaut ko pasūtījāt, izmantojot Amazon, bet jūs jūtaties pārliecināts, ka saņemsiet piegādi, vai ne? Tomēr patiesībā Amazon nav tas, kurš ražo šo priekšmetu; tas ir kāds cits.

Dažreiz pat citas trešās personas pārdod šīs preces. Tātad, Amazon darbojas kā buferis starp šo trešo personu un sevi. Pat ja jūs, iespējams, nezināt par tiem, bet jūs joprojām viņiem uzticaties, pateicoties Amazon tagam.

Tomēr tas, ko šeit definē bloķēšanas ķēdes definīcija, ir “vajadzība pēc trešās puses uzticības nodibināšanai”. Izmantojot blokķēdi, jums nevajadzēs nevienu trešo personu; jūs varat tieši strādāt ar citiem uzņēmumiem ar pilnu pārliecību, kaut arī neuzticaties tiem.

Tādējādi tipiskā centralizētā sistēmā ir daudz trūkumu, tostarp:

 • Nevar pilnībā uzticēties
 • Nepiedāvā pilnu drošību
 • Neattiecas uz privātuma jautājumiem
 • Aizņem pārāk daudz laika un galu galā maksā
 • Nav caurspīdīguma

Blockchain priekšrocības salīdzinājumā ar tipisku centralizētu sistēmu

 • Atbrīvojas no visiem starpniekiem
 • Darījumu pārbaude
 • Augstas drošības protokoli
 • Zemākas izmaksas
 • Caurspīdīga tīkla sistēma
 • Nemainīgs un decentralizēts

Paskaties, es nesaku, ka blokķēde atrisina visas problēmas. Patiesībā ar blockchain nāk arī daži jautājumi. Tomēr paturiet prātā, ka tas atbrīvojas no daudziem centralizētajiem jautājumiem. Tādējādi tas ir lielisks jauninājums no centralizētiem serveriem uz decentralizētiem serveriem.

Turklāt ir daudz scenāriju, kur blokķēde var padarīt risinājumu drošāku, pārredzamāku un izturīgāku. Tomēr blokķēde ir sarežģīta tīklu arhitektūra. Tātad, pilnībā neiegūstot zināšanas par to, jums nevajadzētu veikt lēcienu.

Bet, ja vēlaties sekot līdzi tehnoloģiskajai revolūcijai un paplašināties, vislabāk ir zināt par blokķēdes vienkāršo definīciju.

Tātad šo iemeslu dēļ jums jāzina par blokķēdes definīciju.

Lasīt vairāk: Blockchain lietošana: 20 un vairāk Blockchain tehnoloģiju izmantošanas gadījumu saraksts

2. nodaļa: Blockchain tehnoloģijas vēsture

1991-2008:

Vai jūs zināt, kad pirmo reizi blockchain faktiski parādījās? Nu, tālajā 1991. gadā Stjuarts Habers un Skots Stornettqo sāka strādāt pie pirmās blokķēdes tehnoloģijas. Sākumā viņi vēlējās izveidot kriptogrāfiski šifrētu ķēdes bloku. Turklāt viņi mēģināja padarīt to drošu pret viltojumiem.

Pat tad viņi izmantoja dokumentu laika zīmogus, lai pilnībā izsekotu visiem darījumiem. Vēlāk viņi modernizēja sistēmu un iekļāva Merkles kokus. Tādējādi tas uzlaboja viņu iespējas vienā blokā uzglabāt vairāk dokumentu.

Tātad, redzat, kaut arī daudzi cilvēki domā, ka blokķēdes tehnoloģiju definīcija pirmo reizi parādījās 2018. gadā, tā faktiski sākās 1992. gadā. Pilnīgi jāzina par vienkāršo blokķēdes definīciju.

Jebkurā gadījumā vēlāk, 2008. gadā, beidzot nāca īstā revolūcija. Grupai vai personai vārdā Satoshi Nakamoto nāca klajā ar jaunu redzējumu par blokķēdi, un šoreiz tā bija kriptonauda – Bitcoin.

Bitcoin mainīja mūsu sistēmas darbību, jo tas bija digitāls maksājuma veids.

2009. – 2011. Gads:

Pēc iepazīšanās ar bitcoīnu Satoshi Nakamoto 2009. gadā beidzot izlaida Bitcoin balto dokumentu. Turklāt dokumentā viņš sniedza pilnīgu informāciju par tīkla darbību. Turklāt tas arī norāda, kā tas var uzlabot digitālo uzticēšanos.

Patiesībā neviens nevarētu kontrolēt, tāpēc neviens nevar izjaukt citu uzticību. Tomēr Satoshi Nakamoto vadība beidzās, kad viņš nodeva platformas izstrādi citiem izstrādātājiem un pazuda.

Patiesībā, kaut arī Satoshi Nakamoto neveica tehnoloģiju attīstību, citi izstrādātāji sāka lēnām veidot vairāk blokķēdes platformu.

Turklāt ar decentralizētu lietojumu maisījumā blockchain tehnoloģiju definīcija beidzot sāka pievērst uzmanību visiem.

Jebkurā gadījumā 2010. gadā beidzot notika pirmais bitcoin tiešsaistes pirkums. Lietotājs nopirka divas picas ar 10 000 BTC.

