Ethereum 2.0 FAQ

 • Kas ir Ethereum 2.0?

  Ethereum 2.0, saukts arī par Eth2 vai “Serenity”, ir nākamais Ethereum blokķēdes jauninājums. Ethereum 2.0 tiks izlaists vairākos “fāzēs”, sākot ar 2020. gadu ar 0. fāzi. Katrs posms dažādos veidos uzlabos Ethereum funkcionalitāti un veiktspēju..

  Plašāka informācija par Ethereum 2.0: kas ir Ethereum 2.0? & Ethereum 2.0 vārdnīca

 • Kāda ir atšķirība starp Ethereum 1.0 un Ethereum 2.0?

  Tur ir divi galvenie uzlabojumi ko nepiedāvā Ethereum 1.0: Stake and Shard Chains pierādījums.

  Likmes pierādījums: Pašlaik Ethereum 1.0 darbojas ar vienprātības mehānismu, kas pazīstams kā Darba pierādījums (PoW). Lai izveidotu blokus uz blokķēdes, PoW paļaujas uz fizisko skaitļošanas jaudu (kalnračiem) un elektrību (darbu). Likmes pierādījums (PoS) ir jauninājums, kas ļauj uzlabot drošību, mērogojamību un energoefektivitāti. Tā vietā, lai paļautos uz fiziskiem kalnračiem un elektrību, PoS paļaujas uz validatoriem (virtuālajiem kalnračiem) un ētera nogulsnēm. Lai iegūtu sīkāku informāciju, skatiet FAQ sadaļu “Kas ir likmes pierādījums”.

  Shard ķēdes: Laužu ķēdes ir mērogojamības mehānisms, kas krasi uzlabo Ethereum blokķēdes caurlaidspēju. Pašlaik viena ķēde, kas sastāv no secīgiem blokiem, ir neticami droša un padara informāciju viegli pārbaudāmu. Tomēr prasība, lai katrs pilns mezgls apstrādātu un apstiprinātu katru darījumu secīgos blokos, var ietekmēt spēju ātri apstrādāt darījumus – it īpaši lielas mainnet darbības laikā. Laužu ķēdes ir mehānisms, ar kura palīdzību Ethereum blokķēde tiek “sadalīta” – tādējādi sadalot datu apstrādes atbildību starp daudziem mezgliem. Tas ļauj darījumus apstrādāt paralēli, nevis secīgi. Katra šķembu ķēde ir tāda pati kā citas joslas pievienošana, lai Ethereum modernizētu no viena joslas ceļa uz vairāku joslu maģistrāli. Vairāk joslu un paralēlas apstrādes rada daudz lielāku caurlaidspēju. Paredzams, ka skaidas ķēdes tiks izvērstas Ethereum 2.0 1. fāzē.

  Plašāka informācija par akciju pierādījumu & Shard ķēdes: Kas ir Ethereum 2.0? & Kas ir pierādījums par likmēm?

 • Kāds ir Ethereum 2.0 ceļvedis? Kādas ir Ethereum 2.0 fāzes?

  Ethereum 2.0 plānots ieviest vismaz trīs fāzēs: 0., 1. un 2. fāzē. Plānots, ka 0. fāzi uzsāks 2020. gadā, bet 1. un 2. fāzi izlaist nākamajos gados..

  0 fāze: Ethereum 2.0 pirmajā posmā tiks ieviesta “Bākas ķēde”. Beacon ķēde glabā un pārvalda validatoru reģistru, kā arī ieviesīs Ethereum 2.0 konsoles mehānismu Proof of Stake (PoS). Sākotnējā Ethereum PoW ķēde turpinās darboties līdzās jaunajai Ethereum PoS ķēdei, nodrošinot, ka datu nepārtrauktībā nav pārtraukumu.

  1. fāze: Ethereum 2.0 otrā fāze, visticamāk, tiks ieviesta 2021. gadā. Galvenais 1. fāzes uzlabojums ir skaidiņu ķēžu integrācija. Shard ķēdes ir mērogojamības mehānisms, kurā Ethereum blokķēde tiek “sadalīta” 64 dažādās ķēdēs, kas ļauj veikt paralēlus darījumus, uzglabāt, apstrādāt informāciju. Pēc viskonservatīvākās aplēses tas ļaus 64 reizes lielāku caurlaidspēju nekā Ethereum 1.0, taču tas ir paredzēts, lai varētu apstrādāt vairākus simtus reižu vairāk datu nekā Ethereum 1.0.

