Ethereum protokola izstrādes stāvoklis – 2018. gada augusts

emuārs 1NewsDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvents and ConferencesPressBiļeteni

Abonējiet mūsu biļetenu.

Epasta adrese

Mēs cienām jūsu privātumu

SākumsBlogsJaunumi

Ethereum protokola izstrādes stāvoklis – 2018. gada augusts

Pārskats par visu, kas notiek Ethereum “Mērogojamības gadā”, un panākumi, kas gūti ceļā uz Ethereum 2.0. Autors ConsenSys 2018. gada 28. augusts Ievietots 2018. gada 28. augustā

Ethereum varonis ConsenSys

Ethereum mērogojamība – stāsts līdz šim

Kopš 2018. gada sākuma bija skaidrs, ka gada tēma būs “mērogojamība”. 2. janvārī Ethereum fonds veica a uzaicinājums iesniegt pieteikumus dotācijām, kas jāpiešķir pētniekiem un izstrādātājiem, kuri strādā pie tīkla darījumu apstrādes iespēju masveida palielināšanas. Un a prezentācija 4. martā ar nosaukumu “Ceļš uz priekšu 2018. gadam” Vitāliks sacīja: “2018. gadam mēs patiešām ticam, ka mērogošana ir galvenā uzmanība.”

Tātad, kas līdz šim notika 2018. gadā “Mērogojamības gadā?”

Kā norādīts EF uzaicinājumā iesniegt pieteikumus, Ethereum sistēmas apstrādes jaudas palielināšanai ir divas papildu pieejas. 1. slānis ir “uz ķēdes” protokola slānis: kā mēs varam būtiski palielināt Ethereum blokķēdes jaudu? 2. slānis aptver “ārpus ķēdes” risinājumus, kuros lielākā daļa darījumu netiek ierakstīti blokķēdē. Neskatoties uz to, pamatā esošā blokķēde joprojām spēj garantēt 2. slāņa sistēmu drošību.

Šajā ierakstu sērijā es jūs informēšu par jaunumiem 1. līmeņa protokola līmenī, un mans kolēģis Kevins Džans paskaidros jaunākos pētījumus un attīstību par 2. slāņa mērogojamību..

Jautājums: ātruma nepieciešamība

Ethereum tīkls ir kļuvis veiksmīgāks, nekā, iespējams, kāds varēja paredzēt tik īsā laikā. Zemāk redzamajā diagrammā parādīts maksimālās jaudas procentuālais daudzums, ar kuru Ethereum darbojas kopš tā darbības sākuma. Pēc pāris gadu ilgas darbības ar zemu jaudu (dodiet vai paņemiet dažus smailes ap DAO uzlaušanu un tīkla surogātpasta uzbrukumiem 2016. gada vasarā), lielākajā daļā 2018. gada izmantošana ir bijusi vairāk nekā 80%, vidēji vairāk nekā 96% vidēji dažas dienas šogad.

Ethereum bloku vidējā izmantošana Ethereum bloku vidējā izmantošana. Avots: etherchain.org

Šis milzīgais pieprasījums dažkārt ir izraisījis nevēlamas lietotāju pieredzes problēmas, piemēram, ilgstoša gaidīšana, līdz darījumi tiek iekļauti ķēdē, un nestabilas darījumu maksas (gāzes) cenas.

Liela mērogojamība – spēja apstrādāt tūkstošiem darījumu sekundē, nevis pašreizējās aptuveni 15 tps jau sen Ethereum plāna daļa. Pieeja tās īstenošanai ir kļuvusi pazīstama kā “šķelšanās”. Pašlaik, tāpat kā visas pārējās blokķēdes platformas, kas pašlaik atrodas publiskajā laidienā, katrs Ethereum tīkla mezgls apstrādā katru darījumu, kas ir milzīgs ierobežojums. Sadrupinātajā tīklā darījumu apstrāde un ar to saistītā krātuve (stāvoklis) tiek sadalīta atsevišķās, neatkarīgās lauskās, tāpēc katram mezglam ir jāapstrādā tikai daļa no kopējās sistēmas slodzes. Tas izklausās diezgan vienkārši. Patiesais izaicinājums ir to izdarīt, vienlaikus saglabājot pilnīgu tīkla drošību: ja mums ir tūkstoš lausku, teiksim, kā mēs varam izvairīties no tīkla uzbrukuma veicināšanas tūkstoš reižu vieglāk?