 2012. – 2014. Gads:

Šis periods vēsturē bija neapšaubāmi visnozīmīgākais kā vienkāršā blokķēdes definīcija. Patiesībā Bitcoin bija lielisks sākums blokķēdei, taču daudzi izstrādātāji uzskatīja, ka ar to nepietiek jaunām inovācijām.

Viņu vidū bija Vitāliks Buterins, kurš veicināja Bitcoin koda bāzes izveidi. Tomēr Bitcoin bija krasi ierobežots. Izstrādātājs sāka strādāt pie cita risinājuma, kas spētu veidot dažādas funkcijas, bet tomēr saturētu vienādranga tīkla sistēmu..

Beidzot viņš 2013. gadā nāca klajā ar Ethereum ar jauniem papildinājumiem tipiskajā bitkoīna koda bāzē. Turklāt tā bija attīstība, kas mainīja blokķēdes veidus, vienkārši definējot blokķēdes vēsturi.

Pa to laiku Bitcoin kļuva tik populārs, ka tirgū pārsniedza 1 miljardu dolāru. Drīz Vitaliks izlaida Ethereum balto papīru. Un pūļa pārdošana sākās par finansējumu. Jebkurā gadījumā šajā blockchain vēstures perioda definīcijā Ethereum izdevās iegūt visu nepieciešamo finansējumu.

Tomēr, redzot bloku ķēdes potenciālu, tirgū ienāca Ripple – uzņēmuma bloku ķēdes finanšu risinājums.

Turklāt cits populārs uzņēmumu bloku ķēdes konsorcijs šobrīd – R3, izveidoja konsorciju ar vairāk nekā 40 mantotajiem dalībniekiem. Lieki teikt, ka visas trīs jaunās inovācijas joprojām dominē bloku ķēdes tirgū.

Un tā radās blokķēdes tehnoloģiju definīcija.

Lasīt vairāk: Enterprise Ethereum: Privāta blokķēde uzņēmumiem

2015. – 2017. Gads:

2015. gadā Ethereum oficiāli uzsāka un ieviesa jaunu funkciju, ko sauc par viedajiem līgumiem. Turklāt viedie līgumi kļuva par vienu no vadošajām funkcijām, kas varēja pildīt dažādas līguma funkcijas.

Jebkurā gadījumā Ethereum izdevās savākt masveida aktīvo izstrādātāju kopienu, kas joprojām to izveido kā patiesu ekosistēmu.

Vēl viens liels spēlētājs tirgū tagad pirmo reizi sāka savu ceļojumu 2015. gadā. Patiesībā jumta projekts Hyperledger sāka savu ceļu uz blokķēdes attīstību.

Linux Foundation iepazīstināja ar Hyperledger un izveidoja konsorciju blockchain tehnoloģijas attīstībai. Tātad, tie ir arī liela daļa no blockchain tehnoloģiju definīcijas. Turklāt Hyperledger vēlējās apvienot visus blokķēdes centienus vienā telpā.

Turklāt Hyperledger veicina sadarbību starp uzņēmumiem, nevis konkurenci, lai ikviens varētu iegūt savu taisnīgo daļu no riska. Turklāt Hyperledger ieviesa arī jaunu struktūru, ko sauc par moduļu arhitektūru, kas ļauj jums pievienot jebkura veida funkcijas un to izmantot.

Tātad, pat ja jūsu blokķēdē var nebūt nepieciešamās funkcijas, varat to vienkārši izstrādāt manuāli, pieslēgt sistēmai un izmantot.

Redzot uzņēmumu potenciālu, J. P. Morgans uzsāka Quorum blockchain kā uzņēmuma risinājumu. Kvoruma pamatlīnija patiesībā ir Ethereum, taču, tā kā Ethereum ir publisks, tam bija nepieciešami daži uzlabojumi.

Tādējādi tagad mums ir privāta Quorum platforma, kuru uzņēmums var izmantot bez problēmām.

Lasīt vairāk: Quorum Blockchain Ultimate Guide

2018. gads:

2018. gadā jūs redzēsiet blokķēdes tehnoloģijas milzīgo popularitāti. Tomēr ārkārtīgi nepastāvīgais Bitcoin raksturs tirgū lika pāriet uz galveno tehnoloģiju no kriptovalūtām.

Patiesībā kriptonauda ir lieliska, taču tās mēdz būt ļoti svārstīgas. Tātad tas rada nenoteiktību tirgū, ko uzņēmuma uzņēmumi nemeklē.

Vēl viens lielisks fakts blokķēdes tehnoloģiju definēšanas laika skalā ir finanšu uzņēmumu pieaugums, izmantojot tīklu. Sākumā finanšu uzņēmumi bija ļoti skeptiski, jo tas zaudē saikni ar centralizētajām sistēmām.

Tomēr, pateicoties tehnoloģiju priekšrocībām, tagad to izmanto 15% finanšu uzņēmumu. Un tas pieaug. Pēc masveida lietošanas gadījumu maiņas blokķēdes definīcijā uzņēmumi tagad vairāk nekā vēlas to izmantot.

Saskaņā ar aptauju, 95% uzņēmumu ir gatavi ieguldīt blokķēdē 2018. gadā. Un daudzi no viņiem jau iegulda miljonus nišā.

