Kā izskaidrot marķēšanu sešu gadu vecumam (labi … sava veida)

emuārs 1NewsDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvents and ConferencesPressBiļeteni

Abonējiet mūsu biļetenu.

Epasta adrese

Mēs cienām jūsu privātumu

SākumsBlogsCodefi

Kā izskaidrot marķēšanu sešu gadu vecumam (labi … sava veida)

Autors Alex Kostura 2020. gada 21. aprīlis Ievietots 2020. gada 21. aprīlī

simbolisks varonis

Kas patiesībā ir “žetons”, kas balstīts uz blokķēdi? Var būt sarežģīti domāt par tādiem jēdzieniem kā finanšu aktīvu marķēšana, žetonu sadalīšana un tas, kā viedie līgumi rīkojas noteiktos scenārijos, pat pieredzējušiem DeFi nozares praktiķiem. Iespējams, ka jūs neesat nopratinājis par blokķēdes koncepcijām ar kriptogrāfiju apsēstu sešgadnieku, bet, kā savulaik teica Alberts Einšteins, “ja jūs to nevarat izskaidrot sešgadniekam, jūs, iespējams, nedomājat” pats to nesaprotu ”. Paturot to prātā, mēs, ConsenSys Codefi, esam izdarījuši dūrienu, izskaidrojot marķēšanas procesu, izmantojot analoģiju tam, ko zina visi sešgadnieki: bumbiņas.

Tātad sāksim ar marķieri:

marķieris 1.png

Marķieris digitāli atspoguļo īpašumtiesības uz kaut ko drošā veidā, izmantojot kriptogrāfijas metodes. “Kaut kas” faktiski var būt jebkas: kriptogrāfijas aktīvs, jā, bet arī uzņēmuma daļa, fonda daļa, sindicētais aizdevums, korporatīvās obligācijas, atvasinājums, nekustamā īpašuma aktīvs, mākslas darbs vai luksusa prece.

Noteiktā marķiera īpašības un prasības atšķiras atkarībā no lietošanas gadījuma. Pareizā marķiera izvēle starp daudzajām iespējām ir atkarīga no konkrētā lietošanas gadījuma.

1. darbība: marķiera kategorijas izvēle

Neskatoties uz žetonu daudzveidību, lielāko daļu no tiem var vispārināt 3 galvenajās kategorijās, kā noteikts žetonu taksonomijas sistēmā.

Pirmā kategorija ir aizstājami žetoni:

marķieris 2.png

Iespējamie žetoni ir identiski, un tos nevar atšķirt viens no otra. Katrs atsevišķs marķieris būtībā ir savstarpēji aizstājams, piemēram, ASV dolāri, uzņēmuma akcijas vai zelta unces. Šī, iespējams, ir visvienkāršākā un izplatītākā žetonu kategorija, un maināmo žetonu pamata lietošanas gadījumi ir diezgan vienkārši – visbiežāk kriptonauda (piemēram, Bitcoin vai Ether).

Otrā kategorija ir žetoni, kas nav aizstājami:

marķieris 3.png

Žetoni, kas nav aizstājami, ir kā dažādu, unikālu bumbiņu kolekcija: tie attēlo kaut ko unikālu vai ierobežotu un tāpēc nav savstarpēji aizstājami. Neaizvietojamie žetoni (NFT) tiek izmantoti, lai radītu pārbaudāmu digitālo trūkumu, kā arī atspoguļo aktīvu īpašumtiesības uz tādām lietām kā nekustamais īpašums, luksusa preces, mākslas darbi vai kolekcionējami priekšmeti video spēlēs (CryptoKitties ir agrīns piemērs). Būtībā NFT izmanto priekšmetiem, kuriem nepieciešams unikāls digitālais pirkstu nospiedums. NFT nodrošina pilnīgi jaunas dažādas jaudīgas iespējas, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju.

