Blockchain risinājumi Centrālās bankas digitālajai valūtai

Kas ir Centrālās bankas digitālā valūta?

Centrālās bankas digitālā valūta (CBDC) ir centrālās bankas naudas digitālā forma, kas ir likumīgs maksāšanas līdzeklis, kuru izveidojusi un atbalstījusi centrālā banka, kas pārstāv prasību pret centrālo banku, nevis pret komercbanku vai maksājumu pakalpojumu sniedzēju (PSP). . CBDC tiek pārvaldīta digitālajā virsgrāmatā (kas var būt blokķēde vai nē), paātrinot un palielinot maksājumu drošību starp bankām, iestādēm un privātpersonām. Saskaņā ar neseno Starptautisko norēķinu bankas veikto pētījumu vairāk nekā 70% institūciju aktīvi pēta un izstrādā CBDC koncepcijas pierādījumus. Šeit ir trīs aspekti, kas nosaka centrālās bankas digitālo valūtu:

 • Digitālie aktīvi. CBDC ir digitāli aktīvi. Tie tiek uzskaitīti digitālajā virsgrāmatā (izplatīta vai nē), kas darbojas kā vienīgais patiesības avots.
 • Centrālā banka atbalstīja. CBDC pārstāv prasības pret centrālo banku tāpat kā banknotes.
 • Centrālā banka kontrolē. CBDC piegādi pilnībā kontrolē un nosaka centrālā banka.

 

Vebinārs pēc pieprasījuma

CBDC un Stablecoins

Šajā tīmekļa seminārā ar nozares ekspertiem jūs uzzināsiet CBDC pamatus un iespējamos ieguvumus, riskus un izaicinājumus gan centrālajām bankām, gan pasaules ekonomikas infrastruktūrai..

Skatīties tagadCBDC un StablecoinsPiedāvātā baltā grāmata

Centrālās bankas un digitālās naudas nākotne

Iepazīšanās ar centrālo banku digitālajām valūtām (CBDC), to priekšrocībām mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības maksājumos un piedāvātā arhitektūra veiksmīgai Ethereum ieviešanai.

Izlasiet balto grāmatuCentrālās bankas un digitālās naudas nākotnevaldības bg tumšs

“CBDC dod centrālajām bankām uz nākotni vērstus rīkus, kas ļauj tām īstenot monetāro politiku tiešākos, novatoriskākos veidos un iet kopsolī ar tehnoloģiskajām pārmaiņām.”

Džozefs Lubins

ConsenSys dibinātājs un Ethereum līdzdibinātājs

Kādi ir CBDC lietošanas gadījumi?

CBDC var izveidot mazumtirdzniecības un / vai vairumtirdzniecības maksājumiem. Kamēr mazumtirdzniecības CBDC attiecas uz skaidras naudas digitālo versiju, vairumtirdzniecības CBDC attiecas uz jaunu infrastruktūru starpbanku norēķiniem. Centrālās bankas, kas izmēģināja CBDC, ir īpaši koncentrējušās uz ātriem, zemu izmaksu maksājumiem. 

 • Mazumtirdzniecība. Mazumtirdzniecības CBDC tiek izmantota norēķiniem starp privātpersonām un uzņēmumiem vai citām personām, līdzīgi kā digitālās banknotes. Mazumtirdzniecības CBDC ikdienas apjoms parasti pārsniedz 100 000 000 darījumu.
 • Vairumtirdzniecība. CBDC vairumtirdzniecība tiek izmantota, lai atvieglotu starpbanku norēķinus, ti. maksājumi starp nedaudzajām bankām un citām struktūrām, kurām ir konti centrālajā bankā. CBDC vairumtirdzniecības dienas apjoms parasti ir mazāks par 100 000 darījumiem.

Kādi ir CBDC ieguvumi?

Centrālās bankas finanšu infrastruktūra šobrīd saskaras ar daudzām problēmām, sākot no dārga maksājumu norēķiniem līdz arvien mazākam banknošu lietojumam un finansiālas piekļuves trūkumam iedzīvotājiem, kas atrodas tālu no bankas filiālēm. Pētījumos ir lēsts, ka vērtspapīru dzēšana un norēķins centrālajām bankām G7 valstīs pārsniedz USD 50 miljardus gadā, lielā mērā pateicoties resursu nepieciešamībai aktīvu pārskaitīšanai un kontu saskaņošanai. Turklāt mūsdienu pārrobežu maksājumu sistēmas ietver aktīvu un sensitīvu darījumu datu pārsūtīšanu caur vairākām dažādām korespondentbankām, pakļaujot iestādes un privātpersonas norēķinu un operacionālajam riskam. 

