11 veidi, kā Ethereum var dot labumu uzņēmumiem

“Lielajai organizācijai ir jāiemācās ieviest jauninājumus, pretējā gadījumā tā neizdzīvos.”

– Pīters Drukers

Kas vajadzīgs uzņēmumiem

Uzņēmumiem ir ļoti atšķirīgas vajadzības no individuālajiem lietotājiem vienādranga tīklā. Uzņēmumiem ir jāpārvalda sensitīvi dati lielā apjomā, jāizseko kvalitāte un jāuzņemas atbildība par drošības un normatīvajiem standartiem savā nozarē, neatkarīgi no tā, vai tas izsniedz ID, veic darījumus, izseko kravas konteinerus vai marķē farmaceitiskos produktus. Drošība, noteiktība un atbildība mērogā ir ļoti svarīgi augstas veiktspējas uzņēmumam. Uzņēmumu vajadzības galu galā iedala četrās kategorijās:

 • Atļauju izsniegšana. Uzņēmumu lietošanas gadījumos bieži vien ir nepieciešams, lai tīklā varētu pievienoties tikai pilnvarotas puses un lai dalībniekiem būtu atšķirīgas lasīšanas, piekļuves un rakstīšanas lomas.
 • Privātums. Konkrēti darījumu dati – produkta nosaukums, daudzums, cena, adrese, personu identificējoša finanšu informācija utt. – būtu jāaizliedz tīkla dalībniekiem vai jādara pieejami tiem atkarībā no viņu lomām. Piemēram, kravas ekspeditoram, iespējams, nav jāzina noteikta pārvadāšanas konteinera saturs, bet tikai tas, ka konteiners ir ieradies. Banku noteikumi arī ierobežo to, kam var būt piekļuve darījumu datiem.
 • Izrāde. Uzņēmumiem ir jābūt infrastruktūrai, lai apstrādātu tūkstošiem darījumu sekundē un pieļautu periodisku tīkla aktivitātes pieaugumu. Piemēram, viens pārdošanas pasūtījums ar tūkstoš rindām izraisa darījumu notikumu kaskādi. Mūsdienu tīklotās valstīs uzņēmumiem ir jāspēj savākt, apstiprināt un publicēt arvien pieaugošo daudzveidīgo darījumu apjomu.
 • Galīgums. Iestādēm, kas pārskaita lielas naudas summas, ir nepieciešama pārliecība par darījumu iznākumu. Līdzekļiem jābūt labiem, un maksājumiem jābūt galīgiem.

Ko piedāvā Ethereum: fakti un ieguvumi

Ethereum sāka darboties 2015. gadā kā daudz paplašināmāka un veiksmīgāka Bitcoin maksājumu sistēmas blokķēdes tehnoloģijas versija. Blokķēdes vērtība ir tīkla vietējā noteiktība: dalībnieki var izveidot uzticamu un nemainīgu darījumu reģistru bez starpniekiem. Blokķēdes decentralizētā arhitektūra – vairāki izplatīti mezgli, vienlaikus darbinot programmatūru un veidojot ierakstu, nodrošina, ka tīkla drošība nekad netiek apdraudēta.

Ethereum blokķēdes jauda ir tā programmējamība: līgumi ir iegulti kodā, lai darījumi tiktu automātiski izpildīti. Šiem digitālajiem līgumiem vai “viedajiem līgumiem” var būt neierobežots formāts, nosacījumi un pat pieprasīt citus līgumus, padarot Ethereum noderīgu ne tikai norēķiniem, bet arī darījumu notikumu šķīrējtiesai tirdzniecības finansēs, piegādes ķēdēs, valdības reģistros, energotīklos , nekustamais īpašums, likumi un daudzas citas nozares.