2018. gada beigās globālais blokķēdes biznesa tirgus līmenis ir USD 1,2 miljardi.

 2019. gads:

Pašlaik blokķēdes tehnoloģija tiek masveidā ieviesta daudzos uzņēmumos, pateicoties blokķēdei kā pakalpojumu nozarei. Patiesībā blokķēde kā pakalpojumu uzņēmums uzņēmumiem piedāvā cita veida attīstības vidi bez zināšanām par blokķēdi.

Kāpēc? Nu, būtībā resursi, lai patstāvīgi izstrādātu blokķēdes tehnoloģiju, ir diezgan ierobežoti. Tā kā tikai ierobežots skaits programmētāju var tikt galā ar tehnoloģiju sarežģītību, daudzi uzņēmumi izmanto savus pakalpojumus.

Tomēr, tā kā lielākā daļa vadošo uzņēmumu blokķēdes platformu ir atvērtā koda, ikviens to var brīvi izmantot savā sistēmā. Bet tam viņiem būtu nepieciešamas izstrādātāju komandas, kas palīdzētu pievienot vairāk funkciju vai palīdzētu tās integrēt.

Tādējādi blokķēde kā pakalpojumu nozare strauji attīstās, lai labāk apmierinātu visas vajadzības. Mēs varam droši teikt, ka turpināsim redzēt lielāku izaugsmi šajā nozarē.

Turklāt ICO juridisko problēmu dēļ tagad lielāko daļu no tām aizstāj drošības žetoni. Tie ir līdzīgi ICO, taču tiem ir juridiski dublējumi. Tātad cilvēki, kuri iegulda ICO, nesaskaras ar krāpšanos vai krāpnieciskiem uzņēmumiem.

Uzņēmumu bloku ķēdes platformām ir izšķiroša nozīme bloku ķēdes pieņemšanā. Uzziniet vairāk par Enterprise Blockchain platformām tagad!

2020. gads:

2020. gads bija lielisks blokshēmas tehnoloģijai. Daudzas valsts iestādes meklē blokķēdes maku un iegulda naudu tā ieviešanai. Vēl jo vairāk, bankas vēlas strādāt pie centrālās bankas digitālajām valūtām, kas uz visiem laikiem mainīs pasaules ainavu.

Ķīna atklāja pilnībā funkcionējošu CBDC modeli, kas jau ir aprīkots ar ievērojamu blokķēdes maku. Tomēr arī Facebook’s Svari ir ceļā, lai pabeigtu šo CBDC modeli.

Patiesībā daudzi uzņēmumi neizskata blokķēdes apmācību, lai uzzinātu vairāk par tehnoloģiju un sāktu savu projektu. Tāpēc pieprasījums pēc blokķēdē balstītām prasmēm un apmācības šobrīd ir visu laiku augstākais.

Nākotne:

Blokķēdes nākotne ir diezgan gaiša. Kā redzat, vienkāršā blockchain laika skalas definīcija parāda lielu solījumu. Turklāt tiek lēsts, ka blokķēdes tirgus līdz 2030. gadam pārsniegs 3,1 triljonu ASV dolāru.

Tātad, tagad ir īstais laiks nodrošināt vietu šajā masveida tirgus ierobežojumā.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par blokķēdes vēsturi? Pārbaudiet blokķēdes laika skalas vēsturi tieši tagad!

3. nodaļa: Blockchain tehnoloģijas pamatīpašības

Ir dažas blokķēdes pamatīpašības, par kurām jāzina blokķēdes izstrādātājam. Apskatīsim, kādi tie ir –

Nemaināms

Nemainīgums neapšaubāmi ir viena no nozīmīgākajām blokķēdes īpašībām. Tas nozīmē, ka neviens bloku ķēdes izstrādātājs vai lietotājs nevar mainīt / dzēst datus virsgrāmatā vai pievienot jaunu saturu bez jebkādas validācijas. Šī funkcija nodrošina nemainīgumu.

Patiesībā blockchain darījums darbojas nedaudz savādāk nekā jebkurš cits finanšu uzņēmums. Tā kā tam nav centralizētas pilnvaras, tas ir atkarīgs no tīkla mezgla.

Kad notiek blokķēdes transakcija, visiem tīkla mezgliem būs jāsaka, ka tas ir derīgs vai netiks pievienoti virsgrāmatai.

Turklāt, kad tiek pievienots bloks, tas ir pastāvīgs. Tādējādi to nav iespējams mainīt vai mainīt.

Vai jūs zināt, ka šī bloku ķēdes definīcijas funkcija padara to bez korupcijas?

Tā kā lielākā daļa korupcijas rodas organizācijas iekšienē, mainot virsgrāmatu, tiek izslēgta iespēja to darīt. Tādējādi tas ļoti cīnās pret noziedzību.

Decentralizēts

Blokķēdes definīcijā jūs atradāt vārdu “decentralizēts”. Bet ko tas nozīmē? Patiesībā tas nozīmē, ka nav nevienas personas vai pārvaldes iestādes, kas izskatītu ietvaru. Bet tipiskā tīkla struktūrā viss lielā mērā ir atkarīgs no klienta-servera modeļa.

