Blockchain Eiropā: ES Blockchain observatorijas un foruma mācības

emuārs 1NewsDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvents and ConferencesPressBiļeteni

Abonējiet mūsu biļetenu.

Epasta adrese

Mēs cienām jūsu privātumu

SākumsBlogsUzņēmums Blockchain

Blockchain Eiropā: ES Blockchain observatorijas un foruma mācības

Divus gadus ConsenSys ir vadījis komandu aiz Eiropas Komisijas galvenā bloku ķēdes ideju laboratorijas un politikas padomdevējas iestādes. Šeit ir mūsu paņēmieni par ekosistēmas stāvokli. Autors: Toms Lions 2020. gada 25. jūnijs Ievietots 2020. gada 25. jūnijā

Blockchain Eiropā

Maijā ConsenSys veiksmīgi noslēdza Eiropas Komisijas 27 mēnešu pilnvaras vadīt šo programmu ES Blockchain novērošanas centrs un forums. Novērošanas centra mērķis ir veicināt dialogu starp Eiropas politikas veidotājiem un Eiropas blokķēdes domu līderiem un sabiedrību. Šajā amatā mēs apkopojam Observatorijas darbu un secinājumus. Lai iegūtu sīkāku informāciju, varat uzzināt mūsu 94 lappušu gala ziņojums, observatoriju vai Observatorijas vietni (www.eublockchainforum.eu). 

Kā sākās ES observatorija

Observatorijas saknes meklējamas 2017. gada jūlijā, kad Eiropas Komisija izsludināja konkursu, lai izveidotu “Eiropas ekspertīzes centrs par blokķēdēm un izplatītajām virsgrāmatu tehnoloģijām.“Tajā laikā vairāki politikas veidotāji EK, kā arī Eiropas Parlamenta deputāti, tostarp Jēkabs fon Veiczekers un Eva Kaili, kuri bija agri un joprojām ir neatlaidīgi Observatorijas čempioni, atzina blokķēdi par nozīmīgu izrāvienu. Bet tas bija arī augstākais ICO burbulis un publiskās debates par kriptovalūtām un naudas atmazgāšanu, tāpēc valdības aprindās un arī sabiedrībā bija daudz skepse. Daudzas ieinteresētās personas nezināja par plašu blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumu klāstu valdībā, uzņēmumos un jaunuzņēmumu valstīs.

Kad mēs iesniedzām savu piedāvājumu projektam, mēs to uzskatījām par veidu, kā atbalstīt jaunu blokķēdes stāstījumu un iespēju koncentrēties uz decentralizētas uzticības vērtību. To ir uzskatījuši arī mūsu Eiropas Komisijas partneri. EK, lai sasniegtu mērķi nodrošināt Eiropai vadošo lomu blokķēdē, politikas veidotājiem ir nepieciešama dziļa izpratne par tehnoloģiju un ekosistēmas vajadzībām. 

Mēs esam mēģinājuši vadīt Observatoriju saskaņā ar šīm nostādnēm – cenšoties būt gan par “sargtorni”, gan analizējot blokķēdes attīstību Eiropā, gan visā pasaulē, kā arī par “bāku”, sniedzot politikas veidotājiem pamatnostādnes, pamatojoties uz kolektīvo pieredzi un ieskatiem. ekosistēma.

Kā observatorija darbojās

Šī misija ir atspoguļota mūsu darbā, kas ir ļoti koncentrējies uz analīzi un domu vadību ap blokķēdes lietošanas gadījumiem. Viss stāstīts, mēs rīkojām 18 seminārus par ar blokķēdēm saistītām tēmām, no mūsu akadēmiskajiem partneriem pasūtījām un publicējām deviņus akadēmiskus darbus par tehniskām blokķēdes tēmām, kā arī izpētījām un uzrakstījām 13 tematiskus ziņojumus – oriģinālās baltās grāmatas par blokķēdes priekšmetiem, kas domātas, lai izglītotu un sniegtu politikas ieteikumus. Mēs arī izveidojām Observatorijas vietne, ieskaitot a crowdsourced blockchain karte kas tagad satur vairāk nekā 700 blokķēdes iniciatīvu sarakstu Eiropā un pasaulē, un Tiešsaistes kopiena.

