Iepazīstieties ar Fluree – visaptverošu risinājumu uzņēmuma datu pārvaldībai un uzticamai datu koplietošanai

Kas ir Fluree?

Fluree ir datu pārvaldības platforma, kas izveidota, lai atbalstītu mūsdienu lietojumprogrammu prasības un veicinātu ārēju un pat decentralizētu datu koplietošanas, sadarbības un darījumu pārvaldības iespējas. Fluree ir daudzpusīgs rīku komplekts, ko var izmantot, lai darbinātu uzņēmuma lietojumprogrammas, veicinātu uzticamu datu koplietošanu un sadarbību, kā arī izveidotu gala bloku ķēdes risinājumus..

Lai gan ir ierasts skaidri noteikt atšķirību starp blokķēdēm un datu bāzēm, Fluree ir apvienojusi abas attiecīgās tehnoloģijas, lai nodrošinātu rīku, lai izveidotu uz datiem vērstas lietojumprogrammas, kurās praktiski (un pielāgojami) tiek izmantota decentralizācija, nemainīgums un datu integritāte..

Komandas lielums – 8

Atrašanās vieta – Vinstons-Salems, Ziemeļkarolīna, ASV

Kā izskatās Fluree’s Architecture?

Lielākā daļa moderno datu bāzu darbina transaktora motoru (“raksta”) un vaicājuma vienaudžu (“lasa”) vienā un tajā pašā mezglā (serverī). Lai nodrošinātu modernas datu bāzes mērogojamību un nemaināmus un decentralizētus blokķēdes ieguvumus, Fluree tradicionālo datubāzi ir sadalījis divās daļās: FlureeDL un FlureeDB.

FlureeDL ir virsgrāmata, kas apstiprina, saglabā un nodrošina visus darījumus. FlureeDB izmanto FlureeDL ar semantisko grafu vaicājumu motoru uzņēmuma lietojumprogrammu darbināšanai.

Abas sistēmas mērogojas neatkarīgi un ir konfigurējamas (kārtulas, atļaujas utt.).

Kādas ir Fluree galvenās iezīmes?

 • Pārbaudāma vēsture – Pierādiet ne tikai katra jūsu sistēmas datu integritāti, bet arī katra darījuma izcelsmi.
 • Manipulācijas pierādījums – Fluree kā tikai pievienotu žurnālu izsniedz pierādāmu un pilnīgu revīzijas liecību, kas ir izturīga pret iejaukšanos.
 • Vēsturiska piekļuve datiem – Palaidiet vaicājumus pret jebkuru atsevišķu laiku – efektīvi piešķirot jebkurai lietojumprogrammai tūlītēju “attīšanas” iespēju.
 • Semantisko diagrammu vaicājumi – Fluree atklāj datus bagātīgā semantisko grafu datu bāzē, kas spēj veikt ļoti analītiskas apkopojumus.
 • Decentralizācija – Pēc izvēles decentralizējiet savu virsgrāmatu ar programmējamiem noteikumiem un pievienojamu vienprātību viedai pārvaldībai.
 • Tieša datu koplietošana, izmantojot API – Drošas piekļuves atļaujas, kur tām pieder, – datu līmenī, nevis savienojot API tīmekli.

Kādu problēmu vai problēmu kopu mēģina atrisināt projekts?

Fluree komandas mērķis ir atrisināt diezgan daudz problēmu visā datu pārvaldības spektrā, taču no bloka ķēdes viedokļa Fluree vēlas panākt milzīgas priekšrocības, ko blokķēde rada tieši tipiskas lietojumprogrammu kaudzes datu līmenī.

Blockchain ir eksplodējis ar lielu pieprasījumu pēc lietojumprogrammām, kas nodrošina nemainīgumu, pārredzamību un decentralizāciju, taču universāls faktors ir kavējis daudzus projektus: datu pārvaldību un glabāšanu. Publiskās blokķēdes ir optimizētas un paredzētas ļoti vienkāršai aktīvu pārsūtīšanai – kas prasa minimālas datu pārvaldības vajadzības.

Bet kas notiek, kad mēģinām uzņēmumam modernizēt to pašu blokķēdes formātu – piemēram, piegādes ķēdes ERP lietojumprogrammu, kas pārvalda pirkšanas pasūtījumus, ieinteresētās puses, RFID informāciju un daudz ko citu? Blokķēdes risinājuma izveide, kas dabiski apstrādā datus un metadatus, kļūst sarežģītāka – gan izstrādes, gan informācijas drošības jomā.

Projektu vadītāji ir atklājuši, ka, tā kā lielākā daļa blokķēdes izveido savienojumu, izmantojot lietojumprogrammu kaudzes “biznesa loģikas” līmeni, viņiem joprojām ir jāpievieno centralizētā, statiskā datu bāzes sistēmā dati un metadati, kas saistīti ar blokķēdes darījumiem. Pilnīgas datu glabāšanas ķēdē trūkums noved pie nevajadzīga integrācijas slāņa (vai, kā daži to teica: “mēģināt piespiest blokķēdi kaudzē, kas to vienkārši noraida”.)

Fluree atrisina šo datu integrācijas problēmu kā pamatinformācijas datu bāzes tehnoloģiju, ļaujot izstrādātājiem izveidot vienotu un nemainīgu datu kopu, lai darbinātu un mērogotu savas lietojumprogrammas. Nav lipīgu integrāciju vai papildu slāņu – tikai viens vaicājams bloku ķēdes datu krājums, kas optimizēts uzņēmuma lietojumprogrammām.