Ethereum blokķēdes stabilitāte un popularitāte

Ethereum ir izrādījies ļoti izturīgs pret uzbrukumiem, vienlaikus atbalstot arī dažādas lietojumprogrammas. Tas ir populārs gan publiskajā, gan privātajā tīklā. Lūk, šodien publiskā mainnet fakti:

 • 14 tūkstoši+ dzīvie mezgli
 • 40M+ unikālas adreses
 • 10B ikdienas API pieprasījumus, ko apkalpo Infura
 • 1,5 miljardi ASV dolāru+ ikdienas tirdzniecības apjoms
 • 1900+ decentralizētas lietojumprogrammas (dApps)
 • 94% no 100 populārākajiem blokķēdes projektiem ir veidoti uz Ethereum
 • 250 tūkstoši+ izstrādātāji (vairāk nekā jebkura cita blockchain kopiena)
 • 500 tūkst+ ikdienas darījumi (vairāk nekā visi citi blokķēdes kopā)

 

ethereum darījumu diagramma

 

11 Uzņēmuma Ethereum priekšrocības

Ethereum ir veidots kā lēts, atvērts, elastīgs un piemērots sadarbībai starp vairākām pusēm. Runājot par datu koordinēšanu, Ethereum darbojas līdzīgi kā sadalīta virsgrāmata, taču tā arhitektūrai ir arī unikāli slāņi, kas gan stiprina, gan rada jaunas iespējas biznesa sistēmām. Tiem, kas vēlas padziļināti izprast dažādas funkcijas, mūsu protokola biznesa arhitekts Brents Xu ir uzrakstījis neticami rūpīgu, divdaļīgu blokķēdes un izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju salīdzinājumu. Šīs ir pašreizējās Enterprise Ethereum iespējas:

