Atlīdzības un sodi par Ethereum 2.0 [0. fāze]

emuārs 1NewsDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvents and ConferencesPressBiļeteni

Abonējiet mūsu biļetenu.

Epasta adrese

Mēs cienām jūsu privātumu

HomeBlogCodefi Aktivizēt

Atlīdzības un sodi par Ethereum 2.0 [0. fāze]

Džeimss Beks 2020. gada 2. marts Ievietots 2020. gada 2. martā

Attēls no iOS

Ievads

ConsenSys Codefi veido tirdzniecības un finanšu bloku ķēdes operētājsistēmu, lai palīdzētu pasaules tirgiem virzīties uz “Finance 2.0”. Kritiska šo centienu daļa ir tādu vietējo digitālo aktīvu radīšana un izmantošana, kas stimulē maksimāli decentralizētus tīklus droši kalpot par jaunu finanšu produktu un tirgu mugurkauliem. Iespējas “Ethereum 2.0” un pāreja uz likmju pierādīšanu ir mūsu priekšplānā un centrā, un mēs esam priecīgi sākt dalīties pieredzē, pieredzē un daudz ko citu par šīm tēmām, tostarp šeit par simbolisko ekonomiku.

Milzīgais pieprasījums pēc Ethereum 1.0 dažkārt ir izraisījis nevēlamu lietotāju pieredzi, piemēram, ilgu gaidīšanu, kamēr darījumi tiks iekļauti ķēdē, un svārstīgas darījumu maksas (gāzes) cenas. Masveida mērogojamība – spēja apstrādāt tūkstošiem darījumu sekundē, nevis pašreizējos aptuveni 15 darījumus sekundē – jau sen ir daļa no Ethereum plāna.

Tagad mēs esam Ethereum 2.0 palaišanas pirmajā fāzē – 0. fāzē. Kad visas 2.0 fāzes būs pilnībā ieviestas, darījumu apjoms krasi uzlabosies. Divi galvenie Ethereum koda jauninājumi to ļautu: sadalīšana un likmju pierādīšana. Šīs jaunināšanas rezultātā tiks izveidots tīkls ar pārveidotu ekonomiku, vienprātību un darbības mehānismu, ko mēs sīkāk paskaidrosim tālāk.

Motivācija

Ethereum 1.0 ir darba pierādīšanas blokķēde: lai izkaltu bloku, kalnrači atrisina mīklu ar varbūtību, kas ir proporcionāla viņu rīcībā esošajam hashrate, un apgriezti proporcionāla ķēdes grūtībām. Ja kalnračam tas izdodas, tas saņem atlīdzību 2 ETH plus darījumu maksas. Tas ir viss. Pārbaudot pēdējā bloka grūtības, jūs varat novērtēt tīkla hashrate, kas savukārt ļaus jums uzzināt, kādi ir jūsu izredzes iegūt nākamo bloku, ļaujot jums paredzēt savas izmaksas.

Šajā nodaļā Ethereum 2.0 ir mazliet tehniskāks.

Ja esat ieradies šeit un vēlaties tikai aploksnes atsauces aizmuguri, lūdzu, pārejiet uz sadaļu “Noderīga tīkla izdošanas tāme”.

Šī dokumenta mērķis ir sniegt lasītājam pārskatu par Ethereum 2.0 likmju pierādīšanas ieviešanu, kā arī par atlīdzību un sodu sistēmu. Mēs sadalīsim stimulus kopsavilkumā, ātri novērtējot, kāda varētu būt kapitāla daļas IA, ņemot vērā noteiktus pieņēmumus. Mēs pabeigsim ar simulācijas teaser, kuru veido Codefi Staking-as-a-Service komanda, lai iegūtu precīzāku izpratni par šo tēmu.

Godīgais apstiprinātājs

Ja veicat vienu vai vairākus maksājumus depozīta līgums izvietots Eth1 ķēdē, uzkrājot summu, kas vienāda vai lielāka par 32 ETH, jūs varat kvalificēties kā Eth2 Beacon ķēdes validators.