  2. fāze: Ethereum 2.0 trešais posms, visticamāk, tiks uzsākts 2021. vai 2022. gadā. Šis posms pašlaik ir mazāk skaidri definēts nekā iepriekš minētie divi posmi, taču tas ietvers ētera kontu pievienošanu un pārskaitījumu un izņemšanu, pārrobežu pārskaitījumu un līguma zvanu ieviešanu, būvniecību izpildes vides, lai Ethereum 2.0 virsū varētu izveidot mērogojamas lietojumprogrammas, un Ethereum 1.0 ķēdi ievedot Ethereum 2.0, lai darba pierādījumu beidzot varētu izslēgt.

  Pēc 2. fāzes pabeigšanas pētniecībā un attīstībā tiek plānoti daudzi turpmāki uzlabojumi. Vitalik sniedz ieskatu par dažiem no šiem uzlabojumiem viegli sagremojama diagramma.

  Plašāka informācija par Ethereum 2.0 plānu: Īsa Ethereum vēsture & Kas ir Ethereum 2.0?

 • Kas mainīsies, kad Ethereum 2.0 būs pabeigts? Ko nozīmēs uzlabojumi?

  Ethereum 2.0 galvenokārt nāks par labu mērogojamība, caurlaidspēja, un drošība Ethereum publiskā maintet. Ethereum 2.0 nenovērsīs nevienu Ethereum 1.0 ķēdes datu vēsturi, darījumu ierakstus vai aktīvu īpašumtiesības. Bākas ķēde – kas būs Ethereum 2.0 mugurkauls – pilnībā darbosies ar esošo 1.0 ķēdi, nodrošinot nepārtrauktību. Noderīga līdzība, lai izprastu atšķirību starp Eth1 un Eth2, nāk no Džozefa Čova, kurš apraksta atšķirību kā ceļu pret šoseju.

  Plašāka informācija par atšķirībām starp 1.0 un 2.0: Kas ir Ethereum 2.0?

 • Kas notiks ar pašreizējo Ethereum “1.0” ķēdi?

  Pašreizējais plāns paredz, ka Ethereum 1.0 ķēde faktiski kļūst par pirmo skaidiņu Ethereum 2.0, kad palaiž 1. fāzi. Līdz tam laikam Ethereum 1.0 ķēde turpināsies tā, kā tas ir tagad, un tiks veikti uzlabojumi, lai tā varētu kļūt par Ethereum 2.0 drupu.

  Plašāka informācija par Ethereum pašreizējās ķēdes nākotni: Eth1 – Eth 2 pārejas metafora

 • Kāds ir Ethereum 2.0 izlaišanas datums?

  Ethereum 2.0 0. posms tiks uzsākts 2020. gadā. Pirmais posms ir paredzēts 2021. gadā. 2. un turpmākais posms ir paredzēts 2021. gadā vai vēlāk.

  Plašāka informācija par Ethereum 2.0 palaišanu: Kas ir Ethereum 2.0?

 • Kas ir Ethereum pierādījums par likmēm?

  Likmes pierādījums (PoS) ir jauninājums no Ethereum 1.0 pašreizējā Proof of Work vienprātības modeļa un ļauj uzlabot drošību un mērogojamību. PoS ir vienprātības mehānisms, kas paļaujas uz validatoriem un iesaistīto ETH bloku turpināšanai bloku ķēdē, un ir nepieciešams sadrupināšanai. Validatori ir cilvēki, kuri izvēlas turpināt blokķēdi, depozīta līgumā iemaksājot (vai “saliekot”) 32 ETH. Nepārtraukti validatori tiek nejauši izvēlēti no visu validatoru kopas, lai dotu iespēju izveidot nākamo bloku. Ja validators veiksmīgi apstiprina bloku, viņš saņems ETH atlīdzību. Ja validators mēģina kompromitēt patiesu blokķēdes turpināšanu, viņu depozīts tiks “sagriezts” – tas nozīmē, ka viņi zaudēs daļu vai visu savu 32 iesaistīto ETH.