Bet šeit viena persona vai grupa rūpējas par visu infrastruktūru. Tas ir viens no būtiskajiem ieguvumiem, kas jāmeklē katram blokķēdes izstrādātājam. Tas veicina lietotāju tiesības. Tādējādi tas galu galā piedāvā vairāk priekšrocību –

 • Atbrīvojas no cilvēku pieļautajām kļūdām, tāpēc tas ir vairāk izturīgs pret kļūdām.
 • Lielāka lietotāju kontrole pār viņu īpašībām.
 • Ļoti droša, jo sistēmas sakraušana ir dārgāka, vairāk hakeru.
 • Atbrīvojas no visām trešo pušu integrācijām.
 • Nav izkrāpšanas iespēju, jo sistēma darbojas tikai ar algoritmiem.
 • Katru izmaiņu mezgli pārskata, kas veicina pārredzamību.
 • Iepazīstina ar autentisku arhitektūru, tāpēc cilvēkiem būtu grūti uzlauzt kodu un tam uzbrukt.

Uzlabota drošība

Nu, tas atbrīvojas no centrālās varas, bet tas nenozīmē, ka kāds var darīt visu, ko vēlas. Tas būtu nopietns risks visiem mezgliem. Patiesībā, lai veicinātu privātumu un drošību, visi virsgrāmatas dati tiek stipri šifrēti.

Šeit blokķēdes definīcijā tiek ļoti pieminēts termins, ko sauc par kriptogrāfiju. Patiesībā kriptogrāfija ir viens no sarežģītajiem matemātiskajiem algoritmiem. Tādējādi tas kalpo kā tīkla ugunsmūris.

Kodu nav iespējams uzlauzt. Turklāt, ja kāds vēlas mainīt kādu vērtību blokā, tas radīs pilnīgi atšķirīgu rezultātu, kas nebūs saistīts ar sākotnējām izmaiņām. Turklāt katram blokam ir unikāls hash ID. Tomēr maiņas ID maiņa nav iespējama.

Turklāt, lai veiktu blokķēdes darījumu, jums būs nepieciešama gan publisko, gan privāto atslēgu palīdzība. Nav iespējams noskaidrot arī citu lietotāju privātās atslēgas.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts Enterprise Blockchain Professional (CEBP) kurss

Izplatītā virsgrāmata

Vēl viena lieliska blokķēdes iezīme ir sistēmas izplatītais raksturs. Patiesībā visi mezgli uztur virsgrāmatu, un tādējādi kopējā skaitļošanas jauda tiek sadalīta starp tām. Tādējādi, veicinot labu rezultātu.

Publiskās blokķēdes gadījumā visi var redzēt virsgrāmatu bez problēmām. Tomēr privāti viss nedaudz mainās, bet tomēr tas ir skatāms. Tehnoloģijas rakstura dēļ tā ir efektīvāka un piedāvā arī citas priekšrocības –

 • Liels reakcijas laiks jebkurai ļaunprātīgai darbībai, jo jebkuras izmaiņas virsgrāmatā ir pamanāmas salīdzinoši ātrāk. Tātad, ir viegli izsekot jautājumam.
 • Mezgli darbojas kā verificētāji, un tāpēc viņiem tiek piedāvāta līdzdalība.
 • Tas atbrīvojas no visām tīkla priekšrocībām. Tātad visi iegūs vienādu privilēģiju daudzumu sistēmā.

 Vienprātība

Vienprātība ir izšķirošs faktors, kad runa ir par blokķēdi. Bez vienprātības blokķēdes sistēma nedarbosies. Patiesībā konsensa algoritmi palīdz tīklam pieņemt lēmumus. Bez jebkādas vienprātības neviens blokķēdes nevar pareizi novērtēt pievienotos blokus.

Ja mēs to izskaidrojam vienkāršāk, tas ir tikai tīkla mezglu lēmumu pieņemšanas process. Ja miljoniem mezglu atrodas vienā tīklā, ir absolūti nepieciešams panākt vienprātību.

Jo patiesībā ne visi cilvēki paši var nonākt pie viena secinājuma. Skaidrības labad domājiet par to kā par balsošanas procesu, kurā uzvarēs vairākums.

Pašlaik ir daudz vienprātības algoritmu veidu. Tomēr katram no tiem ir dažāda veida plusi un mīnusi.

Jebkurā gadījumā, lai tīkls darbotos, bloku ķēdes izstrādātājam ir jāievieš sava veida vienprātības algoritms.

Ātrāka norēķināšanās

Nu, blockchain ļauj jums veikt darījumus tīklā, kaut arī tagad tas piedāvā daudz vairāk. Patiesībā blokķēde nodrošina ātrāku iznākumu norēķinos. Tātad jūs pārskaitīsit naudu ātrāk.

Mēs domājam, ka jūs jau zināt, ka tradicionālie banku tīkli darbojas salīdzinoši lēnāk. Daudzas reizes maksājuma nokārtošana prasa pārāk daudz laika. Tomēr nepieciešamības gadījumos naudas sūtīšana no ārzemēm varētu aizņemt daudz laika.

Tādējādi tas rada lielu problēmu. Bet, lietojot blokķēdi, naudas iegūšana prasīs tikai dažas sekundes. Tātad, tas ir ļoti izdevīgi izmantot. Tomēr bloku ķēdes izstrādātājam ir jāpārliecinās, ka darījumu laiks netiek apdraudēts par katru cenu.