Nav ierobežojumu, cik daudz ETH jūs varat pievienot validētāja likmēm. Tomēr ir augšējā robeža, proti, efektīvs līdzsvars, noteikts 32 ETH – par to, kāda ir faktiskā summa, kas tiek skaitīta tās mijiedarbībai Beacon ķēdē. Citiem vārdiem sakot, jūsu bilance varētu sasniegt 1000 ETH, taču jūsu atlīdzības un sodi ir jūsu faktiskā atlikuma funkcija, kas nepārsniedz 32 ETH.

No otras puses, ja sodi ietekmē jūsu validatoru un tā bilance samazinās līdz 16 ETH vai zemāk, tas izraisa tā saukto piespiedu (vai piespiedu) izeja.

Tā saucamais godīgi validatori vadīs labi izstrādātus klientus, ievērojot Beacon ķēdes specifikācijas, izvairoties no sodiem par nepareizu balsošanu. Vai kas var būt vēl sliktāk, ja tiek uzlauzta nepareiza protokola darbība.

Ir svarīgi to pieminēt saņemt sodu nav tas pats, kas sagriezt: Pirmais norāda tikai bilances samazinājumu validatorā, piemēram, nepareiza balsojuma dēļ (dažu parametru ietvaros) vai bezsaistē. Validators, kurš ir pieķerts ar slīpsvītrotu apliecinājumu, tiek stingri izņemts no bākas ķēdes, un tā atlikums tiek sodīts katrā laikmetā periodā, kurā tas atrodas iziešanas rindā.

Par bloku kalšanu un vienprātību Ethereum 2.0

Beacon ķēdes plūsma ir veidota uz laika vienību, ko sauc par slots. Tāpat kā sirdsdarbība – ik pēc 12 sekundēm – validators tiek izvēlēts par bloku ierosinātāju. Kad bloks ir izkalts un izplatīts, apstiprinātāju atestatoru komiteja nobalso, lai šis bloks būtu daļa no kanoniskās ķēdes.

Beacon ķēdes komiteju mērķis ir izplatīt apstiprinātājus tā, lai katrs varētu balsot vienu reizi laikmets (ik pēc 32 laika nišām). Validatori komitejās tenkojas savā starpā, ļaujot apkopot atestācijas.

Ja laika nišas laikā nav ierosināts bloks, to identificē kā izlaista slota. Šajā situācijā turpmākie priekšlikumi vai apliecinājumi tiek veidoti uz pēdējā bloka, kas pieejams no bijušās slota.

Priekšlikums izvēlas, kurā blokā tas veiks stāvokļa pāreju uz jauno kanonisko galva ķēdes. Šīs vēlēšanas veic algoritms LMD GHOST dakšu izvēle: Procedūra izvēlas dakšiņu, kurai rekursīvi ir vislielākais svars saņemtajās balsīs. Kad validatori apstiprina šo bloku, viņi faktiski balso par šo dakšu izvēli.

Lai nodrošinātu blokķēdes galīgumu, tas ir, pārliecību, ka valsti nevar mainīt, godīgi validatori izmanto Eth2 ieviešana gada Casper Galīgais sīkrīks (FFG), apliecinājumos nodrošinot divas papildu balsis: Viena par pēdējo pamatoto laikmetu (avots), un viens – par pēdējās laikmeta robežu (mērķis).

 

Avots: ConsenSys Codefi analīze

Avots: ConsenSys Codefi analīze

 

Pie katra laikmeta sākums, tiek skaitīti apliecinājumi. Ja pastāv pārākums (divas trešdaļas), pēdējais pamatotais laikmeta kontrolpunkts ar laiku tiks virzīts uz priekšu, un saskaņā ar noteiktiem noteikumiem tiks pabeigts vai nu iepriekšējais laikmets, vai tā priekšgājējs..