Taipeja, 2018. gada marts: Sharded Network veidošana

2018. gada sākumā a specifikācija jo sadalīts Ethereum protokols jau pastāvēja un kādu laiku bija pietiekami stabils. Pamatojoties uz šo spec, a darbnīca tika plānots 2018. gada martā Taipejas pilsētā (Taivāna), lai pulcētu visas puses, kas plāno strādāt pie skaidiņu ieviešanas dažādos Ethereum klientos. Tuvojoties semināram, pētniecības aktivitātes temps paātrinājās, kad… BOOM… trīs dienas pirms semināra – pavisam jauns izklāsts spec tika publicēts, pārpilns ar jaunām idejām un ambīcijām.

Tā kā Nikola Liohona, arī no PegaSys / ConsenSys, guvusi daudz ko sagremojamu garajā lidmašīnas ceļojumā no Eiropas, un es devos ceļā uz Taipeju, lai atklātu globālās sadrupināšanas kopienas dibināšanas tikšanos.

Daloša arhitektūra un plašākas inovācijas

Apmeklētāju atklāšanas drupināšanas darbnīcā Taipejā. Apmeklētāju atklāšanas drupināšanas darbnīcā Taipejā. Jason Yeh fotogrāfija.

Bija lieliski redzēt Taipejā pārstāvēto komandu spēku. Dalībnieku vidū:

  • Protams, Ethereum Foundation pētnieku grupa. Liela daļa domāšanas līdera skaidrošanā ir Vitalik un Justin Drake, kā arī citi, piemēram, Hsiao-Wei Wang, Karl Floersch un Vlad Zamfir.
  • Geth klientu izstrādes komanda.
  • Paritātes un Web3 fonda komandas.
  • The Trīsvienība (Py-EVM) komanda, arī no Ethereum Foundation.
  • Komanda no Statuss mobilā klienta izstrāde Nim valodā.
  • The Prysmatic Labs komanda – strādā pie sadrumstalotas ieviešanas Go.
  • Citi atsevišķi pētnieki, piemēram, Fils Daians un Leonardo Bautista-Gomesa.

Trīs dienu laikā darbnīcas diskusija bija tālu un plaša.

Salauztajā frontē mums bija padziļināta diskusija par jaunās specifikācijas jēdzieniem. Kā piemērs, mūsdienu Ethereum tīklā katrs mezgls ir atbildīgs par trim atšķirīgām funkcijām: (1) piedalīšanos vienprātībā par darījumu pasūtīšanu, (2) šo darījumu izpildi, lai atjauninātu stāvokli, un (3) šo darījumu un atjauninātā stāvokļa padarīšanu pieejamu pārējiem tīkla pieejamība (datu pieejamība). Sadalītā tīklā šīs funkcijas varētu sadalīt starp dažādiem dalībniekiem, lai optimizētu dažādas tīkla funkcijas šādi:

  • Iesniedzēju mezgli varētu būt atbildīgi par darījumu apkopošanu blokos, kurus viņi ierosina kā kanonisko vēsturi.
  • Kolektoru mezgli pārbauda, ​​vai dati priekšlikumu iesniedzēju piedāvātajos blokos ir pieejami, un pēc tam tos pievieno drupas blokķēdei.
  • Izpildītāja mezgli varētu būt atbildīgi par klientu atjaunināšanu par blokķēdes stāvokli (piemēram, viņu kontu atlikumiem) pēc pieprasījuma. Tas ļaujslinks vērtējums”, Kurā tiek veikti tikai aprēķini, kas saistīti ar faktiski nepieciešamajiem datiem, un, iespējams, arī attiecībā uz“ alternatīvajiem izpildes dzinējiem ”.

