Blockchain vs Distributed Ledger Technologies (DLT): 2. daļa

emuārs 1NewsDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvents and ConferencesPressBiļeteni

Abonējiet mūsu biļetenu.

Epasta adrese

Mēs cienām jūsu privātumu

SākumsBlogsUzņēmums Blockchain

Blockchain vs Distributed Ledger Technologies (DLT): 2. daļa

Ethereum, Hyperledger Fabric un R3 Corda arhitektūras un vadības dinamikas salīdzinoša analīze. ConsenSys 2018. gada 23. maijs Ievietots 2018. gada 23. maijā

blockchain dlt 2 varonis

Šī ir Ethereum, Hyperledger Fabric un R3 Corda divdaļīgas salīdzinošās analīzes 2. daļa. Izlasiet Blockchain vs DLTs 1. daļu. 

Blockchain pret izplatītajām virsgrāmatu tehnoloģiju platformām

Jāatzīst, ka, ja vēlamā sistēmas funkcionalitāte ir datu bāzes koordinācija un efektīvāka koda piešķiršana, tad blokķēde ne vienmēr ir risinājums, kuru meklē organizācija. Izplatītās virsgrāmatu tehnoloģijas (DLT) sistēmas, piemēram, Hyperledger Fabric vai R3 Corda, spēj veikt līdzīgas funkcijas kā blokķēdes sistēmas, taču jāņem vērā, ka blokķēdes ir atsevišķa izplatīto virsgrāmatu apakškopa, kurai ir papildu funkcionalitāte ārpus koda koordinācijas. Blokķēdes spēj veikt funkcijas, kuras izplatītās grāmatas neietver digitālās vērtības demonstrēšanai, pamatojoties uz sistēmas sastāvu.

Šajā dokumentā tiks pētīti arhitektūras apsvērumi, kas identificē aspektus, kas veicina blokķēdes funkcionalitāti. Pārbaude būtu tāda, ka, iespējams, pastāv kompromiss starp to, kādus blokķēdes spēj paveikt, un to, ko nodrošina DLT. DLT bija paredzēts darījumu apstrādei koplietojamā uzticamā vidē, savukārt patiesās blokķēdes tika veidotas, lai upurētu nepieciešamību pēc uzticamas iestatīšanas, lai sasniegtu kontu augstu uzticamību un nemainīgumu. Augstas uzticamības un nemainīguma aspekti ir neatņemami, lai panāktu pareizu aktīvu digitalizāciju. Šī dokumenta analīze pārklāj arhitektūras komponentus visos biznesa procesos, lai vēl vairāk noskaidrotu šīs tehnoloģiskās nianses dažādās platformās.

1. attēls. Ir svarīgi nošķirt tehnoloģiju kaudzes un to salīdzinājumu funkcionalitātes un lietošanas gadījumu ziņā. Lai gan sadalītās virsgrāmatas tehnoloģiju lielā mērā ietekmēja blokķēdes tehnoloģija, mums jānošķir tehnoloģiju platformu arhitektūras apsvērumiIr svarīgi nošķirt tehnoloģiju kopas un to salīdzinājumu funkcionalitātes un lietošanas gadījumu ziņā. Kaut arī izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju lielā mērā ietekmēja blokķēdes tehnoloģija, mums vajadzētu atšķirt tehnoloģiju platformu arhitektūras apsvērumus.

Salīdzinājumi tiks veikti, pamatojoties uz vairākām galvenajām atšķirības pazīmēm, kas pastāv programmatūras platformās. Galvenās jomas, kas tiks izpētītas šajā dokumentā, ir:

 • Valsts: Valsts attiecas uz galveno loģikas vienību, no kuras kodu var veidot, lai atvieglotu informācijas attēlojumu skaitļošanas vidē. Kamēr valstij var būt dažādas nozīmes dažādos kontekstos, stāvokļa izmantošana blokķēdē un sadalītās virsgrāmatas vidē sastāv no pašreizējās datu struktūras ontoloģisko raksturlielumu konfigurācijas..
 • Darījumi: Blokķēdes vidē darījumi tiek uzskatīti par skaitļošanas notikumiem, kas var izraisīt stāvokļa vai stāvokļa pāreju radīšanu, kas notiek attīstības ekosistēmā. Darījumi var vai nu uzsākt līgumus, vai arī pieprasīt jau noslēgtus līgumus.
 • Viedie līgumi: Novērtējot blokķēdes platformu no arhitektūras viedokļa, ir svarīgi noteikt viedā līguma koda struktūru un kā tas darbojas attiecībā pret faktisko blokķēdes tīkla topoloģiju. Viedie līgumi tiek uzskatīti par atsevišķām koda vienībām, kas veic darbības platformas ekosistēmā.

Šajā tabulā sniegts īss pārskats par galvenajām atšķirībām starp attiecīgo platformu dažādajām tehnoloģiskajām iezīmēm.

platformas funkcijasPārskats par Ethereum, Hyperledger Fabric un R3 Corda tehnoloģiskajām īpašībām.

