10 minūšu Ethereum orientācija

Šīs rokasgrāmatas mērķis ir pēc iespējas ātrāk iedziļināties Web3, lai jums būtu konteksts un pamata izpratne, kas nepieciešama, lai sāktu mācīties un sāktu attīstīties.

Kāpēc Blockchain?

Ja esat jauns šīs telpas lietotājs, var nebūt skaidrs, ko izstrādātājam piedāvā “decentralizēts internets”. Padomājiet par tādu publisku blokķēdi kā Ethereum kā skaidru “stāvokli” – un patiesības avotu – definēšanu visiem, kas tajā piedalās, kuriem var piekļūt ikviens, kuram ir savienojums ar internetu, sistēmu, kas izmanto atvērtā pirmkoda protokola stiprumu un atlaišanu. lai saglabātu uzticamību un drošību. Tā vietā, lai pieprasītu katram lietotņu izstrādātājam izveidot un uzturēt visu savas lietotnes stāvokli privātajos serveros, daudz ko var uzglabāt publiskajā blokķēdē un iegūt no tās. Kopēja, uzticama, droša aizmugure.

Iemesls, kāpēc tas ir iespējams, ir saistīts ar blokķēdes datu bāzes unikālajām īpašībām. Tas ir tikai rakstāms: kur tipiska datu bāze var pievienot un noņemt ierakstus, bloku ķēdes dati pastāv uz visiem laikiem un tos nevar noņemt. Mezglu tīkls uztur šo datu bāzi kā “sadalītu virsgrāmatu”, un tam ir stingri protokoli, kam ir atļauja rakstīt noteiktā laikā. Viens no interesantajiem tehnoloģijas aspektiem ir tas, kā rakstīšanas atļaujas tiek sadalītas starp mezgliem, kuriem, iespējams, nav nepieciešama īpaša atļauja, lai pievienotos. Ja jūs izveidotu savu publisko Ethereum mezglu, jums būtu rakstīšanas piekļuve visam tīklam: ja esat pabeidzis “darba apliecinājumu”, kas nepieciešams, lai dotu jums privilēģiju rakstīt mezglu, pirms kāds cits mezgls to izdarīja. 

Galvenais un tipiskais blokķēdes tehnoloģijas piemērs darbībā ir kriptovalūtas nosūtīšanas un saņemšanas vieglums. Publiskā Ethereum virsgrāmata ļauj izstrādātājam ieviest maksājumu vārtejas bez bankām, kontiem vai citiem starpniekiem. 

Izstrādātājs varētu izveidot pats savu Ethereum marķieri, neizveidojot infrastruktūru, kas nepieciešama lietotājiem, lai tos tirgotu. Tiešsaistes spēļu platforma var marķēt spēles iekšējos priekšmetus, un lietotāji varēja iegādāties šos marķierus un tirgot tos ārpus platformas, kā arī īpašumā tos atsevišķi no pašas spēļu platformas. Papildus tirdzniecības priekšmetu tirdzniecībai, lai tos izmantotu spēlē, digitālajiem kolekcionējamiem priekšmetiem ir milzīgs nākotnes potenciāls. Pieaugot e-sporta popularitātei, jums var būt digitāli marķēts ekvivalents “mājas skrējiena bumbai”..

Katram lietotājam ir savs publisko / privāto atslēgu pāris, lietotāja autentifikācija tiek padarīta daudz vienkāršāka, jo lietotnēm ir jāpārbauda tikai tas, vai lietotājs var parakstīt darījumus ar savu privāto atslēgu.

Viedus līgumus var izmantot, lai izveidotu programmējamu naudu. Apsveriet programmējama viedlīguma pamata lietojumu, lai risinātu situāciju, kad divi dzīvokļa īpašnieki vēlas sadalīt īrnieka īres maksājumus 50/50. Parasti vai nu īrniekam būtu jāmaksā katram īpašniekam atsevišķi, vai arī maksātu vienam īpašniekam vai aģentam, un īpašnieks vai aģents izmaksātu naudu. Lai gan šī situācija nav īpaši problemātiska, apsveriet netiešo uzticēšanos, kas nepieciešama vienam indivīdam, lai otram nodrošinātu savu daļu. Salīdziniet to ar vienkāršu viedo līgumu, kas programmatiski sadala visus ienākošos līdzekļus un nosūta tos uz katra īpašnieka adresi. Īrniekam ir jānosūta īre tikai uz šo adresi, un katrs īpašnieks saņems savu daļu nekavējoties. Blokķēdes, piemēram, Ethereum, drošības un nemaināmības dēļ katrs īpašnieks var būt drošs, ka viedais līgums darbosies pēc vēlēšanās, un var auditēt tā kodu. 

Kad mums ir digitālais uzticamības pamats, ko nodrošina blokķēde, mēs varam arī izmantot programmēšanas priekšrocības svarīgām sociālajām problēmām. Mēs varam sniegt bankas pakalpojumus dažās koda rindiņās. Mēs varam apstiprināt identitāti ar dažiem klikšķiem. Visi ar protokolu, kas var darboties gandrīz uz jebkura datora jebkur pasaulē.