  Mehānisma pierādījumu mehānisms piedāvā lielāku kriptoekonomisko drošību, salīdzinot ar abstraktāku stimulu zaudēt ar elektrību saistītās izmaksas. Tā vietā, lai ieguldītu milzīgā kalnrūpniecības objektā, lai segtu elektrības izmaksas raktuvju blokiem PoW, Ethereum 2.0 izmantošanai būs nepieciešams tikai patērētāja klēpjdators (dažu programmatūras klientu mērķis ir būt pietiekami viegls, lai darbotos ar mobilo tālruni, tādējādi samazinot barjeru. līdzdalībai vienprātības procesā, tādējādi palielinot tīkla decentralizāciju). Likmes pierādījums tiks publicēts Ethereum 2.0 0. fāzē.

  Plašāka informācija par Ethereum 2.0 palaišanu: Kas ir pierādījums par likmēm? & Bieži uzdotie jautājumi par likmēm

 • Vai es varu “nopirkt” Ethereum 2.0 ēteri?

  Ethereum 2.0 ēteri nav iespējams iegādāties, jo nebūs jauna veida ETH marķiera. Tā vietā lietotāji deponēs ETH Ethereum 2.0 depozīta līgumā. Pašlaik tas tiek plānots kā vienvirziena, neatgriezenisks darījums.

  Ir divi veidi, kā ETH īpašnieki var piedalīties un nopelnīt atlīdzību par dalību Ethereum 2.0. Pirmkārt, ETH turētājs var palaist pats savu (-us) validatoru (-us), tīklā liekot ETH ar soli 32. Palaist savu validatora mezglu nozīmē, ka jūs esat atbildīgs par bloku validēšanu un sakārtošanu – tā nedarīšana var izraisīt ETH sodu (sk. FAQ “Staking Rewards”). Vēl viena iespēja ETH īpašniekiem ir iegūt savas atlīdzības ar mietu nodrošinātāja starpniecību vai pievienoties mietu fondam ar mazāku daudzumu ETH, caur kuru ikviens var likt jebkuru nelielu ETH daudzumu, ko viņš spēj, un joprojām saņemt atlīdzību proporcionāli viņu ieguldījumam..

  Plašāka informācija par Ethereum 2.0 spēlēšanu: Kas notiek ar manu ETH vietnē Ethereum 2.0?

 • Kā es varu kļūt par Ethereum 2.0 validatoru?

  0. fāze ir pirmais solis ceļā uz Ethereum vienprātības mehānisma maiņu no darba pierādīšanas uz likmes pierādīšanu. Izmantojot pierādījumu par likmi, validatori piešķir likmi un palaiž programmatūru, lai nodrošinātu Ethereum 2.0 ķēdi. Ethereum 2.0 0. fāze uzsāks bākas ķēdi, kas izveidos un uzturēs konsensa mehānismu, kas apliecina likmju rašanos. Lai kļūtu par Ethereum 2.0 validatoru, validatori deponēs 32 ēterus oficiālajā Ethereum 2.0 depozīta līgumā, kuru izstrādājis un izlaidis Ethereum Foundation. 

  Vairāk tehnisko lietotāju var palaist savu validatora mezglu un likt savu ETH. Codefi aktivizēt strādāja ar Ethereum fonds lai izveidotu Launchpad lietotne, nodrošināt tehnisko iekļaušanu prasībās, pienākumos un riskos, kļūstot par Eth2 validatoru. Apmeklējiet palaišanas paliktni, lai uzzinātu vairāk par kļūšanu par validatoru 0. fāzes mainnet tīklā.

  Vēl viena iespēja ir likt savu ETH, izmantojot likmju nodrošinātāju, no kuriem daudzi, iespējams, nonāks tirgū nedēļās un mēnešos pirms palaišanas. Piedāvās gan brīvības atņemšanas, gan ar brīvības atņemšanu nesaistītus pakalpojumus.

  Lai uzzinātu vairāk par savu validatoru vadīšanu Ethereum 2.0, apmeklējiet vietni Codefi aktivizēt.

 • Kā jūs saņemat atlīdzību par dalību Ethereum 2.0?

  Kā Ethereum 2.0 validators jūs saņemat atlīdzību par nākamā ķēdes bloka ierosināšanu un apliecināšanu. Jūs saņemsiet atlīdzības ETH par derīgu priekšlikumu un apliecinājumu izteikšanu.

