Kas ir izplatītā virsgrāmata? Iesācēja ceļvedis

Šajā ievada ceļvedī tiek piedāvāta īsa diskusija par izplatīto virsgrāmatu, tās galvenajām iezīmēm un to, kā blokķēdes un DLT ir divas dažādas tehnoloģijas.

Sadalītās virsgrāmatas tehnoloģija (DLT) ir blokķēdes tehnoloģijas pamats. Visas blokķēdes pēc savas būtības izmanto sadalītu virsgrāmatu. Faktiski blokķēde ir viena no tehnoloģijām, kas atrodas zem izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas.

Protams, izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija ir sarežģīta tehnoloģija, un tai nepieciešama dziļāka izpratne par vairākiem ar šo tehnoloģiju saistītiem jēdzieniem. Šajā rakstā mēģināts piedāvāt īsu ievadu DLT jēdzienā.

Reģistrēties tūlīt: Uzņēmumu bloku ķēžu pamati

Kas ir izplatītā virsgrāmata Tehnoloģija?

Izplatītā virsgrāmata ir digitāla datu bāze, kas darbojas sadalītajā tīklā. Tas ir izplatīts dažādās vietās, tīklos un ārpus robežām. Sadalītās virsgrāmatas galvenā ideja ir tāda, ka jebkura centrālā iestāde to nekontrolē un tādējādi piedāvā pārredzamību.

Katrs tīkla mezgls piedalās sadalītajā sistēmā. Katrs no viņiem zina virsgrāmatu, jo viņiem ir precīza kopija tāpat kā citiem tīkla mezgliem.

Izplatītās virsgrāmatu sistēmas ir ārkārtīgi ātras. Lai atspoguļotu izmaiņas tīklā, nav vajadzīgs daudz laika.

Izplatītā virsgrāmatu tehnoloģija ir lieliska izvēle šajā kiberuzbrukumu laikmetā. Izmantojot sadalītu virsgrāmatu, hakeriem kļūst grūti uzlauzt datu bāzi. Tas ir tāpēc, ka viss ir caurspīdīgs, un to ir viegli izsekot līdz hakerim. Datorurķēšanai hakerim ir nepieciešama ievērojama skaitļošanas jauda, ​​kas, iespējams, nav iespējama gandrīz lielākajai daļai viņu..

Lasīt vairāk:Kas ir DLT?

Izplatītās virsgrāmatas unikālās iezīmes

Izmantojot sadalītās grāmatas, nav nepieciešama centralizēta pārvalde. Sadalītais tīkls ir saistīts ar decentralizāciju. Tas ir virsgrāmatas vai līgumu tīkls, kuru uztur mezgli. Mezglus var sapludināt blokos, kas vēl vairāk atvieglo lielāku sadalītā tīkla virsgrāmatu uzturēšanu. Bez centrālās iestādes nepieciešamības visa informācija paliek drošībā.

Tomēr, lai iespējotu izplatīto tīklu, ir nepieciešama tāda tehnoloģija kā kriptogrāfija. Datus var izmantot ar kriptogrāfisko parakstu un atslēgu palīdzību. Turpmākiem pētījumiem jums vajadzētu uzzināt vairāk par jaukšanu kriptogrāfijā.

Viss, kas tiek glabāts sadalītajā virsgrāmatā, ir nemainīgs. Tas nozīmē, ka pēc uzglabāšanas; to nevar mainīt. Nemainīguma dēļ hakeriem ir vēl grūtāk mēģināt uzlauzt sadalīto virsgrāmatu tīklu. Turklāt centrālās iestādes neesamība nozīmē, ka arī tajā nav tīšu izmaiņu.

Lasīt vairāk: Visaptveroša rokasgrāmata par izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju DLT

Blockchain vs Izplatītā virsgrāmatu tehnoloģija (DLT)

Kāds, kurš joprojām apgūst blokķēdes tehnoloģijas pamatus, bieži kļūdās, domājot par DLT un blokķēdi kā par to pašu tehnoloģiju. Tā vietā, lai sarežģītu lietas, jūs varat atcerēties vienu vienkāršu lietu –

Blokķēde ir izplatītas virsgrāmatas veids, bet katra sadalītā virsgrāmata nav blokķēde.

Kaut arī blokķēdei ir noteikta bloku struktūra, DLT nav obligāti jāievēro tāda pati struktūra kā blokķēdēm. Izplatītās grāmatas var ievērot dažādas datu struktūras. To pašu var teikt par datu secības ievērošanu.

Vēl viena liela atšķirība ir tā, ka blokķēdēm, lai tās darbotos, JĀBŪT vajadzīgs jaudas izsalcis vienprātības algoritms. Bet izplatītajām grāmatām nav nepieciešams vienprātības algoritms. Tāpēc arī izplatītās grāmatas ir mazāk izsalkušas un pielāgojamas.

Galvenais iemesls, kāpēc izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija ir tik pārliecinoša, ir fakts, ka to var izmantot, lai darbinātu blokķēdi. Blokķēde ir specializēta datu bāze, kas izmanto DLT.

Lasīt vairāk: Blockchain vs izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija

Pārbaudiet šo tabulu par sadalīto virsgrāmatu vs blokķēdi

ParameterDistributed LedgerBlockchain
Struktūra Datu bāze, kas izplatīta dažādos mezglos; var būt dažādas struktūras Seko noteiktai struktūrai, kas sastāv no blokiem un ķēdēm
Secība Var būt dažādi datu secības modeļi, atkarībā no tehnoloģijas veida Seko tikai datu secībai, kas paredzēta blokķēdēm
Nepieciešama vienprātība Nav nepieciešams konsensa algoritms Vienprātības algoritms ir obligāts
Mērogojamība Augsts Zems
Žetonu pieejamība Varētu būt simboliska ekonomika

Pēdējie vārdi

Izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija joprojām ir zīdaiņu stadijā, taču tam nevajadzētu atturēt uzņēmumus to izmantot, lai padarītu viņu biznesu efektīvāku. DLT ir arī inkrementāls, kas nozīmē, ka to var viegli mainīt. Tas var darboties kā nākotnes tehnoloģiju un risinājumu stūrakmens, kas var atvieglot ikviena no mums dzīvi.

DLT atrisina daudzas problēmas, kuras pārdzīvo pašreizējā pasaule. Tas ne tikai spēj uzglabāt būtiskus datus, bet arī atrisina klientu problēmas, piemēram, aizsardzību, integritāti, ātrumu utt. Tas samazina arī vides ietekmi, samazinot papīra izmantošanu.

Ja vēlaties uzzināt vairāk fundamentālu blokķēdes jēdzienu, pārliecinieties, ka tagad pārbaudiet bezmaksas blokķēdes kursu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me