I. Valsts

Ethereum

Kā ekosistēma ar koplietotām izplatītām konfigurācijām Ethereum aktualizē jēdzienu “valsts”, izmantojot objektu konfigurāciju, ko sauc par “kontiem”. Ethereum ir divu veidu konti:

 • Līguma konti – konti, kurus kontrolē līguma kods
 • Ārēji piederošie konti – konti, kurus kontrolē privātā atslēga

Ethereum izmanto pasaules valsts jēdzienu, kas ir konta adrešu un kontu stāvokļu kartēšana. State_Root ir Patrīcijas Merkles koka sakne, kas saistīta ar kontu apvienošanu sistēmā. Kontu ietvaros līguma valstis ir sakārtotas arī šajā Patrīcijas Merkles koka datu struktūrā. Stāvokļa jaucējkrātu var izmantot, lai nodrošinātu datu identitāti Merkles kokā, ļaujot replikēties visā tīklā, kas galu galā rada sistēmas teorētisko nemainīgumu..

Īstās blokķēdes no DLT tiek atšķirtas, balstoties uz to, ka viņi paļaujas uz šo Patrīcijas Merkles koka datu struktūru, un to sakārtojumu starp blokiem, kas tiek izmantoti, lai parādītu sistēmas stāvokli. Šī koncepcija ir neatņemama bloku ķēdes sistēmas arhitektūras datu integritātes un uzticamības sastāvdaļa.Īstās blokķēdes no DLT tiek atšķirtas, balstoties uz to, ka viņi paļaujas uz šo Patrīcijas Merkles koka datu struktūru un to sakārtojumu starp blokiem, kas tiek izmantots, lai parādītu sistēmas stāvokli. Šī koncepcija ir neatņemama blokshēmas sistēmas arhitektūras datu integritāte, derīgums un uzticamība.

Komentārs

Ethereum pasaules štata izveidotā funkcionalitāte ir neuzticama sistēma, kas ļauj vērtību instantizēt digitālā formātā. Digitālās reprezentācijas vērtības avotus, kas ir raksturīgi simboliskajai ekonomikai, var iegūt no Ethereum kontu un apakšdatu struktūru sastāva; tāpat kā loģiskie vārti spēj instantificēt funkcionālos algoritmus tradicionālajā inženierijā.

Platformas, kas iegūtas ārpus Ethereum, tostarp Ethereum klienti un privātie risinājumi, var gūt labumu no šī vērtības pieauguma, pārliecinoties par šiem standartiem attiecībā uz valsts saglabāšanu un loģikas ieviešanu. Platformas, kas nespēj izveidot vienu no šīm loģiskajām vērtībām balstītajām funkcijām, nespēs atvieglot patiesu decentralizētu digitālo aktīvu vērtību izveidi.

Hyperledger audums

Hyperledger Fabric stāvoklis tiek saglabāts datu bāzes struktūrā, paļaujoties uz štata atslēgu / vērtību krājumiem. Mijiedarbība starp ķēdes koda programmām un to, kā tās tiek instalētas platformas topoloģijā, ļauj sistēmā ievadīt komandas un darbības. Šīs darbības rada datu krātuvju atjauninājumus, jo darījumu rezultātā tiek atjaunināti stāvoklis, kas pazīstams kā virsgrāmata. Virsgrāmata ir formulēta kā koplietota izplatīta datu bāze, kas lietotājiem nodrošina izcilu piekļuvi informācijai un darījumiem, kas notiek izplatītajā skaitļošanas vidē. Valsts ir ligzdota datu bāzes vidē, izmantojot tradicionālos programmatūras izstrādes rīkus:

 • LevelDB izveido atslēgu / vērtību datu bāzi
 • CouchDB turētu dokumentu JSON datu bāzi

auduma arhitektūraFabric arhitektūrā datu bāzes formāts par visu procesu organizēšanu var palielināt darījumu apstrādi un maksimāli palielināt skaitļošanas efektivitāti ekosistēmā.

Valsts datu bāzē ķēdes darījumu žurnālā esošo atslēgu jaunākās vērtības tiek saglabātas kā atslēgu / vērtību pāri. Galvenās vērtības, kas tiek dēvētas par pasaules valsti, skatam tiek indeksētas darījumu žurnālos, kas pastāv kanāla arhitektūrā. CouchDB darbojas kā atsevišķs datu bāzes process, kas saņem atjauninājumus no ķēdes koda API.

Komentārs

Hyperledger Fabric ir izveidojis procesu, kas aizstāj blokķēdes sistēmas galvenos principus apmaiņā pret augstas caurlaides stāvokļa pāreju sasniegšanu. Pašreizējās arhitektūras izmantošana ļauj stāvokļus vieglāk modificēt un izpausties tradicionālās programmatūras shēmas ietvaros, kā rezultātā tiek nodrošināta lasīšanas / rakstīšanas piekļuve. Lai gan stāvokļa izkārtojums auduma vidē ir efektīvs, tam trūkst iespēju precizēt vērtību publiskā decentralizētā ekosistēmā, tāpat kā to varētu izdarīt patiess blokķēdes, piemēram, Ethereum vai Bitcoin. Datu kustība Fabric programmatūras vidē norāda uz to, ko spēj izplatītā datu bāze. Digitālo aktīvu izveide Fabric būtībā būtu digitāla informācija, kas tiek glabāta datu bāzē, kuru kontrolē kontrolējošās puses vai grupas konsorcijā, neievērojot digitālo preču ekonomisko struktūru..