Blockchain bāzes CBDC atrisina mūsu pašreizējās centrālās bankas infrastruktūras neefektivitāti un neaizsargātību, vienkāršojot drošas maksājumu sistēmas izveidi, kas kalpo kā liela mēroga, decentralizēta mijieskaita iestāde un aktīvu reģistrs.

Mazumtirdzniecības CBDC priekšrocības
 • Palieliniet pieejamību. Digitālo valūtu var izplatīt mobilajās ierīcēs, palielinot piekļuvi un lietojamību iedzīvotājiem, kuri atrodas tālu no bankas filiālēm un nevar piekļūt fiziskai skaidrai naudai. 
 • Racionalizējiet samierināšanu. CBDC ir dabiski digitāla, un tai nav vajadzīga dārga un laikietilpīga saskaņošana, kas pašlaik nepieciešama e-komercijai un pārrobežu maksājumiem.
 • Veicināt digitālās inovācijas. CBDC platformas programmatūras modelis samazina šķēršļus jaunu uzņēmumu ienākšanai maksājumu nozarē, veicinot konkurenci un inovācijas un virzot finanšu iestādes pakalpojumu globalizācijas virzienā.
 • Uzlabot monetāro politiku. CBDC ļauj centrālajām bankām tieši ietekmēt naudas piedāvājumu, vienkāršojot valdības pabalstu sadali privātpersonām un uzlabojot nodokļu kontroles darījumu kontroli. 
CBDC vairumtirdzniecības priekšrocības
 • Uzlabot starpbanku maksājumu norēķinus. Izmantojot automatizāciju un decentralizētus ieskaites risinājumus, CBDC maksājumi tiek nekavējoties norēķināti starp darījumu partneriem pēc individuāla pasūtījuma, samazinot vienas nakts paketes apstrādes un nodrošinājuma risku..
 • Samazināts darījuma partnera risks. CBDC mazina kredītrisku pārrobežu maksājumu darījumos, dodot iespēju norēķinoties pret valūtu par pārskaitījumiem dažādās valūtās. 
 • Piedalīties digitālo aktīvu tirgos. Kad parādās vairāk tokenizētu aktīvu tirgu, būs nepieciešami marķēti maksājumi. CBDC nodrošina plaša mēroga decentralizētu mijieskaita namu un aktīvu reģistru, lai veicinātu digitālo aktīvu revolūciju.
 • Palieciet konkurētspējīgs. Lai gan centralizētās platformas, piemēram, SEPA, Eiropā ir samazinājušas reāllaika naudas pārskaitījumu izmaksas, lielākā daļa finanšu iestāžu no klientiem iekasē augstākas izmaksas. CBDC ļauj galalietotājiem gūt labumu no racionalizētas banku infrastruktūras un nodrošina, ka centrālās bankas saglabā lomu starpbanku norēķinos, plašāk pārņemot stablecoin tehnoloģiju.

CBDC projekti no ConsenSys

Austrālijas Rezervju banka sadarbojas ar Sadraudzības bankas Nacionālo Austrālijas banku ConsenSys amp Perpetual par vairumtirdzniecības CBDC projektuAustrālijas Rezervju banka Partneri ar Sadraudzības banku, Austrālijas Nacionālo banku, ConsenSys & Nepārtraukts par vairumtirdzniecības CBDC projektuConsenSys Taizemes Banka ir izvēlējusies par tehnoloģiju partneri CBDC projektamConsenSys Taizemes Banka ir izvēlējusies par tehnoloģiju partneri CBDC projektamConsenSys, ko izvēlējusies Societe Generale Forge, lai nodrošinātu tehnoloģiju un zināšanas centrālās bankas digitālās valūtas eksperimentiemConsenSys, ko izvēlējusies Societe Generale – Forge, lai nodrošinātu tehnoloģiju un zināšanas centrālās bankas digitālās valūtas eksperimentiemConsenSys, ko Honkongas monetārā iestāde izvēlējusies vadīt projekta Inthanon LionRock otrajā posmāConsenSys, ko Honkongas monetārā iestāde izvēlējusies vadīt projekta Inthanon-LionRock otrajā posmā

Kāpēc Blockchain un Ethereum CBDC

Blockchain tehnoloģija sniedz unikālas priekšrocības CBDC. Īpaši Ethereum ir visvairāk gatavs blokķēdes, kas atbalsta CBDC prasības mērogojamības un privātuma ziņā.