Lasīt vairāk: 6 galvenās blokķēdes funkcijas, par kurām jums jāzina

4. nodaļa: Blockchain tehnoloģijas definīcija: kādi ir dažādi veidi?

Lai labāk izprastu blokķēdes tehnoloģijas definīciju, jums jāzina par dažādiem blokķēdes veidiem pašlaik.

Ja mēs varam klasificēt blokķēdi, tad tā pamatā būtu divi dažādi scenāriji. Parasti vispārējā klasifikācijā mēs iegūstam četrus blokķēdes veidus –

 • Privāts
 • Publisks
 • Federēts
 • Hibrīds

Pamatojoties uz atļauju līmeņa klasifikāciju, mēs iegūstam divus veidus –

 • Atļauts
 • Bez atļaujas

Blokķēdes tehnoloģiju uzņēmumiem ir absolūti nepieciešams zināt par tiem. Tā kā ar jauno integrāciju uzņēmumos blokķēdes tehnoloģiju uzņēmumiem būtu jāparedz, kurš no tiem ir vispiemērotākais nozarēm.

Jebkurā gadījumā pārbaudīsim tos tagad!

Vispārējā klasifikācija

Privātā Blockchain

Privātajā blokķēdē tīklā redzēsiet tikai vienu organizāciju. Būtībā viena organizācija var izvēlēties, kurš var brīvi pievienoties tīklam un kurš nevar. Šķiet, ka tas viss tagad nav decentralizēts, to dara?

Patiesībā blokķēdes pamatvērtība joprojām ir neskarta. Tomēr šajā blokķēdes tehnoloģiju uzņēmumi iegūs arī pārvaldības sistēmu. Turklāt tas galvenokārt ir piemērots kā uzņēmuma iekšējais tīkls.

Jautājums ir tāds, ka publiskās blokķēdes ir lieliskas, taču tām ir atvērta virsgrāmata, kuru ikviens var redzēt. Konkurences tirgū privātuma nepieciešamība ir diezgan liela. Un tāpēc publiskās platformas šajā gadījumā nederēs.

Joprojām pastāv visi pārējie pamatmērķi – drošība, izplatītā virsgrāmata utt. Turklāt tā ir zema enerģijas patēriņa platforma nekā publiskā.

Publiskā blokķēde

Nu, publiskās blokķēdes ir bloku ķēdes definīcijas pionieris. Šajā blokķēdes tehnoloģiju uzņēmumi iegūs pilnīgu brīvību. Patiesībā tas nozīmē, ka ikviens un ikviens var brīvi pievienoties tīklam. Nebūtu nekādu ierobežojumu.

Tātad, tas nozīmē, ka šeit jūs iegūsit patiesas decentralizācijas garšu. Bet jautājums ir par privātumu. Gadījumā, ja šo tehnoloģiju izmanto blokķēdes tehnoloģiju uzņēmumos, tas var radīt daudz problēmu.

Tā kā valsts grāmata ir atvērta visiem, to var redzēt ikviens. Tādējādi tiek apdraudēta visa tīkla bāze. Tomēr šī platforma ir daudz drošāka nekā privāta. Turklāt tas ir pilnībā pārredzams un veicina lietotāju iespējas.

Uzņēmums varētu izmantot šo tehnoloģiju, lai darbinātu jebkuru tīklu, kas ļauj patērētājiem mijiedarboties, neietekmējot tā iekšējā tīkla sistēmu.

Lasiet arī: Kā darbojas Blockchain?

Federētā blokķēde

Federālā vai konsorcija blokķēdes tehnoloģija ir vairāk vai mazāk labākā no abām pasaulēm. Tomēr šajā gadījumā jūs redzēsiet, ka tas ir mazliet tuvu privātajiem blokķēdēm. Patiesībā federālā blokķēde ir decentralizēts privāts tīkls.

Nu, ļaujiet man paskaidrot. Jūs jau zināt, kā viena organizācija faktiski var uzturēt privāto tīklu. Bet federācijā vairākas organizācijas piedalīsies pārvaldībā. Tātad tas beidzot veicinās blokķēdes decentralizēto raksturu.

Federālie tīkli ir ļoti populāri starp blokķēdes tehnoloģiju uzņēmumiem. Izmantojot šo tīklu, daudzas blokķēdes tehnoloģiju lietojumprogrammas var samazināt to izmaksas. Turklāt jūs redzēsiet arī lielāku regulējumu par blokķēdes tehnoloģiju lietojumiem.

Noteikumi nodrošina, ka neviens nevar ļaunprātīgi izmantot tīklu nelikumīgiem mērķiem. Turklāt šis veids veicina arī zemas darījumu maksas salīdzinājumā ar citām.

Hibrīda blokķēde

Hibrīds ir sava veida līdzīgs federālajai blokķēdei, taču tie noteikti atšķiras. Šajā gadījumā Hybrid blockchain izmanto arī labāko no abām pasaulēm. Tomēr šeit tas vienlaikus norādītu uz brīvību un kontrolētu piekļuvi.