Ja sistēma nav sasniegusi galīgumu vairākos laikmetos (pēc pašreizējās specifikācijas – 4), visiem bākas ķēdes validatoriem tiek dots neaktivitātes sods.

Šeit ir daudz, ko izpakot! Ja vēlaties sīkāk izpētīt detaļas, labākās atsauces ir Gaspera (kā GHOST + Casper) papīrā (Buterin et al), faktiskais ķēdes specifikācijas 0 fāzē (Ethereum fonds), 0 fāze cilvēkiem (Denijs Raiens), un bākas ķēdes ethereum skaidrotājs, kas jums vispirms jāizlasa (Džozefs Čovs).

Apbalvojumi un sodi

Šļakstīšanās

Būt sagriezts nozīmē, ka validators ir spiests iziet bākas ķēdi nākotnē, saņemot vairākus sodus, līdz tā aiziet.

Ir trīs veidi, kā validators var iegūt slīpsvītru:

 1. Būdams a ierosinātājs un parakstiet divus dažādus bākas blokus vienai un tai pašai slotā.

 2. Būdams atestētājs un parakstiet apliecinājumu, kas “ieskauj” citu.

 3. Būdams atestētājs un parakstiet divus dažādus apliecinājumus, kuriem ir viens un tas pats mērķis.

Visos šajos gadījumos likumpārkāpējs ir jānoķer, lai sāktu ciršanas procesu. Ziņotāju validators izveidos un izplatīs konkrētu ziņojumu, kurā ietverts pārkāpums, lai ierosinātājs to iekļautu blokā. Gan priekšlikuma iesniedzējam, gan ziņotājam būs tiesības uz atlīdzību.

Specifikācijā tas nav pilnīgi acīmredzams, bet 0 fāzē trauksmes cēlēja atlīdzību saņem tikai ierosinātājs – tas ir, ierosinātājs saņem visu atalgojumu (8/8 no tā).

Avots: ConsenSys Codefi analīze

Avots: ConsenSys Codefi analīze

Pieņēmumi

Likumpārkāpējs kļūst par slīpsvītru validatoru, un viņam tiek piešķirts noņemams laikmeta kopums 36 dienas (8192 laikmeti) nākotnē.

Turklāt saīsinātais validators saņem

 1. A minimālais sods šobrīd ierosinātājs blokā iekļauj ziņošanu par ziņošanu

 2. Sods katra laikmeta sākums, par to, ka trūkst galvas / FFG balsu, līdz validators atstāj izejas rindu

 3. A īpašs sods tiek piemērots pusceļā starp brīdi, kad trauksmes izziņošanas ziņojums tiek iekļauts blokā, un brīdi, kad noziedznieks, kurš saīsināts, var atsaukt.

Šis īpašais sods ir proporcionāls tam, cik daudz citu validatoru šajā laika posmā ir samazināti. Maksimāli piemērotā summa var būt tikpat augsta kā visa likumpārkāpēja faktiskā bilance.

Avots: ConsenSys Codefi analīze

Avots: ConsenSys Codefi analīze

Pieņēmumi

 

Ekrānuzņēmums 2020-03-02 plkst. 19.44.04. Png

 

Laikmeta apstrāde

Pie katra laikmeta sākums (ik pēc 32 laika nišām, izņemot GENESIS), notiek vairākas lietas, tostarp

 1. Ķēdes pamatojums un pabeigšana

 2. Atlīdzību un sodu piešķiršana atestētājiem

 3. Validatora reģistra atjauninājums

 4. Īpašais sods par slampāšanu (skat. Iepriekš) un

 5. Daži pēdējie atjauninājumi (faktisko atlikumu aprēķināšana, atiestatīšana utt.)

Validatoram ir jābūt aktīvs statuss iepriekšējā laikmetā, lai saņemtu atlīdzības un / vai sodus. Līdz iziešanai slīpsvītrotie validatori iekļūst arī šajā procesā, kur viņi tiks sodīti tikai FFG atbilstības kategorijās.