 1. Datu koordinēšana. Ethereum decentralizētā arhitektūra labāk sadala informāciju un uzticēšanos, lai tīkla dalībniekiem nebūtu jāpaļaujas uz centrālo vienību sistēmas pārvaldībai un darījumu starpniecībai..
 2. Ātra izvietošana. Ar all-in-one SaaS platformu, piemēram Hiperkoders Besu, uzņēmumi var viegli izvietot un pārvaldīt privātos blokķēdes tīklus, nevis kodēt bloku ķēdes ieviešanu no jauna.
 3. Atļautie tīkli. ConsenSys Quorum atvērtā pirmkoda protokola slānis ļauj uzņēmumiem būvēt uz publiskiem vai privātiem Ethereum tīkliem, nodrošinot, ka jūsu risinājums atbilst visām iespējamām normatīvajām un drošības prasībām.
 4. Tīkla lielums. Mainnets pierāda, ka Ethereum tīkls var strādāt ar simtiem mezglu un miljoniem lietotāju. Lielākā daļa uzņēmumu bloku ķēdes konkurentu darbojas tikai tīklos ar mazāk nekā 10 mezgliem, un tiem nav atsauces gadījuma plašam un dzīvotspējīgam tīklam. Tīkla lielums ir kritisks uzņēmumu konsorcijiem, kuri noteikti pāraug mazus mezglus.
 5. Privāti darījumi. Uzņēmumi var sasniegt privātuma precizitāti Ethereum, izveidojot privātus konsorcijus ar privātu darījumu slāņiem. ConsenSys kvorumā privātā informācija nekad netiek pārraidīta tīkla dalībniekiem. Privātie dati tiek šifrēti un koplietoti tikai tieši ar attiecīgajām pusēm.
 6. Mērogojamība un veiktspēja. Ar iestādes vienprātības pierādījumu un pielāgotu bloķēšanas laiku un gāzes ierobežojumu konsorcija tīkli, kas izveidoti uz Ethereum, var pārspēt publisko mainnet un mērogot līdz simtiem darījumu sekundē vai vairāk atkarībā no tīkla konfigurācijas. Protokola līmeņa risinājumi, piemēram, sadalīšana un ārpus ķēdes, 2. slāņa mērogošanas risinājumi, piemēram, plazma un statishkanāli, piedāvā Ethereum iespējas tuvākajā nākotnē palielināt savu caurlaidi.
 7. Galīgums. Blokķēdes vienprātības algoritms nodrošina pārliecību, ka darījumu reģistrs joprojām ir drošs pret viltojumiem un kanonisks. Ethereum piedāvā pielāgojamus vienprātības mehānismus, tostarp RAFT un IBFT, dažādiem uzņēmuma tīkla gadījumiem, nodrošinot tūlītēju darījumu galīgumu un samazinot nepieciešamo infrastruktūru, ko prasa darba pierādīšanas algoritms..
 8. Stimulējošais slānis. Ethereum kriptokonomiskie slāņi ļauj biznesa tīkliem izstrādāt mehānismus, kas gan soda par ļaunprātīgu darbību, gan rada atlīdzību par tādām darbībām kā pārbaude un pieejamība.
 9. Tokenizācija. Uzņēmumi var marķēt jebkuru Ethereum aktīvu, kas ir reģistrēts digitālā formātā. Veicot aktīvu marķēšanu, organizācijas var sadalīt iepriekš monolītus aktīvus (nekustamo īpašumu), paplašināt savu produktu klāstu (pierāda, ka reti sastopama māksla) un atvērt jaunus stimulēšanas modeļus (datu pārvalde ar masu kopu)..
 10. Standarti. Ethereum ir tur, kur ir standarti. Protokoli ap marķējumu noformējumu (ERC20), cilvēkiem lasāmiem vārdiem (ENS), decentralizētu glabāšanu (Swarm) un decentralizētu ziņojumapmaiņu (Whisper) pasargā ekosistēmu no balkanizācijas. Uzņēmumiem – Enterprise Ethereum Alliance Klienta specifikācija 1.0 definē arhitektūras komponentus atbilstošai uzņēmuma bloku ķēdes ieviešanai. EVA drīzumā plāno izlaist specifikācijas 2.0 versiju.
 11. Savietojamība un atvērtais kods. Ethereum konsorciji nav bloķēti viena piegādātāja IT vidē. Piemēram, Amazon Web Services klienti var darboties ar Kaleido privātajiem tīkliem Blockchain biznesa mākonis. Tāpat kā Java kopienas spec-orientēta filozofija, arī Ethereum ekosistēma atzinīgi vērtē ieguldījumu koda bāzē, izmantojot Ethereum Improvement Priekšlikumus (EIP).

arhitektūras kaudze

Uzņēmuma Ethereum nākotne

Pirms mazāk nekā gada piecelšanās ar atļautu blokķēdes tīklu joprojām bija laikietilpīga un dārga darbība, un tas bija saistīts ar bloku ķēdes izstrādātāju komandas salikšanu un mēnešu un miljonu dolāru tērēšanu, rakstot pielāgotu kodu. ConsenSys Quorum tomēr ir radikāli vienkāršojis privāto blokķēdes tīklu izveidi un darbību uzņēmumiem.

Uzņēmuma Ethereum ilgtermiņa opcijas vērtība ir savietojamība ar publisko tīklu, kas piedāvā globālu sasniedzamību, ārkārtīgu noturību un augstu integritāti. Mainnet saderība ievērojami samazinās summu, ko uzņēmumi pašlaik iegulda IT infrastruktūrā un drošībā.

Tuvākajā nākotnē jēdziens “privātie” pret “publiskajiem” blokķēdes tīkliem varētu kļūt par vēsturisku zemsvītras piezīmi, kā bieži pauž Džons Volters. Uzņēmuma risinājumi uzturēs privātos darījumus, tomēr strādās kopā, lai izveidotu kopīgu, drošu un nākotnē drošu IT infrastruktūru, nevis katrs uzņēmums dublē un pārkārto infrastruktūru savām vajadzībām. Kopīga infrastruktūra atbrīvos jauninājumus un atbrīvos aktīvus, kas iepriekš bija iesaldēti starp apklusinātajām organizācijām.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me