Tā kā telpa ir jauna un attīstās, izstrādātājiem ir plaša iespēja izveidot jauna veida rīkus, lietotnes un sistēmas un nākt klajā ar jauniem šīs tehnoloģijas izmantošanas gadījumiem..

Risinājums problēmas meklējumos?

Bieži atturas kritizēt blokķēdes tehnoloģiju ir tas, ka tas ir risinājums problēmas meklējumos. Var apgalvot, ka digitālā valūta bija pirmā blokķēdes slepkavas lietotne, un izplatītā finansēšana jeb DeFi veidojas kā nākamā, pilnībā zināms, kā šo tehnoloģiju var pielietot, pašlaik nav zināms, un tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc telpā ir aizraujoši būt daļai. Vairāk nekā desmit gadus lāzera tehnoloģijai nebija acīmredzamas izmantošanas, līdz pētnieki, eksperimentētāji un uzņēmēji to varēja pielietot pilnīgi negaidīti. Lai gan to pašu argumentu varētu izmantot jebkurai jaunai tehnoloģijai, masveida plaši izplatītā digitālās valūtas ieviešana un vairāk nekā 350 miljardi USD, kas pašlaik atrodas izplatītajos, nepārvaldītajos, decentralizētajos blokķēdēs, ir diezgan ievērojams. 

Pamata izplatītās lietotnes struktūra 

Izplatītā lietotne parasti ir tāda, kas savienojas ar blokķēdi kaut kur tās kaudzē un, iespējams, kaut kādā veidā ir būtiska tās darbībai. Izplatītās lietotnes ir parasto priekšējo un aizmugures sistēmu sajaukums, ko atradīsit tīmekļa lietotnē, taču, lai izveidotu savienojumu ar Ethereum tīklu, tās izmantos tādu bibliotēku kā web3.js. Dažas izplatītās lietotnes ir pilnībā izplatītas: pilnībā dzīvo izplatītajos tīklos.

Lietotāja galā, MetaMask ir populārs spraudnis, kas pārvalda lietotāju Ethereum maku. MetaMask nodrošina lietotāja saskarni, lai parakstītu darījumus un pierādītu viņu “identitāti”.

Konkrētā izplatītā lietotne autentifikācijai var izveidot savienojumu ar Ethereum blokķēdi un arī ar lietotāju MetaMask maku (vai citu maku).. 

Saskarsme ar Ethereum 

Parasti, lai mijiedarbotos ar Ethereum, jums vajadzētu darbināt mezglu. Mezgls ir blokķēdes struktūras būtiska sastāvdaļa, līdzinieks, kas savienojas ar citiem vienaudžiem, lai izveidotu decentralizētu struktūru. Protokols ir karalis publiskajā mainnetā: nav centrālā servera, autoritātes un ierobežojumu, kas var vadīt mezglu. Visiem iesaistītajiem mezgliem ir tikai kopīgs protokols.

Daudzi lietotņu izstrādātāji nevēlētos palaist savu Ethereum mezglu, tāpēc pakalpojumi patīk Infura pastāv, lai Ethereum nodrošinātu vārteju un API, ko izstrādātāji var izmantot tā vietā.

Viedie līgumi

Kaut arī Bitcoin tīkls ir viens no vispazīstamākajiem blokķēdēm, Ethereum ir funkciju komplekts, kas izstrādātājiem ir aizraujošāks, jo tajā ietilpst Turinga pilnīga virtuālā mašīna, kas var palaist mazas programmas, ko sauc par viedajiem līgumiem. Tā rezultātā Ethereum ir spēcīgākā un aktīvākā izstrādātāju kopiena starp jebkuru no blokķēdes ekosistēmām. 

Viedie līgumi darbojas mezglos un to ievadīšanai un izvadīšanai izmanto darījumus. Viedie līgumi atrodas bloku ķēdes adresēs tāpat kā lietotāja konta adrese. Lai mijiedarbotos ar viedo līgumu, uz to ir jānosūta tikai darījums kopā ar ievades datiem. 

Gāze

Viedā līguma izpildei ir nepieciešama maza gāze, kas mezglu operatoriem kompensē viedā līguma izpildes pakalpojumu, vienlaikus samazinot arī surogātpasta izplatību (padarot surogātpasta izplatīšanu dārgu) un novēršot slikti kodētu viedo līgumu bezgalīgu cilpu un tīkla aizsprostošanu..

Mainnet, Testnets, Citi tīkli

Mainets blokķēdes valodā runā par primāro aktīvo tīklu dotajam protokolam. Ethereum gadījumā mainnet ir vieta, kur tiek apmainīta reālā vērtība, un tā tiek uzskatīta par patiesības avotu. Bet jebkura mezglu grupa var izveidot savu tīklu. Testnets kalpo izstrādātāju kopienai, piedāvājot daudz mazākus tīklus, kur Eth un gāze ir bez maksas, tāpēc izstrādātāji var bez riska pārbaudīt savus projektus un kodus. Ethereum testa tīkli tiek nosaukti par Ropstenu, Kovanu, Rinkebiju un Görli.