Tas ir diezgan atšķirīgs no mūsdienu Ethereum Mainnet, taču kaut kas līdzīgs, visticamāk, ir nepieciešams, lai līdzsvarotu efektivitāti un drošību tīklā, kur ne katrs mezgls var būt katra lauskas klients. Lai saglabātu efektivitāti, ideja ir tāda, ka ierosinātāja un izpildītāja mezgli varētu palikt sinhronizēti ar nelielu daudzumu lausku, taču, lai saglabātu drošību, kolatora mezglus (kas faktiski raksta blokķēdē) var diezgan bieži sajaukt starp lauskas. Tas ļauj izvairīties no nelielas dalībnieku grupas pārņemšanas.

Mēs arī apspriedām dažādu infrastruktūru, kas nepieciešama visu šo darbu veikšanai, lausku pārvaldnieka līgumu, bezvalstnieki, un vienādranga tīkla slānis, cita starpā.

Papildus darbam ar mērogojamības infrastruktūru bija skaidrs arī tas, ka Ethereum ir ievērojams aizkavēts pieprasījums pēc inovācijām, kas nav saistīts ar mērogojamību. Varbūt šķembu ieviešana varētu būt iespēja ieviest vēl dažas lielas inovācijas. Tāpēc mēs veltījām laiku arī citām senām tēmām, piemēram, Ethereum Virtual Machine (EVM) nomaiņai ar eWasm, vecākas tēmas, piemēram, konta abstrakcija, un pretrunīgas idejas, piemēram, krātuves noma.

Berlīne, 2018. gada jūnijs: Sharding Meets Proof-of-Stake

Daudzi Taipejā apspriestie jēdzieni bija ļoti jauni, un komandas tos turpināja vērtēt pēc semināra. Nākamo nedēļu laikā parādījās pāris tendences. Pirmkārt, ka bija daži trūkumi saistībā ar apspriesto priekšlikumu specifiku (mēs publicējām viena kritika). Otrkārt, bija dažas ļoti interesantas norises citās jomās, īpaši kriptogrāfijā, tas varētu dot iespēju veikt smalcināšanas modeļa lielu pārstrukturēšanu, nezaudējot efektivitāti vai drošību.

Ņemot vērā visus jaunos notikumus, par kuriem bija jārunā, bija pienācis laiks rīkoties kārtējā drupināšanas darbnīca. Šoreiz mūs laipni uzņēma Berlīnē 2018. gada jūnijā klientu izstrādātāju konference viņi organizēja.

Mēs priecājāmies, ka negaidīti darbnīcā mums pievienojās Casper FFG (proof-of-stake) komanda. Trīs vai četru nedēļu laikā pirms pasākuma vēl viens milzīgs izmaiņas specifikācijā tika ierosināts: kāpēc mēs neveidojam Sharding un Casper kopā uz kopīgas platformas?

Kļuva acīmredzams, ka dažām jaunajām Sharding dizaina izvēlēm bija kopīgas iezīmes ar plānoto Casper FFG darbu, kas bija progresējis patstāvīgi (kā tagad pamestais) EIP-1011). Abiem ir nepieciešami apstiprinātāju depozīti (likmes), abi paļaujas uz piekļuvi nejaušiem skaitļiem, abiem ir pierādījumi par kļūdām un slīpsvītrošanas mehānismi, abi izmanto apkopotus parakstus. Ņemot vērā šīs kopīgās iezīmes, tika ierosināts gan Sharding, gan Casper būvēt uz kopējas infrastruktūras, kas pazīstama kā Beacon Chain. Papildu priekšrocība būtu Casper palaišanas un Sharding darba noņemšana no esošā Mainnet tīkla, kas varētu cīnīties, lai noturētu papildu slodzi..

Berlīnē notikušās diskusijas apstiprināja, ka mēs visi piekritām, ka šī ir pozitīva un praktiska pieeja abu projektu īstenošanai.

Papildus projekta plānošanai darbnīcā atkal tika apspriests plašs jaunu ideju klāsts. Mums bija sesijas par jauniem kriptogrāfijas primitīviem, piemēram, zkSTARKs un alternatīvām jaucējfunkcijām, mēs apspriedām aizbildnības apliecinājumus un izskatījām nejaušo skaitļu ģenerēšanas iespējas, kur pašreizējais līderis ir RANDAO ar pārbaudāmu kavēšanās funkciju (VDF).