 • Sistēmas uzticēšanās. Uz bloku ķēdes balstīta CBDC ļauj centrālajām bankām kontrolēt valūtu, vienlaikus aizsargājot CBDC izmantošanas privātumu un neatkarību galalietotājiem. Mēs uzskatām, ka ir ļoti svarīgi, lai starpnieki nenoslēgtu lietotājus, lai viņi uzticētos un izmantotu CBDC.
 • Programmējamība. CBDC noteikumus var stingri kodēt protokolā, lai atvieglotu atbilstību, t.i., maka sliekšņus vai trešo personu piekļuvi sistēmai.
 • Datu pieejamība. Izplatītās sistēmas, piemēram, blokķēdes, nodrošina datu pieejamību un izturību, kā arī uzticību un pārredzamību ap darījumu vēsturi. Ethereum ir pierādījusi savu spēju atbalstīt ļoti lielus tīklus ar 10k + mezgliem un simtiem tūkstošiem lietotāju.
 • Inovācijas. Uz bloku ķēdes balstītu CBDC gūst labumu no novatoriskiem produktiem un pakalpojumiem, kas tiek veidoti visā atvērtā koda bloku ķēdes ekosistēmā, ieskaitot makus, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, kriptogrāfiju bez zināšanām un decentralizētu finansējumu. Ethereum ir lielākā blokķēdes ekosistēma pasaulē, ar vairāk nekā 350 000 izstrādātājiem.

Lai iegūtu dziļāku informāciju par Ethereum unikālajām priekšrocībām uzņēmumu bloku ķēdes risinājumos, izlasiet mūsu ievadu Enterprise Ethereum.

Tradicionālā banku sistēma

tradicionālās bankas

 

CBDC maksājumu sistēma

CDBC banku piedāvājums

CBDC un Blockchain maksājumu gadījumu izpēte

ConsenSys ir sadarbojies ar vadošajām institūcijām visā pasaulē, lai palaistu CDBC, kas uzlabo finanšu piekļuvi, paātrina norēķinus un palielina darījumu drošību.

 • Dienvidāfrikas rezerves bankas starpbanku maksājumu norēķinsProjekts Khokha
  Dienvidāfrikas rezerves banka: starpbanku maksājumu norēķins

  SARB sadarbojās ar ConsenSys Solutions un Adhara, lai izveidotu starpbanku sistēmu, kas balstīta uz bloku ķēdi, kas rekordīsā laikā apstrādāja tipisko ikdienas maksājumu apjomu ar pilnu konfidencialitāti un galīgumu..

  Izlasiet gadījumu izpēti

 • Singapūras Monetārā pārvalde reālā laika bruto norēķiniProjekts Ubin
  Singapūras monetārā iestāde: reāllaika bruto norēķini

  MAS sadarbojās ar ConsenSys Solutions un finanšu iestāžu konsorciju, lai simbolizētu Singapūras dolāru ikdienas starpbanku darījumiem un panāktu pilnīgu darījumu privātumu un norēķinu galīgumu.

  Izlasiet gadījumu izpēti

 • UnionBank, veicinot finanšu iekļaušanu FilipīnāsProjekts i2i
  UnionBank: Finansiālās iekļaušanas veicināšana Filipīnās

  Ar BSP atbalstu UnionBank un ConsenSys Solutions ieviesa Ethereum blokķēdi, lai izveidotu decentralizētu, rentablu, reāllaika starplauku banku maksājumu platformu..

  Izlasiet gadījumu izpēti

ConsenSys risinājumi

Sāciet šodien

ConsenSys piedāvā visdrošākās, pielāgojamās un viegli lietojamās platformas, lai palaistu uzņēmuma blokķēdes risinājumus. Mūsu infrastruktūras un lietojumprogrammu slāņa produkti palīdz jums viegli integrēt blokķēdi savā programmatūras kaudzē un pārvaldīt digitālos līdzekļus, lai jūs varētu ieviest veiksmīgu CBDC mērogā. 

Sazinieties ar mūsu ekspertiemSāciet šodien

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me