Hibrīdās blokķēdes nav atvērtas visiem, taču tās piedāvā tādu pašu pārredzamības, drošības un integritātes līmeni. Patiesībā tīkls ir ļoti pielāgojams. Turklāt sistēmas dalībnieki var izlemt, kuri lietotāji var piedalīties un kuri ne.

Turklāt viņi var arī izlemt, kurš darījums viņiem jāpublisko. Parasti blokķēdes tehnoloģiju lietojumprogrammas var izmantot šo tehnoloģiju, kad viņi vienlaikus strādā ar vairākām ieinteresētajām personām.

Parasti šajās blokķēdes tehnoloģiju lietojumprogrammās darījumi nav valsts īpašums. Bet pārbaudei tos var padarīt publiski pieejamus. Bet tas attiecas tikai uz verifikāciju.

Atļauju līmeņa klasifikācija

Atļautās blokķēdes

Šāda veida blokķēdē tīkls paliek noslēgtā vidē. Īsāk sakot, tas nozīmētu, ka mezgliem būtu nepieciešama atļauja iekļūt tīklā. Šeit iepriekš daži izvēlētie mezgli var ievadīt tikai.

Parasti centralizētās nozares dod priekšroku šāda veida blokķēdes tehnoloģiju lietojumprogrammām, jo ​​tās var vismaz ierobežot citus lietotājus.

No otras puses, atļauta publiskā blokķēde nodrošina, ka var ievadīt visus mezglus, kas atbilst kritērijiem, un pēc tam viņi var brīvi redzēt virsgrāmatu un veikt darījumus. Līdzīgi kā publiski.

Bez atļaujas bloķēt ķēdes

Šajā tīklā visi mezgli var piedalīties verifikācijas procesā. Tātad, nekādu ierobežojumu nav. Turklāt visi tīkla lietotāji var veikt darījumus vai pievienot informāciju virsgrāmatai. Blokķēdes tehnoloģiju lietojumprogrammām, kurām ir atvērtāka vide, šī noteikti patiks.

No otras puses, pastāv privāti tīkli bez atļaujas. Šajā lietotājiem būtu jāpieder pie organizācijas, kurai ir piekļuve tīklam. Galvenokārt šeit ir paredzēta tikai piekļuve. Tātad visi privātā tīkla lietotāji piekļūs kā mezglu.

Lasīt vairāk: 4 dažādi blokķēdes tehnoloģiju veidi & Tīkli

5. nodaļa: Blockchain tehnoloģijas populāri lietojuma gadījumi

Globālie darījumi

Blokķēdes tehnoloģija pašlaik notiek finanšu sektorā. Nu, kāpēc gan ne? Blokķēdes pamatā esošā nozīme sākās ar to, ka tas ir finanšu instruments. Patiesībā blokķēdes tehnoloģijas izmantošana centralizētas banku sistēmas vietā atbrīvojas no lielākās daļas trūkumu.

Turklāt ar bloķēšanas ķēdi tagad pārrobežu maksājumi būtu brīze. Turklāt daudzi finanšu uzņēmumi var gūt ievērojamu stimulu, izmantojot šo jauno tehnoloģiju. IBM pasaules vads ir šī gadījuma piemērs.

Tirdzniecība

Tirdzniecības finansēšana ir arī vēl viens lielisks papildinājums lietošanas gadījumu sarakstam. Katru gadu daudz preču tiek nosūtītas ar tirdzniecības uzņēmumu palīdzību. Bet tirdzniecības finansējums risina daudzus sarežģījumus, tostarp pārredzamības, drošības utt. Trūkumu.

Tātad, lai pilnībā kontrolētu sistēmu, viņi var izmantot blokķēdi. Populārs piemērs tam būtu TradeLens. Turklāt šī tehnoloģija ļauj tirgotājiem labāk sazināties savā starpā.

Turklāt tas ļauj saņēmējam izsekot procesam un sūtītājam, lai savlaicīgi saņemtu maksājumu.

Lasiet par to, kā Blockchain tagad var pārveidot tirdzniecības finanses!

Pārtikas nekaitīgums

Vēl viens aizraujošs izmantošanas gadījums aiz blokķēdes nozīmes būtu pārtikas drošība. Patiesībā pārstrādātos pārtikas produktos parasti ir daudz neētisku sastāvdaļu. Bet nevar zināt, ko nozares izmanto.

Izmantojot blokķēdi, uzņēmumi var izsekot, no kurienes nāk viņu produkcija. Alojas patērētāji var izsekot, vai viņu produkts ir tas, ko viņi patiesi saka. Šeit IBM pārtikas trests ir viens no spilgtākajiem piemēriem.

Piegādes ķēde

Piegādes ķēde patiešām ir viens no labākajiem blokķēdes lietošanas gadījumiem. Izmantojot tehnoloģiju piegādes ķēdē, uzņēmumi iegūs piegādes ķēdei ārkārtīgi drošu vidi, kas veicina izsekošanu reāllaikā.

Turklāt tas var piedāvāt viedus līgumu datu validācijas procesus un īstenos līgumus. Turklāt tas var arī noskaidrot jebkādu korumpētu uzvedību sistēmā. Jebkurā gadījumā izmaksu samazināšana un pieaugošie ieņēmumi noteikti padara to vērts pieminēt blokķēdes nozīmē.