R3 Corda

R3 Corda štats ir balstīts uz dažādu datu kopu secību un versijām platformas arhitektūrā. Sistēmā tīkls uztur Vault, kas ir datu bāze, kurā glabājas vēsturiskie stāvokļi, kas tiek izsekoti sistēmā. Kordā tiek uzskatīts, ka štats ietver necaurspīdīgus datus, kas ir salīdzināmi ar diska failu, kas nav obligāti jāatjaunina, lai gan drīzāk tiek izmantots jaunu pēctecu ģenerēšanai. Šī sistēma darbojas kā modificētu un atjaunotu stāvokļu atjauninājumu virkne vidē, kuru lietotāji kontrolē un koplieto.

5. attēls Virsgrāmata tiek uzskatīta par visu pašreizējo aktivizēto stāvokļu kopumu. Tas aizņemas no bitcoin UTXO modeļa, lai gan tas neīsteno tās pašas Patricia Merkle koku stāvokļa saglabāšanas īpašības, kas pastāv blokķēdes tehnoloģijā, lai gan drīzāk izmanto daļu no tehnoloģijām platformas apakšsadaļas pretstatā kodolam Lai gan štati darbojas kā glabātavā saglabātu klašu gadījumi, datu secība un versijas nodrošina reālus līdzekļus datu glabāšanaiVirsgrāmata tiek uzskatīta par visu pašreizējo aktivizēto stāvokļu kopumu. Tas aizņemas no bitcoin UTXO modeļa, lai gan tas neīsteno tās pašas Patricia Merkle Trees stāvokļa saglabāšanas īpašības, kas pastāv blokķēdes tehnoloģijā, lai gan drīzāk tiek izmantota daļa tehnoloģijas platformas apakšsadaļās, nevis kodols. Kamēr valstis darbojas kā glabātavā saglabātu klašu gadījumi, datu secība un versijas nodrošina reālus līdzekļus datu glabāšanai.

Kordā štati tiek uzskatīti par klasēm, kurās tiek glabāti dati. Klases ir “ContractState” saskarnes ieviešana, kas platformā darbojas kā savietojamības slānis. Noteiktajos “State” datu laukos var būt:

 • Izdošana
 • Īpašnieks
 • faceValue un summa>
 • maturityDate

Šī dizaina formātam bija jāļauj pievienot datus notikumu ķēdē, kas ļauj kontrolētajā vidē izsekot, no kurienes nāk dati. Izcelsmi kontrolē konsorcija dalībnieki, kuriem ir noteiktas piekļuves kontroles programmatūras platformai. Izmantojot šo iestatījumu, bankas un finanšu iestādes varēs maksimāli palielināt informācijas apstrādes efektivitāti koplietojamo virsgrāmatu ekosistēmā. Datus var labāk pārvietot un apstrādāt starp organizācijām, vienlaikus samazinot nepieciešamību pēc būtiskas uzticēšanās starp neuzticamiem partneriem.

Komentārs

Šī arhitektūras iestatīšana līdzīgi spēj apstrādāt koplietojamos datus daļēji uzticamā vidē, kur partneriem nav pilnībā jāuzticas viens otram. Datus var veiksmīgi apstrādāt un pievienot tam, ko Corda uzskata par stāvokli, lai gan platformai trūkst blokķēdes sistēmas sastāvdaļu, kas varētu atklāt nepārprotamu vērtību. Kordā stāvoklis nav loģisks uzbūvējums, lai gan drīzāk informācijas gabali ir pievienoti datubāzei līdzīgā virsgrāmatā. Kaut arī aktīvus var digitalizēt un uzglabāt iztērētajā un neizlietotajā valsts formātā, aktīvi nevarēs būt atšķirīgas vērtības vienības, kas līdzīgas tam, kā Bitcoin, Ethereum un simboliskā ekonomika rada jaunus tirgus, lai gan banku programmatūra varētu būt uzticama iestatīšana, kas var palīdzēt darboties kā drošas nepubliskas informācijas atestācijas centrs, līdzīgi kā šobrīd darbojas banku sistēma.

II. Darījumi

Ethereum ir uz darījumiem balstīta mašīnu ekosistēma, kur globālais darījumu stāvoklis tiek glabāts blokos. Kad notiek darījumi, stāvokļa pārejas rezultātā rodas jauni sistēmas stāvokļi. Šis process upurē ātras datu bāzes darījumu apstrādes ātrumu sistēmas integritātes dēļ, kas simbolizē stāvokli, kā arī darījumu, kas noveda pie šī stāvokļa blokķēdes Patrīcijas Merkles koka datu struktūras konfigurācijā..

6. attēls Šajā arhitektūras stāvoklī kopā ar darījumiem, kas noved pie stāvokļa pārejām, tiek saglabāti programmatūras paradigmā, kas izmanto Patrīciju Merkle Trees, lai bloķētu datus vēsturiskajā realitātē, kas tiek realizēta blokos.Šajā arhitektūrā stāvoklis kopā ar darījumiem, kas noved pie stāvokļa pārejām, tiek saglabāti programmatūras paradigmā, kas izmanto Patrīciju Merkles kokus, lai bloķētu datus vēsturiskajā realitātē, kas tiek realizēta blokos..