Globālās Blockchain iniciatīvas karteGlobālās Blockchain iniciatīvas karte

Veicot šo darbu, observatorija paļāvās uz plašu ieinteresēto personu loku. Bija jau iepriekš minētie akadēmiskie partneri, kuru vidū bija Sauthemptonas universitāte, Zināšanu mediju institūts Atvērtā universitātē, Londonas Universitātes koledža un Lucernas Lietišķo zinātņu universitāte. Mēs arī izveidojām divas 30 cilvēku darba grupas, kas sastāvēja no Eiropas blokķēdes domu līderiem un lielā mērā paļāvāmies uz mūsu semināra dalībnieku – ekspertu, uzņēmēju un akadēmiķu, kuri uzstājās vai piedalījās paneļos, kā arī daudzo auditorijas dalībnieku, kas iesaistījās, ieguldījumu. debatēs un sarunās mūsu darba sesiju laikā. 

Galvenās tēmas: digitālie aktīvi, piegādes ķēde un digitālā identitāte

Mūsu galvenā uzmanība ir pievērsta lietošanas gadījumiem, sākot ar transversālām tēmām, piemēram, identitāti, tiesisko un normatīvo regulējumu vai pārvaldību, līdz nozarei specifiskākām tēmām, piemēram, piegādes ķēde, veselības aprūpe vai finanšu pakalpojumi. Lai gan tas radīja diezgan plašu tēmu izvēli, šodien atskatoties, mēs varam noteikt vairākas galvenās tēmas, kas joprojām ir īpaši saistītas ar blokķēdi Eiropā. 

Digitālie aktīvi

Digitālie aktīvi ir bijuši Observatorijas galvenie jautājumi kopš sākuma, jo politikas veidotāji un sabiedrība strādā, lai izprastu šo jauno aktīvu klasi. Ir panākts liels progress. Iekš Novērošanas dokuments par digitālajiem aktīviem, mēs atzīmējam, ka gandrīz visas jurisdikcijas tagad ir publicējušas atzinumu par šo tēmu. Un, lai gan joprojām nav standarta klasifikācijas, šķiet, veidojas aptuvena vienprātība par daudziem aspektiem. 

Mēs esam pieredzējuši milzīgu interesi un izaugsmi stablecoīnu jomā, un to lielā mērā katalizēja Facebook ierosinātais Svaru projekts – ievērojams daudzums straujas kustības centrālo banku digitālo valūtu (CBDC) jomā. Mēs domājam, ka jo īpaši CBDC var būt viena no dinamiskākajām blokķēdes jomām ilgtermiņā.

consensys pinuma ikona apaļa Baltā grāmata: Centrālās bankas un digitālās naudas lejupielādes nākotne

Piegādes ķēde un tirdzniecības finansēšana

Blockchain tehnoloģija ir labi piemērota lietošanas gadījumu izsekošanai un izsekošanai, un tāpēc nav pārsteigums, ka gan piegādes ķēde, gan tirdzniecības finansēšana ir izrādījušies auglīga augsne. Šī bija tēma vienam no mūsu populārākie dokumenti. Ar lieliem projektiem un konsorcijiem tādās jomās kā pārtika, farmācija, enerģētika, luksusa preces un preču tirdzniecības finansēšana jau sniedz pakalpojumus un rada vērtību – un dažos gadījumos ievieš novatoriskus jaunus uzņēmējdarbības modeļus – mēs sagaidām lielu aktivitāti un inovācijas šajā jomā arī. 

Digitālā identitāte

Starp visām blokķēdes transversālajām tēmām identitāte var būt vissvarīgākā. Identitātei ir būtiska loma lielākajā daļā blokķēdes lietošanas gadījumu ne tikai, kā mēs to norādījām raksts, kas publicēts 2019. gada maijā, digitālā identitāte šodien ir tikai salauzta. Blockchain var būt rīks, kas palīdz to novērst. 