Mazumtirdzniecība

Viltojumi ir vissvarīgākā problēma Mazumtirdzniecības nodaļā. Un blokķēde var ātri novērst šo problēmu. Kā jūs zināt, mazumtirdzniecības uzņēmumi ir mēģinājuši visu iespējamo, lai cīnītos pret problēmu, taču guva nelielu progresu.

Izmantojot blokķēdi, viss, kas tiek reģistrēts virsgrāmatā, paliks tur uz visiem laikiem. Tātad, ja kāda iekšēja partija vēlas tos nozagt, viņam būtu jāmaina virsgrāmata, ko viņš nevar.

Tādējādi neviena iekšēja partija nevar mainīt produktus. Turklāt katram ražotāja ražojumam būs RFID marķējums. Tātad iestāde īsā laikā varētu izsekot trūkstošos produktus.

Vai vēlaties zināt, vai blockchain ietekmē mazumtirdzniecības nozari? Pārbaudiet mūsu ceļvedi par blokķēdi mazumtirdzniecībā tieši tagad!

 Valsts dienesti

Valdības iestādes patiešām ir sliktā situācijā ar visu korupciju. Patiesībā, ņemot vērā tik plašo uzraudzāmo tīklu, lietas tiek aizmirstas. Turklāt valdība nevar pienācīgi pildīt visus pienākumus pret pilsoņiem, kas rada lielāku plaisu starp abām pusēm.

Šeit blokķēdes nozīme lieliski iederas. Tas var palīdzēt valdībai būt bez papīra kopienai un atbrīvoties no jebkādas korupcijas.

Arī spēja panākt ātrāku rezultātu ievērojami palīdzēs īstenot pilsoņu tiesības.

Vai vēlaties uzzināt par blokķēdes ietekmi uz valdībām? Pārbaudiet mūsu valdības rokasgrāmatu par blokķēdi!

Intelektuālais īpašums

Intelektuālā īpašuma pārvaldība šobrīd ir juceklis. Patiesībā nav reālas izsekošanas sistēmas, kas varētu noskaidrot, vai kāds izmanto citu cilvēku darbu kā savu vai ne.

Pastāv patentēšanas shēma, taču tā nekādā veidā nepalīdz nodrošināt intelektuālos īpašumus.

Tādējādi visi mūziķi, dizaineri, izgudrotāji un mākslinieki nesaņem pelnīto atalgojumu vai kredītus.

Tomēr blokķēde var patiesi mainīt šo nozari uz visiem laikiem. Tā kā to var izsekot ikreiz, kad to lieto cita persona un piešķir autentiskam māksliniekam viņa pelnīto nopelnu.

Veselības aprūpe

Veselības aprūpe ir lieliska nozare, lai uzziedētu blokķēdes tehnoloģiju. Katru gadu daudzi veselības aprūpes uzņēmumi tērē milzīgu naudu nozares uzlabošanai.

Tomēr rezultāts ir minimāls.

Bet ar blokķēdi viss mainītos. Patiesībā tas var piedāvāt datu pārredzamību, kas veselības aprūpes nozarei nepieciešama tieši tagad. Turklāt tas var nodrošināt lielu drošību pacienta un ārsta konfidenciālās dokumentācijās.

FDA daudzu iemeslu dēļ jau izmanto blokķēdi.

Vai vēlaties uzzināt par blokķēdes ietekmi uz veselības aprūpi? Pārbaudiet mūsu ceļvedi par blokķēdi veselības aprūpē tieši tagad!

Eļļa un gāze

Naftas un gāzes nozare ir milzīgs ieguldījums mūsdienu tirgū. Tomēr viņiem ir problēma kravu apmaksas un revīzijas nozarē. Jautājums ir tāds, ka nav pareizas izsekošanas un pienācīgas plānošanas efektīvāka rezultāta izpildei.

Bet ar blokķēdi viss mainītos. Tas var uzlabot efektivitāti, ņemot vērā visus iespējamos maršrutus un izvēloties labāko iespējamo ceļu. Saskaņā ar Accenture teikto, nozare var tikai palielināt savus ieņēmumus par 5%, tikai uzlabojot datu precizitāti.

Nekustamais īpašums

Patiesībā nekustamā īpašuma tirgus ir ļoti svārstīgs. Dienām pieaug nepieciešamība pēc nekustamā īpašuma. Bet, pieaugot cenām, vidusšķira paliek ārpus priekšrocībām. Tātad nozare cieš no nepieejamības, lielām izmaksām un bez likviditātes.

Bet ar blokķēdi vidū viņi beidzot var to līdzsvarot. Turklāt blokķēde var palīdzēt pārvaldīt likviditātes problēmu un saglabāt nozares nestabilitāti.

Šī iemesla dēļ daudzas valstis jau ievieš blokķēdes risinājumu.

Vai vēlaties uzzināt par blokķēdes ietekmi uz nekustamo īpašumu? Šobrīd skatiet mūsu ceļvedi par nekustamā īpašuma bloku ķēdi!

Humānisms

Humānā rūpniecība tika izveidota, lai palīdzētu cilvēkiem, kuriem tā nepieciešama. Tomēr tagad, ņemot vērā korupciju, nozare ir pilnībā lemta. Daudzi no sistēmas ziedojumiem netiek pārbaudīti. Tātad neviens nevar pateikt, vai ziedojums nonāca nabadzīgajiem, neatrodoties korumpēto personu kabatās.