Ir divu veidu darījumi:

 • Ziņu zvani
 • Līgumdarbi.

Darījumos ietilpst iekšējs vērtības nodošanas mehānisms. Vērtības pārskaitījums līguma kontos izraisa stāvokļa maiņu. Tā kā sistēma ir balstīta uz vērtības pārsūtīšanu starp viedajiem līgumiem, kas pastāv starp darījumu izpildes notikumiem, dažādos sadalījumos esošos stāvokļus var izmantot, lai izveidotu augstas uzticamības biznesa loģiku un līgumus.

Komentārs

Ethereum galvenā atšķirīgā iezīme ir tā, ka darījumi tiek izmantoti kā atsevišķas procesa vienības Ethereum bloku ķēdes vidē, un ar šīs konfigurācijas palīdzību pastāvīgi tiek reģistrēti darījumu stāvokļi sistēmā. Ethereum spēj nodrošināt gan tradicionālās ar izplatīto virsgrāmatu datu bāzēm saistītās tehnoloģiskās iespējas, gan savienot vēlamo uzticību ar digitālo vērtību. No Ethereum blokķēdes atvasinātās tehnoloģijas spēj grupēt darījumus un biznesa loģiku blokķēdes blokos. Uzņēmējdarbības funkcionalitāte, kas iegūta šajā iestatījumā, ietver:

 • Patiesa digitālā ekonomika
 • Digitālās preces un aktīvi, kurus kontrolē ekonomiski stimuli, nevis organizatoriski / monopolistiski stimuli
 • Mijiedarbības saskarne starp privātajām institūcijām un valsts digitālo ekonomiku

Ethereum arhitektūra ļauj saistītajām platformām spēt sistēmā ieviest kriptokonomisko stimulu slāņus. Tas nozīmē, ka var izveidot dažādus stimulēšanas slāņus un mehānismu dizainus, lai nodrošinātu kopējo tīklu, salīdzinot ar paļaušanos uz centralizēti kontrolētiem pakalpojumiem, ko nodrošina tradicionālie programmatūras projekti. Šo kriptoekonomisko stimulu slāni var piemērot gan digitālo preču ekonomikai, gan saskarnes slānim starp blokķēdes platformas privātajām un publiskajām versijām.

Hyperledger audums

Visi darījumi tiek veikti Fabric daudzkanālu arhitektūrā, lai nodrošinātu augstu darījumu caurlaidi uzticamajā vidē. Darījumi tiek pievienoti koplietotajai virsgrāmatai, kas pastāv izpildlaika vidē. Izmantojot šo arhitektūru, Fabric nodrošina piekļuvi programmatūras videi lasīšanai / rakstīšanai un pielāgošanu, ļaujot lieldatoram līdzīgu funkcionalitāti un lietojamību. Ir zināms, ka SQL datu bāzes ir vairākas pakāpes daudz efektīvākas nekā jebkura pašlaik pieejamā bloku ķēde, un Fabric konfigurācija daudz aizņemas no paradigmām, kuras tiek izmantotas tradicionālajos datu bāzes rīkos, ļaujot panākt izcilu darījumu caurlaidi..

Ir divu veidu darījumi:

 • Izvietot darījumus – izveidot jaunu ķēdes kodu. Instalē ķēdes kodu programmatūras izstrādes vidē
 • Izsaukt darījumus – izsauc iepriekš izveidoto ķēdes kodu un atbilstošās funkcijas. Kad tas ir veiksmīgi izpildīts, ķēdes kods pilda funkciju un ievieš izmaiņas stāvoklī
 • Funkciju izsaukšana rada darījumus ar “get” vai “set”

Lai maksimāli palielinātu efektīvu datu apstrādi un izcilu ātrumu, atsevišķus darījumus AKA lāseņus paketē Apache Kafka pasūtīšanas dienests un piegādes pasākumā izraksta kā “blokus”. Darījumus (lāse) pasūta Apache Kafka pasūtīšanas dienests un pievieno Kafka nodalījumiem. Tas nozīmē, ka Fabric arhitektūra upurē patiesas blokķēdes sistēmas integritāti un datu uzticamību, lai iegūtu ātrāku darījumu apstrādi un caurlaidi uzticamā datu straumēšanas vidē, kā tas redzams no Apache Kafka pasūtīšanas dienesta izmantošanas..