Ja validators ir bijis aktīvs iepriekšējā laikmetā, bet nebalsoja, tā dabūs sodīti par neatbilstību FFG balsīm. Validatori nav slīpi par to, ka viņi ir bezsaistē.

Avots: ConsenSys Codefi analīze

Avots: ConsenSys Codefi analīze

Pieņēmumi

 

Ekrānuzņēmums 2020-03-02 plkst. 19.44.04. Png

 

 • Galīguma kavēšanās = Iepriekšējā laikmeta – pabeigtā laikmeta

 • Atestējošā bilance = neizkliedēta atestētāja atlikuma summa

 • Pastāvīgs BASE_REWARD_FACTOR = 64

 • Pastāvīgs BASE_REWARDS_PER_EPOCH = 4

 • Pastāvīgs PROPOSER_REWARD_QUOTIENT = 8

 • Pastāvīgs MIN_EPOCHS_TO_INACTIVITY_PENALTY = 4

 • Pastāvīgs INACTIVITY_PENALTY_QUOTIENT = 2 ** 25

 

Avots: ConsenSys Codefi analīze

Avots: ConsenSys Codefi analīze

 

Noderīga tīkla emisijas aplēse

Izmantosim jauniegūtās zināšanas, lai izveidotu aploksnes aplēses par atlīdzībām un sodiem par vienu patvaļīgu laikmetu. Mēs vēlamies to padarīt vienkāršu un sākt tikai ar diviem parametriem.

Avots: ConsenSys Codefi analīze

Avots: ConsenSys Codefi analīze

Pirmais ir pašsaprotams, bet otro var uzskatīt par varbūtību, ka nejauši izvēlēts validators var piedalīties bākas ķēdē (tā saimniekdators ir ieslēgts), ar darbojošos interneta savienojumu vai citiem faktoriem..

Ja mēs to pieņemam visi bākas ķēdes validētājiem gan bilance, gan faktiskā bilance ir vienāda ar 32 ETH, un mēs izmantojam iepriekš minēto tiešsaistes varbūtību

Avots: ConsenSys Codefi analīze

Avots: ConsenSys Codefi analīze

Tagad mēs esam apstākļos, lai aprēķinātu šādas atlīdzības un sodus katram validatoram

Avots: ConsenSys Codefi analīze

Avots: ConsenSys Codefi analīze

Ir nedaudz jāpiestrādā pie pēdējiem diviem stimuliem: Tiek pieņemts, ka bloku atestētāji ir tiešsaistes validatori laika nišā, vienmērīgi sadalīti pa visu laikmetu; Atestētāja stimulam mēs to darīsim saplūst ģeometriskās sērijas ko mēs iegūstam pēc paredzamās vērtības varbūtības koka noteikšanas, jo šī atlīdzība ir apgriezti proporcionāla laika nišu atšķirībai, kas tiek iekļauta no apliecinājuma.

Mēs redzam, ka ierosinātāja stimuls lielā mērā pārsniedz citas summas. Atgādinām, ka katrā slotā tiek izvēlēts viens pretendents starp visiem bākas ķēdes validētājiem, tādējādi palielinot izredzes kļūt par vienu mazāku, pieaugot kopējai likmei. Citiem vārdiem sakot, laikmetā, tikai 32 no N validētājiem kļūst par ierosinātājiem.

Ievērojiet arī to, ka mēs neuzņemsimies nekādus pieņēmumus vai aprēķinus par samazinātiem validatoriem un viņu trauksmes cēlējiem, kā arī par neaktivitātes aizkavēšanos.

Ja mēs vairoties individuālās vērtības, ko iegūst attiecīgais tiešsaistes vai bezsaistes validatoru daudzums, un, pievienojot tās, mēs iegūstam aptuveno summu, kas iegūta no sākotnējiem nosacījumiem.