Kur jūs redzat visvairāk vilces?

Mēs parasti redzam interesi par Fluree divās kategorijās: pirmkārt, SaaS nodrošinātāji vai SaaS konsultāciju uzņēmumi, kas vēlas paplašināt savu bloku ķēdes “rīkkopu”. Otrkārt, mums ir neticama jaunizveidoto uzņēmumu kopiena, kas izmanto Fluree kā savu infrastruktūru savu piedāvājumu veidošanai.

Runājot par nozares vertikālēm, Fluree ir nozares agnostiķu datu risinājums. Tomēr mēs redzam lielu interesi par piegādes ķēdi, apdrošināšanu, veselības aprūpi un valdības lietvedību.

Ar ko Fluree atšķiras no citiem blokķēdes risinājumiem?

Fluree ir privāta / uzņēmuma bloku ķēde, kas koncentrējas uz datu pārvaldību un darījumu integritāti starp pusēm, izmantojot Fluree SmartFunctions ™. Fluree darbojas vispārīgākā līmenī nekā lielākā daļa blokķēžu, kuras parasti ir izveidotas, lai atvieglotu darījumus ar aktīviem (t.i., naudu, vērtspapīriem, digitālajiem aktīviem). Darbojoties vairāk konfigurējamā līmenī, papildus darbībai kā labākam datu krātuvei, Fluree ļauj decentralizēt datu krātuves daļas (vai visas) un izmantot kā sadarbības darījumu risinājumu..

Ja ir vēlama bloķēšanas ķēde, lai veicinātu neuzticamus un caurspīdīgus aktīvu darījumus blakus esošai lietojumprogrammai (kur bloku ķēde darbojas kā pakalpojums), vai lietojumprogrammai, kas ir pilnībā orientēta uz naudu, un tādēļ tai nav nepieciešama maz vai nav papildu lietojumprogrammu loģika vai lietotāja saskarne, esošie blokķēdes, iespējams, piedāvās ātrāku ceļu nekā Fluree, jo viņu dokumentācija un konfigurējamie noteikumi ir vērsti uz šo konkrēto problēmu. Fluree patiešām spēj atvieglot šādus un citus risinājumus, taču tas ir jākonfigurē katram no šiem mērķiem.

Mērķiem, kad ir vēlama blokķēde, lai veicinātu informācijas vai informācijas apmaiņu papildus aktīvu darījumiem, Fluree piedāvā vienu visaptverošu risinājumu un katram dalībniekam nodrošina milzīgu lietderību ap pārvaldāmajiem un kopīgotajiem datiem. Tradicionālajām blokķēdēm trūkst iespēju pārvaldīt datus tādā mērā, kāds nepieciešams uzņēmuma lietojumprogrammām – daži var uzglabāt informācijas bitu, taču šajā informācijā nepiedāvā bagātīgas vaicājumu iespējas. Ja informācija ir daļa no blokķēdes risinājuma, izstrādātāji ir spiesti visu datu pārvaldību veidot tradicionālā (centralizētā) datu bāzē, kurai trūkst tādas pašas integritātes kā blokķēdei, pēc tam izveidoja pielāgotas API, lai koplietotu šos datus ar citām pusēm. Tā rezultātā tiek iegūts dārgs, bruģēts tehnoloģiju kopums, kas nāk no dažādām tehnoloģiju pasaulēm (centralizēta vai decentralizēta).

Fotoattēlu kredīts: Inovāciju kvartāls

Kā tehnoloģija ir pieejama lietošanai šodien?

Lai sāktu darbu ar Fluree, tas ir bez maksas – gan kā mākoņa mitināta, gan kā lejupielādējama Java izpildāmā programma. Fluree arī drīz tiks uzsākts kā atvērtā pirmkoda projekts, lai atbalstītu turpmāku sabiedrības attīstību. 

Vilces spēks

Fluree uzsāka savu beta programmu 2017. gada beigās, piesaistot vairāk nekā 750 organizācijas, kas pašlaik ir reģistrējušās tās bezmaksas kopienas izdevumā. Pārejot uz ražošanu 2018. gada novembrī, Fluree ir parakstījis uzņēmumu līgumus, tostarp dažādus nozares izmantošanas gadījumus:

 • Audums, patērētāju datu tirgus
 • SSBI, kopīgi centieni ar Indijas valdību, lai izveidotu zemes īpašuma ierakstus
 • Benekiva, insurtech uzņēmums koncentrējās uz dzīvības apdrošināšanas atlīdzību procesa digitalizāciju
 • Ideju bloķētājs, starta uzņēmums, kas vēlas izjaukt digitālā patenta tirgu
 • Docsmore, mākoņdatošanas dokumentu pārvaldības tehnoloģiju uzņēmums

Apbalvojumi

 • 10 lielākie 2017. gada lielo datu produktiCRN žurnāls
 • 10 datu analīzes pakalpojumu sniedzēji, kurus skatīties 2018. gadāKanāla uzņēmums
 • Top 20 stilīgākie mākoņpakalpojumu sniedzējiCRN žurnāls
 • Startēšana, lai skatītosDatu bāzes tendences un lietojumi
 • Top 10 jaunuzņēmumi ZiemeļkarolīnāNC Tech asociācija
 • Globālais Top 50 StartupGoogle Startup Grind

Šis ieraksts ir daļa no 101 Blockchains for Startups Initiative un to ir uzrakstījis Kevins Duublajs, Sakaru vadība plkst Fluree.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me