7. attēls. Kā var novērtēt no Fabric dokumentācijas, pasūtītie darījumi tiek tieši pievienoti ar Kafka tēmām saistītajiem nodalījumiem. Tā rezultātā tiek veikti augstas veiktspējas darījumi, kas notiek uzticamā datu straumēšanas vidē. Avots Apache KafkaKā var novērtēt no Fabric dokumentācijas, pasūtītie darījumi tiek tieši pievienoti ar Kafka tēmām saistītajām starpsienām. Tā rezultātā notiek liela apjoma darījumi, kas notiek uzticamā datu straumēšanas vidē. (Avots: Apache Kafka)

Komentārs

Lai gan sistēma izmanto blokķēdes veida terminoloģiju, tā nav blokķēde tradicionālajā nozīmē, jo Patrīcijas Merkles koka datu struktūrā netiek saglabāti stāvokļi un papildu darījumi. Hyperledger Fabric ir DLT, nevis blokķēde. Fabric arhitektūra tika izstrādāta izcilai darījumu apstrādei, kā redzams no datu blobu pievienošanas Kafka datu straumēšanas pasūtīšanas pakalpojumam. Tā kā tas tiek panākts uzticamā vidē, izpilde var brīvi notikt sistēmā. Šīs konfigurācijas izmantošana vērtību pārsūtīšanas sistēmā nebūtu ideāla, ņemot vērā, ka visa uzticība būtu jāpiešķir tieši vienai programmatūras arhitektūrai no vienas vienības, nevis kopīgai ekosistēmai vai protokolam. Kā redzams no tehniskajiem dokumentiem, Fabric ir atteicies no datu integritātes un drošības, kas sasniegts bloku ķēdes platformās, lai iegūtu izcilu apstrādi starp darījuma komponentiem.

R3 Corda

R3 Corda darījumi tiek uzskatīti par priekšlikumiem atjaunināt datu bāzi Vault, ko var dēvēt par virsgrāmatu. Darījumi jāveic vidē, kur notāri var apstiprināt, ka tie nav divreiz iztērēti un ka tos ir parakstījušas nepieciešamās puses. Tas ir līdzīgs jēdzienam, kas tiek izmantots Bitcoin ekosistēmā, lai gan dubultu tēriņu novēršanu veicina uzticama sistēma.

Ir divi pamata darījumu veidi:

 • Notāru maiņas darījumi – tie tiek izpildīti, lai sistēmā notāri pārvietotos. Notāri novērsīs dubultu tēriņu un var apstiprināt darījumus
 • Nodrošiniet vienprātību par unikalitāti
 • Vispārīgi darījumi – tiek izmantoti visam citam

gala stāvoklis

Darījumi ir ieteiktie datu bāzes vides stāvokļa atjauninājumi, kas prasa, lai paraksti tiktu apstiprināti no citām sistēmas pusēm. Lai darījums būtu derīgs, tam ir:

 1. Parakstīts iesaistītajām pusēm
 2. Apstipriniet līguma līgumu, kas nosaka darījumu

klienta arhitektūra

UTXO līdzīga modeļa izmantošana koplietojamas datu bāzes vidē ļauj Corda platformai kontrolēt stāvokli, kā arī pārejas. Notāra izmantošana un dažādas mijiedarbības starp plūsmām un Cordapps tīkla konfigurācijā parāda koplietotu izplatītu vidi, kur stāvoklis tiek saglabāts sistēmas arhitektūrā neatņemamā datu formātā. Darījumu izmantošana, lai virzītos uz stāvokļu parādīšanos mezglu vidē starp plūsmām, kā arī Cordapps, kas tiek ieprogrammēti mezglos, norāda uz dzīvotspējīgiem līdzekļiem stāvokļa izmaiņu veikšanai virsgrāmatā..

Komentārs

Digitālo aktīvu veidošanai lietotāji un darījumu partneri ir atkarīgi no kopējās Corda platformas uzticības. Lai gan tā darbojas kā spēcīga uzticama koplietojama sadalītās virsgrāmatu sistēma sensitīvu finanšu datu glabāšanai, sistēma darbojas saskaņā ar dažādiem standartiem, kas pastāv banku ekosistēmā. Platforma nodrošina:

 • Labāka publisko finanšu datu glabāšana
 • Uzticama iestatīšana neuzticamām finanšu iestādēm
 • Uzlabota biznesa mijiedarbību glabāšana

Arhitektūras diagrammas, kurās ir plūsmas un izpildlaika vide starp mezgliem, parāda, ka Corda tika izstrādāta, lai sadalītu piekļuvi starp konsorcija platformas uzticamajiem dalībniekiem. Lai gan R3 Corda spēj izpildīt noteiktus lietojamības aspektus, tai nav funkcionalitātes, kas raksturīga universāla ekonomisko, sociālo un politisko vērtību nodošanas substrātam, jo ​​trūkst kriptokonomisko stimulu slāņa, kā arī publisku digitālo aktīvu vides. Tā kā sistēma ir slēgta, tai trūkst vajadzīgo sliežu un tehnoloģisko iezīmju, lai izveidotu ekonomisku stimulu virzītu ekosistēmu. R3 Corda, visticamāk, vislabāk tiek izmantots noteiktiem tradicionālās banku infrastruktūras aspektiem, lai gan tas nav digitālo aktīvu radīšana.

III. Viedie līgumi

Ethereum

Programmā Ethereum viedie līgumi tiek rakstīti augsta līmeņa programmēšanas valodās, piemēram, solidity, LLL vai Viper, un apkopoti EVM baitkodā, ļaujot bināros failus izpildīt Ethereum Virtual Machine (EVM). Ethereum tīkla mezgli vada savu EVM ieviešanu, kas darbojas kā izpildlaika vide viedajiem līgumiem Ethereum ekosistēmā. Stāvoklis un darījumi, kas noved pie stāvokļa pārejām, tiek apzīmēti Ethereum blokķēdes pasaules stāvoklī, izmantojot EVM replikāciju, kā rezultātā tiek izveidota sistēma, kas var ieviest neuzpērkamu uzticību spektru masīvam.