Bet, izmantojot blokķēdi, tagad ikviens, kurš veic ziedojumu, var izsekot ziedojumu, lai nodrošinātu, ka nauda patiešām izglābj kāda dzīvību. Tas arī palīdzēs noskaidrot, kuras personas ir patiesi samaitātas.

Apdrošināšana

Apdrošināšanas nozarē jautājums ir milzīgs dokumentu noformēšana. Patiesībā ikviens šīs nozares pārstāvis zinātu, cik daudz dokumentu jāapdrošina apdrošinātājam. Nemaz nerunājot par ikdienas viltus apgalvojumiem, tas vēl vairāk pasliktinās.

Visi šie faktori patiesībā liek ciest reāliem cilvēkiem, jo ​​viss notiek ārkārtīgi lēni. Bet, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, nozare var viegli saprast, vai prasība ir nepatiesa vai nē.

Turklāt tas var arī padarīt nozari par pilnīgi bez papīra, visu darot tiešsaistē.

Vai vēlaties zināt, vai blockchain ietekmē apdrošināšanu? Šobrīd skatiet mūsu ceļvedi par blokķēdi apdrošināšanā!

Mediji un izklaide

Plašsaziņas līdzekļu un izklaides sektors nodarbojas ar daudz negodīguma. Interneta dēļ tagad visi ir pakļauti izklaides biznesam. Bet patiesā patiesība ir tāda, ka mākslinieki lielāko daļu laika nesaņem pelnīto vērtību.

Daudzos scenārijos negatīvo rezultātu dēļ daudzi talantīgi mākslinieki ir atteikušies. Bet ar blokķēdes palīdzību visas nepareizās lietas var būt pareizas no šī brīža.

Turklāt blokķēde saglabās visus ierakstus par to, kas ko darīja, un nodrošinās, ka mākslinieki ieguva pienācīgu kredītu.

Ceļošana

Blockchain var radīt revolucionārus ceļojumus, kā ceļojumu industrija apstrādā pasažierus. Patiesībā katra pasažiera apstrāde prasa daudz laika, kas prasa daudz laika un pūļu. No otras puses, daudzi bēguļojošie var viltot pases un palaist to, jo nav iespējas to izsekot.

Bet ar blokķēdi visa informācija par pasažieriem varētu būt drošā virsgrāmatā. Tādējādi pasažierim ceļošanai pat nebūs vajadzīga pase. Viņi var vienkārši izmantot digitālos ID un iekāpt. Tātad, blockchain nozīme patiešām maina veidu, kā cilvēki tagad ceļo.

Tīkla risinājumi

Blockchain šobrīd var būt tīkla risinājums jebkurai nozarei. Tam ir funkcijas, lai pilnībā atbrīvotos no visiem mantotajiem tīkla jautājumiem. Turklāt tas var arī veicināt automatizētus risinājumus un datu integritāti.

Arī ar nemaināmu virsgrāmatu būs vienkārši uzticēties tās saturam, jo ​​neviens nevar patiesi mainīt tā darbību.

Spēles

Vēl viens atdzist blockchain lietošanas gadījums būtu spēļu sektors. Patiesībā tas zied milzīgā ātrumā. Daudzas tiešsaistes spēles daudzos gadījumos tiek uzlauztas, un daudzas reizes spēlētāji zaudē aktīvus, kurus viņi nopirkuši par naudu.

Bet, tā kā blokķēde ir droša platforma, neviens nevarēs ielauzties sistēmā un izmainīt, lai saņemtu roku ikviena īpašumā.

Kiberdrošība un lietu internets

Abas šīs nozares lieliski sader ar ideju par blokķēdi. Mantoto tīklu dēļ parastie kiberdrošības pasākumi nav pietiekami, lai tos aizsargātu. Bet ar blokķēdes palīdzību viņi to var pilnībā nodrošināt.

No otras puses, lietu interneta ierīces ir pakļautas arī uzlaušanai. Bet, ja blokķēde ir pamatā esošais tīkls, hakeris nesaņems piekļuvi sistēmai. Tātad visi, kas lieto IoT, būtu droši. Pat DDoS uzbrukumu laikā blokķēde var aizsargāt tīklu.

Vai vēlaties uzzināt, kā blokķēde var ietekmēt drošības nozari? Lasiet mūsu ceļvedi par to, kā blokķēde tagad var pārveidot drošības nozari!

6. nodaļa: Noslēguma domas

Galu galā mēs varam droši teikt, ka jau kādu laiku blokķēde nekur nenonāk. Kā redzat, tas ir šeit, lai paliktu. Tātad, vislabāk būtu iegūt blokķēdes definīciju tik ātri, cik vien iespējams. Patiesībā, pat ja daudzi no tiem var neredzēt izmaiņas ikdienas dzīvē, bet adoptēšana ir kopumā.

Tātad dažu gadu laikā mēs tirgū redzēsim vairāk decentralizētu lietojumu. Tādēļ, ja jūs interesē blokķēdes pieņemšana, tad tagad pārbaudiet mūsu bezmaksas blokķēdes kursu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me