Šodien: Ceļā uz Ethereum 2.0

Tātad, kur tas viss mūs atstāj 2018. gada augustā?

Es ceru, ka no iepriekš minētā jūs nojautat, ka pēdējos sešos mēnešos ir noticis sprādziens Ethereum mērogošanas izpētē, un lielā mērā putekļi vēl nav nosēdušies.

Bet vispārējais virziens ir skaidrs. Gan Sharding, gan Stake Proof izstrāde un piegāde notiks uz jaunas blokķēdes platformas (Ethereum 2.0), kas savienota atpakaļ ar pašreizējo galveno ķēdi, kas turpinās darboties kā ir.

Ethereum 2.0 anatomija. Diagramma Ethereum 2.0 anatomija. Diagramma pēc Hsiao-Wei Wang.

Balstoties uz jaunu šādu platformu, bākas ķēdi, mēs varam ieviest milzīgus jauninājumus, kurus neierobežo mūsdienu Mainnet ierobežojumi, un, kas ir galvenais, bez pašreizējas tīkla operācijas ar atvērtu sirds operāciju. Laika grafiki ir diezgan spekulatīvi, bet cerības ir bākas ķēde (koordinācijas slānis, ieskaitot Casper FFG) tiks ieviesta 2019. gadā, Shard Chain (datu slānis) 2020. gadā un izpildes slānis 2021. gadā.

Dažus no šiem jauninājumiem es ceru izpētīt daudz detalizētāk turpmākajos atjauninājumos, bet, apkopojot, Ethereum 2.0 mēs meklējam jaunus vienprātības mehānismus, jaunus kriptogrāfiskos ekonomiskos modeļus, jaunus izpildes dzinējus, piemēram, eWASM (un, iespējams, , vienmērīga, aizkavēta izpilde) un jauni kriptogrāfijas primitīvi.

Citējot Vitaliku no pirmās drupināšanas darbnīcas, “Ethereum 1.0 ir pāris tautu mēģinājums izveidot pasaules datoru; Ethereum 2.0 faktiski būs pasaules dators. ”

Uzziniet vairāk un iesaistieties

Kā jau minēts iepriekš, nākamajos rakstos es ceru iedziļināties dažos no šiem jauninājumiem.

Tikmēr šeit ir pieejams augsta līmeņa lasīšanas saraksts, ja vēlaties pats veikt rakšanu. Bet uzmanieties, lietas rit ātri, un dažas detaļas jau ir novecojušas.

Ja jūs patiešām vēlaties iekļūt nezālēs, regulāri ETH2.0 ieviesēju zvani nesen ir sākušās ik pēc divām nedēļām, ieskaitot virkni jaunu komandu, kas strādā pie ieviešanas. Tie tiek tiešraidē apraidīti pakalpojumā YouTube, un šeit ir Gitter kanāls arī.

Ethereum 2.0 biļetens Abonējiet mūsu biļetenu, lai iegūtu jaunākās Ethereum ziņas, uzņēmuma risinājumus, izstrādātāju resursus un daudz ko citu. E-pasta adrese Ekskluzīvs satursEthereum Q3 2020 DeFi ziņojumsZiņot

Ethereum Q3 2020 DeFi ziņojums

Ethereum Q2 2020 DeFi ziņojumsZiņot

Ethereum Q2 2020 DeFi ziņojums

Ethereum 2 0 Staking Ecosystem ReportZiņot

Ethereum 2.0 vērtīgais ekosistēmas ziņojums

Pilnīgs Blockchain biznesa tīklu ceļvedisVadīt

Pilnīgs Blockchain biznesa tīklu ceļvedis

Kā izveidot veiksmīgu Blockchain produktuTīmekļa seminārs

Kā izveidot veiksmīgu Blockchain produktu

Centrālās bankas un naudas nākotneBaltā grāmata

Centrālās bankas un naudas nākotne

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me