EVM 1

EVM darbojas kā izpildlaika vide, lai rekursīvi veiktu stāvokļa pārejas, lai aprēķinātu sistēmas stāvokli un mašīnas stāvokli, kad tas notiek darījumos..

 • Sistēmas stāvoklis = Ethereum globālais stāvoklis
 • Mašīnas stāvoklis = līguma kontu uzņēmējdarbības loģika & kods tiek atkārtots EVM izpildlaikā

Tā kā visu viedā līguma kodu atkārto visi EVM mezgli, Ethereum blokķēde un ar to saistītie gadījumi spēj saglabāt koda derīgumu, lai nodrošinātu līgumu konsekvenci. Līgumu konsekvence veicina Ethereum blokķēdes un ar to saistīto klientu un ieviešanas praktisko nemainīgumu. Viedie līgumi par Ethereum sasaista visu ekosistēmu, veicot darījumus, kas galu galā rada pāreju uz jauniem stāvokļiem virtuālajā mašīnu vidē.

Komentārs

Tā kā EVM ieviešana stingri ievēro Ethereum dzeltenajā grāmatā norādītās specifikācijas, dažādi Ethereum (publiskā, privātā un konsorcija) piemēri var būt savietojami, kā noteikts kopīgā augsta līmeņa valodu apkopojumā – viedā veidā. līgumi – EVM Ethereum baitkodā. No šī Ethereum izvietojuma tā spēj darboties kā starpniekslānis starp lielo institucionālo privāto datu objektu dažādajiem aspektiem un publisko digitālo preču ekonomiku, kas pašlaik attīstās un tiek realizēta no nesen izveidotās žetonu ekonomikas.

Ļaujot šo funkcionalitāti starp Ethereum ķēdēm, var izveidot veselas sadarbspējīgas sistēmas, kas sadala ekonomisko galīgumu starp datu koordinācijas un apstrādes sistēmām privātajās Ethereum platformās digitālajām precēm publiskajā ķēdē. Viedie līgumi par Ethereum iekapsulē programmējamo loģiku šajās sistēmās un ļauj izstrādātājiem mijiedarboties ar virtuālo mašīnu Ethereum, izmantojot darījumus, kas tehnoloģiskajā infrastruktūrā rada jaunas valsts vides. Tā kā visaptveroši izmantošanas gadījumi attīstās sadarbspējīgās publiskās ķēdes, privātās ķēdes un konsorcija ķēdes vidēs, Ethereum izmantotie viedie līgumi varēs sasaistīt sistēmas kopā kopīgā loģiskā saskarnē.

Hyperledger audums

Ķēdes kods nav obligāti vieds līgums, kas izvietots uz kontu balstītā blokķēdē, bet gan programma, kas ir instalēta un kas pēc tam ar API nodrošina interfeisu. API saskarnei ir nepieciešamas uz kodu balstītas instrukcijas, lai visā sistēmā biznesa loģiku un funkcionalitāti virzītu līdzīgi kā tradicionālajā programmatūras izstrādes vidē. Ar API saistītas metodes ietver:

 • Init – pieteikuma stāvokļu uzsākšana
 • Izsaukt – apstrādāt darījumu priekšlikumus

Ķēdes kodam jāievieš saskarnes no API:

 • Ķēdes koda saskarne
 • ChaincodeStubInterface

Hyperledger Fabric ķēdes kods tiek palaists drošos Docker konteineros, kur tas ir izolēts no procesiem, kurus veic apstiprinošais vienaudžs. Kods parasti tiek rakstīts Go vai Node.js, ļaujot mijiedarboties ar biznesa loģiku. Neaizmirstams paturēt prātā, ka auduma ķēdes kodu ekosistēmas mezgli neatkārto tāpat kā no patiesas blokķēdes arhitektūras..

Sākotnēji ķēdes kods tiek instalēts vienaudžiem, pēc tam tas tiek instancēts kanālos. Procesa plūsma ir detalizēta šādās diagrammās:

Visā ķēdes koda procesa plūsmā notiek dažādas mijiedarbības ar sistēmas ķēdes kodu, kas darbojas izpildāmā vienādranga procesā, salīdzinot ar izolētu konteineru. To izmanto, lai ieviestu sistēmas uzvedību bez apstiprināšanas politikām vai dzīves cikla procesiem. Sistēmas ķēdes kods neiziet parastā ķēdes koda dzīves ciklā.Visā ķēdes koda procesa plūsmā notiek dažādas mijiedarbības ar sistēmas ķēdes kodu, kas darbojas izpildāmā vienādranga procesā, salīdzinot ar izolētu konteineru. To izmanto, lai ieviestu sistēmas uzvedību bez apstiprināšanas politikām vai dzīves cikla procesiem. Sistēmas ķēdes kods neiziet parastā ķēdes koda dzīves ciklā. Tiek ieviestas divas funkcijas no ķēdes koda saskarnes Shim API. Kodu sastāda un uztur līdzinieks. Ķēdes kods nav saistīts ar kanāliem vai pasūtītājiem, kamēr izstrādātājs nenosaka, ka vēlas turpināt programmas instalēšanu.Tiek ieviestas divas funkcijas no ķēdes koda saskarnes Shim API. Kodu sastāda un uztur līdzinieks. Ķēdes kods nav saistīts ar kanāliem vai pasūtītājiem, kamēr izstrādātājs nenosaka, ka vēlas turpināt programmas instalēšanu.