  Atlīdzības tiek dinamiski aprēķinātas, pamatojoties uz tīkla stāvokli pēc laikmeta pabeigšanas. Tīkla līmeņa atlīdzības izsniegšanas likmes ir atkarīgas no kopējā iesaistītā ETH daudzuma un vidējā tiešsaistes validētāja (-u)%. Atsevišķu validatoru atlīdzības likmes ir atkarīgas no izpildīto validatoru skaita un validatora darbspējas%.

  Apbalvojumi mīnus sodi tiek nodoti validatoriem katrā laikmetā (384 sekundes ~ 6,5 minūtes). Rezultātā atlīdzība, kuru jūs sagaidāt saņemot, nejauši izvēloties par validatoru, var atšķirties no tā, ko validators faktiski saņem. Pārbaudiet Ethereum 2.0 kalkulators par ideju par atlīdzību veidiem par iegūšanu Ethereum 2.0.

  Plašāka informācija par atlīdzībām vietnē Ethereum 2.0: Kas ir pierādījums par likmēm? & Eth2 kalkulators

 • Kāda ir oficiālā Ethereum 2.0 depozīta līguma adrese?

  Ethereum 2.0 0. fāze uzsāks bākas ķēdi, kas izveidos un uzturēs vienprātības mehānismu, kas apliecina likmi. Ja vēlaties palaist savu validatoru vietnē Ethereum 2.0, varat pārliecināties, vai jums ir nepieciešamās aparatūras prasības, tehniskā pieredze un izpildiet soli pa solim sniegtos norādījumus, izmantojot oficiālo Ethereum palaidējs

  Ar ļoti gaidīto Eth2 pirmā posma uzsākšanu mēs sagaidām mēģinājumus izkrāpt lietotājus noguldīt ETH viltotās adresēs. Šī iemesla dēļ iesakām pārbaudīt šajā lapā norādīto adresi ar citiem uzticamiem avotiem, piemēram, Ethereum Foundation, Eterskanna, un ConsenSys. 

  Depozīta līguma adrese0x00000000219ab540356cbb839cbe05303d7705fa

  BRĪDINĀJUMS: NESŪTĪT ŠO LĪGUMU. Nosūtot Eth uz šo līguma adresi, darījums būs neveiksmīgs, un tas nenozīmē, ka jūs spēlējat Eth2.

 • Kādi ir riski saslimt ar ETH un kļūt par validatoru Ethereum 2.0?

  Piedalīšanās kā apstiprinātājs ir tas, ka jūs varat nopelnīt ETH atlīdzības. Tomēr pastāv risks zaudēt līdzekļus, izmantojot ETH, kuru jūs iesaistījāt tīklā. Veicot nelielu aprūpi, šis risks ir nenozīmīgs. Pirmais veids, kā validators var zaudēt līdzekļus, ir bezsaistē un nepareizi pildot savus pienākumus. Par to tiek piemērots samērā viegls sods: aptuveni tāds pats kā atalgojums, ko jūs būtu varējis nopelnīt. Kamēr jūs šobrīd piedalāties vismaz 50% gadījumu, jūs nezaudēsit savu daļu. Cits veids, kā validators var zaudēt līdzekļus, ir publicēt pretrunīgu informāciju par ķēdi. Šajā gadījumā validators tiek sagriezts un izgrūsts no sistēmas. Samazinātā summa ir no 1 ETH līdz visai likmes summai, atkarībā no citiem faktoriem. Pret slampēšanu ir viegli aizsargāties, un tai nekad nevajadzētu notikt, ja vien validators apzināti nedarbojas ļaunprātīgi.

  Plašāka informācija par riska stimuliem vietnē Ethereum 2.0: Kas ir pierādījums par likmēm?

 • Kā mani izraudzīties, lai ierosinātu un apliecinātu jaunu bloku bākas ķēdē?

  Pēc tam, kad esat reģistrējis savu 32 ETH daļu depozīta līgumā un jūsu apstiprinātājs ir kļuvis aktīvs, Bāku ķēde to laiku pa laikam norīko. Validatori tiks aicināti apstiprināt blokus bākas ķēdē reizi 6,4 minūtēs (vienu reizi laikmetā), un pēc nejaušības principa tos izvēlas no visa validatora, kas periodiski ierosina blokus. Ja kopumā ir 100 000 validatoru, jūsu validatoram tiks lūgts ieteikt bloku vidēji apmēram reizi divās nedēļās. Tas viss ir pilnībā automātisks, un to pilnībā apstrādā validētāja programmatūra.