Labā ziņa ir tā, ka pieaug izpratne par decentralizētiem identitātes jēdzieniem kopumā un pašpārvaldes identitāti (SSI). Tas attiecas uz sabiedrību, kur mēs esam pieredzējuši lielu progresu decentralizēto identitātes standartu jomā, kā arī politikas aprindās. Tas, ka EK ir padarījusi SSI par galveno EBSI daļu, Eiropas blokķēdes pakalpojumu infrastruktūru, un citādi apņēmusies atbalstīt SSI principus, mūsuprāt, ir ievērojama attīstība. 

Blockchain stāvoklis Eiropā šodien

Papildus blokķēdes tēmu izpētei un izmantošanas gadījumiem mēs esam izpētījuši arī Eiropas blokķēdes ekosistēmas stāvokli. Šī bija mūsu galvenā tēma Noslēguma darbnīca, kur mēs centāmies sniegt sava darba retrospekciju. Starp galvenajiem notikumiem:

Blockchain politika Eiropā attīstās

Kopš Observatorijas darbības sākuma blokķēdes politika Eiropā ir ievērojami uzlabojusies. Tas ietver Eiropas blokķēdes pakalpojumu infrastruktūra (EBSI), iniciatīva, lai izveidotu bloku ķēdes infrastruktūru pārrobežu valdības pakalpojumiem, un Starptautiskā uzticamo blokķēdes lietojumu asociācija (INATBA), publiskā un privātā sektora partnerība, kuras mērķis ir satuvināt Eiropas dalībvalstis ar privāto sektoru, kā arī citām ieinteresētajām personām, piemēram, akadēmisko aprindu pārstāvjiem, lai veicinātu Eiropas blokķēdes. 

Eiropas Savienība ir arī veicinājusi un iespējojusi blokķēdes kā daļu no digitālā vienotā tirgus tiesiskā regulējuma, un meklē Digitālo pakalpojumu likumu, lai noskaidrotu, vai ir iespējams kaut ko darīt viedo līgumu savstarpējas atzīšanas atbalstam. Politikas ziņā Eiropas Komisija gatavojas publicēt savu pirmo specializēto blokķēdes stratēģiju, izklāstot savu redzējumu par to, kā nākamajā blokā turpināt blokķēdes darbību, kā arī pievēršas decentralizācijas tehnoloģijām kā daļai no kopējās ES. Datu stratēģija. 

Ekosistēma ir nobriedusi

Kad mēs sākām 2018. gada sākumā, ražošanā gandrīz nebija lielu uzņēmumu bloku ķēdes projektu vai platformu. Hyperledger nesen tika atvērts Linux fondā, un EEA bija sapulcinājusi vairāk nekā 150 uzņēmuma dalīborganizācijas, lai kartētu un attīstītu Ethereum ekosistēmu. Šodien ir simtiem, vai nu tiešraidē, vai gatavojas sākt ražošanu. Analīzē mēs atklājām ievērojamu to uzņēmumu skaita pieaugumu, kuri pievienojās bloku ķēdes konsorcijiem Eiropā, ko mēs interpretējām kā nobriedušu, uz uzņēmumu orientētu ieviešanas pazīmi. 

Runājot par jaunizveidotiem uzņēmumiem, skaidrība vērtējumu priekšlikumos un maka nodrošinātāju, decentralizēto finanšu operatoru un citu rīku, kas izveidoti, pamatojoties uz populāriem protokoliem, lietotāju pieredze ir uzlabojusies par pakāpēm. Mēs arī domājam, ka ir taisnīgi teikt, ka politiskais un regulatīvais stāstījums par blokķēdes tehnoloģijas lomu mūsu sabiedrībā ir dramatiski mainījies, sākot no skepticisma līdz pat galvenajam suverenitātes akceptam, uztraukumam un saistībām attiecībā uz blokķēdes jauninājumu potenciālu.

Mums joprojām trūkst pilnībā saskaņota ietvara

Neskatoties uz visu šo progresu, vēl ir ceļš ejams, pirms mēs sasniedzam saskaņotu vispārēju sistēmu, kā blokķēdes tehnoloģija tiks izmantota Eiropā. Daži cerēja, ka divu gadu laikā kopiena un valdība varētu sanākt kopā un atrast vispārēju risinājumu intelektuāli visgrūtākajiem jautājumiem, ko rada blokķēdes tehnoloģija – tostarp decentralizētu pārvaldības struktūru tiesiskais stāvoklis, viedo līgumu juridiskais derīgums vai sadarbspējīgu standartu izstrāde. 