Ķēdes kodu var konfigurēt, lai izveidotu aktīvus, kas galu galā darbojas kā atslēgu un vērtību pāri, kas tiek glabāti virsgrāmatas datu bāzē. Inicializācijas komandu nosūtīšanas un darījumu izsaukšanas darbplūsma ir sīki aprakstīta iepriekšējā diagrammā attiecībā uz komandu pārvietošanu pa sistēmu. Biznesa loģika tiek kodēta tīkla noteikumos un tiek izsaukta, izmantojot klienta puses lietojumprogrammas. Kodu koordinācijas un mijiedarbības veids ļoti norāda uz tradicionālo programmatūras izstrādi, balstoties uz tradicionālajām funkcijām un iniciēšanas saskarnēm.

Komentārs

Ķēdes koda pārvietošanās caur šo tīkla konfigurāciju ļauj racionalizēt sistēmas organizēšanu. Programmatūras arhitektūra ir paredzēta darbībai kā ļoti efektīva komandu un vadības struktūra datu izplatīšanas un programmatūras izstrādes vides organizēšanas ziņā noteiktiem uzņēmuma lietošanas gadījumiem. Kā redzams no pakotnes, instalēšanas, atjaunināšanas un jaunināšanas iestatīšanas, šī arhitektūra tika izstrādāta, lai optimizētu nepieciešamos saskares punktus, kas nepieciešami koda apstrādei. Nepieciešamās API saskarnes, kad darījumi tiek apstrādāti, ļoti atgādina tradicionālo programmatūras dizainu. Piezīmes:

 • Monolīta arhitektūra maksimālai kontrolei
 • Nodrošināta darījumu partneru darījumu mijiedarbība
 • Centralizēti koordinēta darījumu caurlaides apstrāde

Ķēdes kods ir vairāk komandu sistēma, nekā tā ir gudra līguma valoda, kas tiek atkārtota ar blokķēdi. Tā kā Hyperledger Fabric ekosistēmai ir dinamiska kopa ar spēcīgām īpašībām funkcionalitātes un dizaina ziņā kā izplatīta virsgrāmata, sistēmai faktiski trūkst patiesas blokķēdes sistēmas raksturīgo īpašību. Kā rīks, ko var izmantot integrācijai ar mantoto infrastruktūru un paradigmām, Fabric ir efektīvs, jo tas ievēro jau esošos programmatūras standartus, kā to var secināt no iepriekš aprakstītā arhitektūras projekta.

Ja Fabric palielina funkcionalitāti attiecībā uz savu sistēmu, kas nedaudz simbolizē sistēmas, kas izveidotas ap lieliem lieldatoriem un datu centriem, tas zaudē citus aspektus attiecībā uz sadalīto savienojumu ar skaitļošanas ekonomiskajiem faktoriem, kam var piekļūt pēc būtības decentralizētā digitālo marķieru ekonomikā . Ja audums būtu jāintegrē īstā blokķēdes vidē, tas labi iederētos kā droša izplatīta datu bāzes vide, kas apstiprina informāciju pirms mijiedarbības ar publisku blokķēdes ekosistēmu.

R3 Corda

Kordā viedie līgumi tiek uzskatīti par klasēm, kas ievieš Līguma saskarni. Viedie līgumi tiek rakstīti Java / Kotlin valodā un tiek apkopoti, izmantojot Java Virtual Machine (JVM), kas ir skaitļošanas mašīna, kurā kods tiek izpildīts. Līgumos galvenā funkcija ir “pārbaudīt”.

Kods darbojas JVM, kur darījumi tiek apstrādāti, izmantojot notariālo apliecinājumu sistēmu, un biznesa loģika ir ierobežota plūsmās, kas var izvietot un izolēt biznesa procesu starp dažādiem darījumu partneriem..

valsts objekts

Viedās līguma sastāvdaļas:

 • Izpildāms kods
 • Apstiprina izmaiņas darījumos
 • Valsts objekti
 • Dati, kas glabājas virsgrāmatā
 • Pašreizējais līguma stāvoklis
 • Izmanto darījumu ievades un izejas
 • Komandas
 • Papildu dati
 • Izmanto izpildāmā līguma koda norādīšanai

Java un Kotlin kods tiek apkopots identiskos baitkodos, izmantojot JVM. Komandas līguma kodā nodod papildu datus, kuru valstī nav. Komandas darbojas kā datu struktūras ar pievienotām publiskām atslēgām, ko izmanto darījumu parakstīšanai, lai gan jāatzīst, ka līgumi nedarbojas tieši ar ciparparakstiem. Līgumi šajā vidē tiek atkārtoti visā sistēmā, ņemot vērā to, kā Plūsas vēlas koordinēt uzticamās puses.