Avots: ConsenSys Codefi analīze

Avots: ConsenSys Codefi analīze

Tas ir, apkārt 1,25 ETH vienā laikmetā (6,4 minūtes) no kopējās 500 000 ETH likmes un pieņemot, ka tiešsaistes varbūtība ir 95%.

Ir vilinoši iet, aprēķināt un attēlot – ar 95% tiešsaistes varbūtību – ETH daudzumu, kas izveidots laikmetā ar dažādām likmēm.

Avots: ConsenSys Codefi analīze

Avots: ConsenSys Codefi analīze

Iesaiņošana

Vai mums tikai tad vajadzētu iet uz priekšu un reizināt šo iegūto summu laikmetā, dot gada novērtējums?

Pirms atbildes , ņemsim vērā šādus faktorus:

Līdzsvars

Ir daudz dažādu veidu, kā līdzsvars ietekmē ETH izveidi katrā laikmetā. Piemēram, ja validators saņem atlīdzību efektīvs līdzsvars ierobežojums (tas ir, 32 ETH), visi šie pārsniegtie līdzekļi neietekmēs aprēķinus nākamajā laikmetā. Arī sakarā ar histerēze ko piemēro efektīvajiem atlikumiem, patiesībā katram validatoram ir daļa “pazudusi”.

Apsveriet arī to, kas notiek, ja validatori ir izmests minimālās summas (16 ETH) neievērošanas dēļ, kad validatori ir aktivizēts kā jauni depozīti tiks maksāti uz Eth1 depozīta līgumu vai kad iesaistītie iesaistīsies brīvprātīgas izejas.

Šļakstīšanās

Slīpsvītrošanas operācijas labu laiku būs nenozīmīgas. Pirmkārt, Eth2 klientu izstrādātājiem un informācijas centriem ir jāapgūst, kā izvairīties no apstākļiem, kas tiek sagrauti. No otras puses, mēs varam tikai uzminēt, kāds būs godprātīgu spēlētāju īpatsvars sistēmā; Vai arī to, vai viņu pārkāpumi tiks atklāti, pārraidīti un iekļauti blokos.

Varbūtības

Mēs jau skārām tematu par godprātīgu spēlētāju proporciju un izredzes publicēt ziņotāju. Padomāsim arī par dažādiem veidiem, kā mēs varam izmērīt un novērtēt, ka mezgls būs tiešsaistē, labi savienots un darbosies pareizi. Ka tā apliecinājumi tiks apkopoti un iekļauti laikā, vai arī tiks parādīts vairākuma redzamā laika niša.

Bākas ķēde ir a sarežģīta adaptīvā sistēma. Pat ja mēs perfekti izprotam katru tās atsevišķo daļu, nav garantēts, ka mēs iegūtu pilnīgu izpratni par visu.

Jebkura priekšmeta meistarība sākas, izvēloties metodikas un rīkus, kas paredzēti šim uzdevumam. Autors modelēšana un imitēšana validatora un tā mijiedarbības ķēdē aspekti – saskaņā ar vairākiem sākotnējiem nosacījumiem, pieņēmumiem un ierobežojumiem – mums vajadzētu būt iespējai gūt ieskatu šīs likmes pierādījumu ieviešanas sarežģījumos.

Pateicības

Rakstījis Hermans Junge, ConsenSys Codefi platformas Staking-as-a-Service arhitekts un tehniskais vadītājs..

Mēs pateicamies Džozefam Čovam, Benam Edingtonam, Silvenam Laurentam, Diederik Protolambda Loerakker, Tim Lowe, Danny Ryan, Alex Stokes un Kuhan Tharmananthar par komentāriem par rokrakstu.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par mietu kā pakalpojumu? Sazinieties ar ConsenSys Codefi šeit.

Decentralizētie tīkli DeFiEthereum 2.0Industry InsightNewsletterRakstieties uz mūsu biļetenu, lai iegūtu jaunākās Ethereum ziņas, uzņēmuma risinājumus, izstrādātāju resursus un daudz ko citu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me