  Plašāka informācija par bākas ķēdes bloku apliecināšanu: Kas ir Ethereum 2.0?

 • Cik daudz ETH nepieciešams Beacon ķēdes palaišanai?

  Lai sāktu bākas ķēdi, būs nepieciešami vismaz 16 384 validatori, kas atbilst 524 288 iesaistītajiem ETH. Stack atlīdzības netiek sadalītas, kamēr Bākas ķēde nav sasniegusi ģenēzes slieksni.

 • Kas notiks ar ETH, kas man tagad pieder?

  Ar ETH, kas jums pašlaik pieder, nekas īpašs nav jādara. Tas joprojām ir pilnībā izmantojams Ethereum 1.0 ķēdē. Kādā brīdī Ethereum 1.0 ķēde kļūs par Ethereum 2.0 daļu, un jūsu ETH turpinās darboties tāpat kā tagad, bez jūsu puses..

  Tiem, kas vēlas piedalīties spēles, jūs varat izvēlēties kļūt par Ethereum 2.0 bākas ķēdes validatoru, iemaksājot savu ETH validatora depozīta līgumā Ethereum 1.0 ķēdē. Tad tas kļūst par validatora līdzsvaru Ethereum 2.0 bākas ķēdē. Šis process nav atgriezenisks. 0. posma laikā pārsūtīšana ir atspējota, tāpēc validatoriem būs jāgaida līdz 2. posmam, līdz būs iespējama atsaukšana uz noteiktu skaidiņu, un tajā brīdī jūsu ETH likme un uzkrātā atlīdzība būs pilnībā izmantojama Ethereum 2.0..

  Plašāka informācija par ETH: Kas notiek ar manu ETH vietnē Ethereum 2.0?

 • Kas izstrādā Ethereum 2.0?

  Simtiem cilvēku! Darbu lielākoties vada un koordinē Ethereum Foundation pētnieku grupa, taču daudzas citas pētījumu un ieviešanas komandas sniedz būtisku ieguldījumu. Galvenais darbs ir sadarboties, definējot Ethereum 2.0 specifikāciju, kas tiek uzturēta Ethereum Foundation GitHub lapas. Septiņas neatkarīgas komandas veido Ethereum 2.0 klientus dažādās programmēšanas valodās dažādiem lietošanas gadījumiem un pastāvīgi izmanto dizainu un specifikācijas..

  Plašāka informācija par Ethereum 2.0 darbiniekiem: Kas jauns Eth2?

 • Ko Vitaliks Buterins domā par pašreizējo Ethereum 2.0 progresu?

  Vitaliks nesen tvītoja savas domas par Ethereum 2.0 progresu un plānu. Skatiet viņa domas par nākamie 5-10 Ethereum gadi. 

 • Kur es varu uzzināt vairāk par Ethereum 2.0?

  Ir daudz resursu gan tehniskiem, gan netehniskiem cilvēkiem, kuri vēlas sekot līdzi Ethereum 2.0 attīstībai. 

  Pārbaudiet, ja vēl neesat to izdarījis ConsenSys Ethereum 2.0 zināšanu bāze – pilnīga bibliotēka ar resursiem un informāciju par produktiem par Eth2, apliecinājumu par likmēm un mietu pakalpojumiem.

  Lai neatpaliktu no regulāriem Ethereum 2.0 atjauninājumiem, daži labi vispārīgi resursi ir: Kas jauns Eth2, EthResear.ch un EthHub.

 • Kāda ir Ethereum blokķēdes jaunināšanas vēsture?

  Ethereum ir piedzīvojis četrus plānotos jauninājumus kopš tā publiskā tīkla atvēršanas 2015. gada jūlijā (saukts “Homestead”). Lai četri jauninājumi būtu: Homestead (2016. gada marts), Metropolis Bizantium (2017. gada oktobris), Metropolis Constantinople (2019. gada februāris) un Stambula (2019. gada decembris). Šie jauninājumi kopā uzlaboja Ethereum 1.0 ķēdes funkcionalitāti, vienlaikus nosakot Ethereum 2.0 posmu

  Plašāka informācija par Ethereum 2.0 darbiniekiem: Īsa Ethereum vēsture

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me