Lai gan ir bijuši interesanti ietvarstruktūras, interpretācijas un priekšlikumi, no kuriem daudzus mēs apspriedām Observatorijas darba laikā, joprojām ir daudz jāstrādā, lai galu galā savienotu mantoto infrastruktūru ar jaunām decentralizētām sistēmām. Tas attiecas uz kursu, kad runa ir par jauninājumiem.

Jākoncentrējas uz lielo attēlu

Atmetot blokķēdes tehnoloģijas specifiku, galvenie veiksmes faktori globālo inovāciju čempionu parādīšanās ir labi zināmi. Tie ietver piekļuvi lielam, viendabīgam vienotajam tirgum; kopīgas investīciju shēmas starp valsts aģentūrām un privātiem investoriem, lai mazinātu ieguldījumu riskus un ļautu palielināt komerciālos produktus; stimuli pieņemt darbā un neproporcionālas tirgus neefektivitātes novēršana, piemēram, noteikumi, kas rada dabiskus oligopolus vai piekļuves trūkums finanšu sistēmai. Mēs ceram uz tikumīgu aprindu attīstību starp valdībām un tehnoloģiju uzņēmumiem.

Skatoties uz priekšu: ekosistēma turpinās nobriest

Kur šī ekosistēma iet tālāk? Tuvākajā laikā ekosistēmai jāturpina nostiprināties un nobriest. Mēs sagaidām, ka, cita starpā, tiks izveidoti vairāk un lielāki konsorciji, kas darbosies un sāk darboties. Mēs esam īpaši satraukti par to, ka Eiropas valdība pieņem blokķēdes, piemēram, izmantojot EBSI, jo mēs domājam, ka tas gan palīdzēs politikas veidotājiem labāk izprast tehnoloģiju, gan arī katalizēs plašāku pieņemšanu, jo pilsoņi izmanto šos ar blokķēdi atbalstītos valdības pakalpojumus. Līdzīgi mēs sagaidām arī lielāku skaidrību un saskaņotību tiesiskā un normatīvā regulējuma pusē. Arī tas būs lielisks palīgs bloku ķēdes kopienai un industrijai Eiropā.

Tiem, kas vēlas sekot līdzi blokķēdei Eiropā, ir labas ziņas: Observatorija turpinās vēl vismaz 30 mēnešus jauna konsorcija aizgādībā. Mums Observatorijas atjaunošana, ko veic EK, ir lielisks tās darba apstiprinājums. Turklāt tas atspoguļo šīs tehnoloģijas pastāvīgo nozīmi Eiropas kontekstā un ES un dalībvalstu svarīgo lomu, palīdzot tai sasniegt tās potenciālu..

Sāciet savu Blockchain ceļojumu šodien

Konsultējieties ar mūsu ekspertiem, lai uzzinātu, kā blokķēde var pārveidot jūsu organizāciju. Sazinieties ar mums Asset ManagementKapitāla tirgiCBDCMaksājumiNewsletterRakstieties uz mūsu biļetenu, lai iegūtu jaunākās Ethereum ziņas, uzņēmuma risinājumus, izstrādātāju resursus un daudz ko citu. E-pasta adreseEkskluzīvs satursPilnīgs Blockchain biznesa tīklu ceļvedisVadīt

Pilnīgs Blockchain biznesa tīklu ceļvedis

Ievads tokenizācijāTīmekļa seminārs

Ievads tokenizācijā

Finanšu digitālo aktīvu un DeFi nākotneTīmekļa seminārs

Finanšu nākotne: digitālie aktīvi un DeFi

Kas ir Enterprise EthereumTīmekļa seminārs

Kas ir Enterprise Ethereum?

Centrālās bankas un naudas nākotneBaltā grāmata

Centrālās bankas un naudas nākotne

Komgo Blockchain preču tirdzniecības finansēšanaiLietu izpēte

Komgo: Blockchain preču tirdzniecības finansēšanai

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me