Komentārs

Līguma kods atbilst lietošanas gadījumu vajadzībām Corda vidē un spēj izpildīt nepieciešamās darījumu caurlaidspējas funkcijas. Ierobežojumi ietver savietojamību ar citām ekosistēmām. Lai sistēmas varētu mijiedarboties ar Corda, tām būtu jāizmanto Kordas līguma kodeksa ietvars, kas izstrādāts ap slēgto DLT. Atšķirībā no tādas īstas blokķēdes platformas kā Ethereum, kas var darboties kā savietojamības slānis starp ekonomiskajiem procesiem un funkcijām starp privātajiem un publiskajiem momentiem, Korda ierobežo sevi, vairāk koncentrējoties uz procesiem slēgtā sistēmā. JVM izmantošana ir novatoriska, lai gan eksemplārs ir izolēts Kordas ekosistēmā. Šajā scenārijā Corda iegūst darījumu apstrādi drošā vidē, vienlaikus upurējot spēju sadarboties un koordinēt starp dažādām blokķēdes vidēm, piemēram, savietojamu sistēmu..

IV. Secinājums un novērtējums

Pamatojoties uz mūsu analīzi, galvenie atšķirības faktori, kurus Ethereum spēj ieviest, pārsniedzot DLT spēju, ir:

 • Digitālo aktīvu vai žetonu ekonomika
 • Kriptoekonomisko stimulu slāņi protokolā
 • Sadarbspēja starp konsorciju un publiskām blokķēdēm

Kaut arī DLT, piemēram, R3 Corda un Hyperledger Fabric, var sasniegt funkcionalitāti koplietojamo datu bāzu pārvaldības un darījumu apstrādes dzīves ciklā, netiek garantēts, ka tie spēs sasniegt iepriekš aprakstītās galvenās funkcijas. Šīs platformas nav kļūdainas, bet diezgan ierobežotas to arhitektūras konfigurācijā, lai izstādītu dažus tīra lietošanas gadījumus, par kuriem var apgalvot tikai patiesās.

Blockchain tehnoloģijas ir veidotas, lai savienotu viņos radīto uzticību līdzās taustāmajai vērtībai, kas tiek radīta no šīs uzticības. Programmatūras protokola infrastruktūrā sociālās, politiskās un ekonomiskās sistēmas varēs tikt iesvētītas tikai caur patiesu platformu, kas veidota no blokķēdes pamatiem. Kaut arī DLT koncentrētas datu bāzes pārvaldības platformas var integrēt un sadarboties ar blokķēdes platformu, sliedēm, uz kurām tiks veidota vērtības nodošana un šīs uzticības koordinēšana, jābūt blokķēdei, kas iemieso uzticības, nemaināmības, integritātes un informācijas uzticamības pamatprincipus..

Šī analīze atklāj nevis to, ka noteiktas sistēmas ir labākas nekā citas, bet drīzāk tās ir noderīgas dažādās jaudās. DLT platformu spēja darboties kā privātām izplatītām datu bāzēm ar augstu darījumu caurlaidspēju un funkcionalitāti ļauj tām darboties kā uzticamām sistēmām, kas var sadarboties blokķēdes platformā, ja novērtēšanai ir nepieciešami noteikti privātās informācijas aspekti, piemēram, banku / finanšu dati vai sensitīva informācija, kas attiecas uz privātās iestādes iekšējo darbību, un kuru nedrīkst atklāt sabiedrībai. Dažādi uzņēmējdarbības modeļi, kā izmantot šos ar DLT saistīto privāto datu avotus, joprojām tiek izstrādāti, un tos vajadzētu atkārtot, ņemot vērā blokķēdes saskarnes, jo dažām mijiedarbībām starp blokķēdēm un DLT ir nepieciešama decentralizēta digitālo vērtību sistēma..

Sazinieties ar mūsu bloku ķēdes ekspertiem

Mūsu globālā risinājumu komanda piedāvā blokķēdes apmācību, stratēģiskas konsultācijas, ieviešanas pakalpojumus un partnerības iespējas. Sazinieties ar mums informatīvais izdevums Abonējiet mūsu biļetenu, lai iegūtu jaunākos Ethereum jaunumus, uzņēmuma risinājumus, izstrādātāju resursus un daudz ko citu. E-pasta adrese Ekskluzīvs satursPilnīgs Blockchain biznesa tīklu ceļvedisVadīt

Pilnīgs Blockchain biznesa tīklu ceļvedis

Ievads tokenizācijāTīmekļa seminārs

Ievads tokenizācijā

Finanšu digitālo aktīvu un DeFi nākotneTīmekļa seminārs

Finanšu nākotne: digitālie aktīvi un DeFi

Kas ir Enterprise EthereumTīmekļa seminārs

Kas ir Enterprise Ethereum?

Centrālās bankas un naudas nākotneBaltā grāmata

Centrālās bankas un naudas nākotne

Komgo Blockchain preču tirdzniecības finansēšanaiLietu izpēte

Komgo: Blockchain preču tirdzniecības finansēšanai

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me