Ethereum tīklus izmanto arī uzņēmuma lietojumprogrammām: pēc pasūtījuma izgatavoti tīkli, kas darbojas uz atļauju pamata (salīdzinājumā ar beznodokļu maintet un testnetiem), lai atvieglotu darījumus un citas darbības nelielas organizāciju grupas starpā (piemēram). Šajos tīklos ir daudz mazāk mezglu, un tie parasti kalpo noteiktam mērķim. Piemēram, lielās bankas starpbanku norēķiniem var izmantot blokķēdi.

Attīstība Ethereum

Attīstība Ethereum parasti vispirms notiek vietējās, mājās vērptās blokķēdēs. Izstrādātāji var brīvi izmantot kaut ko līdzīgu geth, komandrindas programmatūru, kas ļauj jums izveidot Ethereum tīklus. Bet tas ir tāpat kā programmēšana zema līmeņa valodā: atvieglojot lietas, trifeļu komplekts kalpo daudzām izstrādātāju vajadzībām. Ganache, kas ir daļa no komplekta, ļauj izstrādātājiem daudz vieglāk aktivizēt vietējo blokķēdes tīklu, lai pārbaudītu savas lietotnes, izstrādes nolūkos piedāvājot “viena klikšķa blokķēdi” kopā ar komandrindas rīkiem. Drizzle palīdz front-end izstrādē, un pati Trifeles ir sistēma, kas atvieglo viedo līgumu izstrādi un izvietošanu.

Mijiedarbībai ar pašu blokķēdi ir nepieciešams izmantot API (piemēram, web3.js) un piekļūt mezglam; nevis izstrādāt savus mezglus, daudzi izstrādātāji izmantos tādu pakalpojumu kā Infura kā Ethereum API.

Viedās līgumu valodas

Pašlaik vispopulārākā valoda, kurā kodēt viedos līgumus, ir Cietība. Šo javascript veida valodu ir diezgan viegli uzņemt jaunajiem izstrādātājiem, īpaši tiem, kuriem ir tīmekļa kodēšanas pieredze. Remiksēt ir tiešsaistes IDE, kas ļauj izstrādātājiem eksperimentēt ar viedo līgumu izveidi. Viedajiem līgumu programmētājiem ir jāapgūst daudzas svarīgas detaļas, jo viedie līgumi mainnet tīklā darbojas ar reālu vērtību un pēc izvietošanas nav maināmi (lai gan ir programmēšanas metodikas, kas to palīdz).

Pilna kaudze

Tāpat kā visas mūsdienu tīmekļa izstrādes gadījumā, komponentiem ir daudz iespēju izmantot dažādos kaudzes līmeņos. Jūs varat iegūt sīkāku informāciju vienmēr atjauninātajā bloku ķēdes kaudzē.

Vienkārša projekta kaudze

Šeit ir tipisks izstrādes rīku komplekts, ko jūs varētu izmantot vienkāršā projektā:

NPM 

Mezglu pakotņu pārvaldnieks, daļa no node.js

Trifeļu ietvars

Rīku komplekts, kas atvieglo attīstību

Ganache

No Truffle ietvara, ko izmanto, lai palaistu privātu blokķēdi savā mašīnā

MetaMask

Blokķēdes lietotāja saskarne un vārteja uz Ethereum; tas ir pārlūka spraudnis un mobilā lietotne, ar kuru jūsu lietotne var izveidot savienojumu, ļaujot lietotājiem parakstīt darījumus un veikt citus uzdevumus.

Cietība

Populāra programmēšanas valoda viedajiem līgumiem

HTML / CSS / JS

Jūsu priekšpusei

Web3.js

Ethereum API bibliotēka, kas ļauj izveidot savienojumu un mijiedarboties ar Ethereum tīklu

Infura

Ethereum API pakalpojums, kas izstrādātājiem nodrošina piekļuvi Ethereum tīklam, neizlaižot savu mezglu

Ja esat gatavs sākt darbu, mūsu trīspakāpju ceļvedis tiks detalizētāk aprakstīts, lai jūs ātri un ātri pārvarētu blokķēdi.

  Izstrādātāja iekļaušana: 1. darbībaIzstrādātāja iekļaušana 1. solī

  Izstrādātāja iekļaušana: 1. darbība

  Izstrādātāja iekļaušana: 2. darbībaIzstrādātāja iekļaušana 2. darbībā

  Izstrādātāja iekļaušana: 2. darbība

  Izstrādātāja iekļaušana: 3. darbībaIzstrādātāja iekļaušana 3. darbībā

  Izstrādātāja iekļaušana: 3. darbība

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me