Trešā kategorija ir hibrīdie žetoni:

marķieris 4.png

Hibrīdie marķieri ir abu kombinācija, un tāpēc tie ir nedaudz sarežģītāki. Katrs marķieris pieder klasei (dažreiz to sauc arī par kategoriju / nodalījumu / daļu). Noteiktā klasē visi žetoni ir vienādi: tie ir aizstājami. Bet dažādu klašu žetonus var atšķirt viens no otra: tie nav aizstājami. Izmantojot marmora līdzību, hibrīdie žetoni ir kā dažādu krāsu bumbiņu grupas, identiskas visām un tikai vienas krāsas grupas bumbiņām. Hibrīdo marķieru klases var, piemēram, pārstāvēt fonda daļu, konteineru uz kuģa utt.

Jebkuram marķierim – aizstājamam, neaizvietojamam vai hibrīdam – ir noteikts iepriekš noteiktu aksiomu vai “noteikumu” kopums, kas diktē tā uzvedību noteiktos scenārijos. Lai biežāk izmantotu marķierus, piemēram, finanšu aktīvu marķierus, ir izveidots vispārēju Ethereum marķieru standartu komplekts (piemēram, ERC20, ERC721, ERC1400), lai nodrošinātu vienmērīgāku savietojamību un integrāciju ar esošajām platformām un decentralizētām lietojumprogrammām..

Piemēram, ja uzņēmums emitē akcijas, izmantojot marķieri, kas ir norādīts kādā no šiem pārbaudītajiem standartiem (piemēram, ERC20, ERC721, ERC1400), tās “pēc savas konstrukcijas” būs tirgojamas jebkura veida Ethereum atbilstošā biržā (OpenFinance, Templum , TZero utt.). Turklāt, ja aktīvs verificē standartu, ieguldītāji var izvēlēties jebkuru aktīvu glabāšanas risinājumu starp visiem Ethereum atbilstošajiem makiem (Argent, Fortis, Metamask utt.).

2. darbība: definējiet biznesa darbplūsmu un piemērotu uzvedību

Katrs marķieris galu galā ir viedo līgumu kopums, kas nosaka tā atribūtus un funkcionalitāti. Atbilstošās funkcionalitātes šim marķierim ir noteiktas standarta viedajā līgumā, kuru pēc tam var izmantot citi produkti, piemēram, dažādi maki un centrāles. Žetonu viedie līgumi ir kodificēti noteikumi un uzvedība, kas ievēro marķieri visā tā dzīves ciklā.

 Žetons viedais līgums ir labs sākumpunkts finanšu aktīva marķēšanai. Tomēr ar pašu marķieri nepietiek, lai to padarītu par finanšu aktīvu, jo tas joprojām jāpielieto un jāpielāgo lietošanas gadījumam. Lai izmantotu programmējamo blokķēžu, piemēram, Ethereum, priekšrocības, mums jānosaka īpašam lietojumam piemēroti noteikumi un uzvedība, kas regulē aktīvu. Tad mēs redzam, kā notiek burvība.

 Ja mēs redzam marķieri kā marmoru, aktīvu marķēšana pārsniedz tikai bumbiņu (vai marķieru) izveidi. Tas ietver arī cauruļvadu, kas vada visas marmora kustības. Šo cauruļvadu saucam par biznesa darbplūsmu tokenizētam aktīvam.

Noslēgumā jāsaka, ka finanšu aktīvu tokenizācija ir:

  • žetons (aizstājams, neaizvietojams vai hibrīds): digitāls attēlojums, ko nosaka pašsaprotamu noteikumu kopums, kas ir savietojams ar ekosistēmu, un

  • biznesa darbplūsma: “lietošanas gadījumam specifisku” noteikumu kopums, kas tiks piemērots marķierim un diktēs tā uzvedību noteiktos scenārijos.

marķieris 5.png

Biznesa darbplūsmu veido vai nu:

  • pievienojot papildu uzvedību / īpašības tieši token smart līgumā (ja tie ir pietiekami vispārīgi) vai

  • izveidojot īpašu darbplūsmas viedo līgumu, papildus token smart līgumam, ko var uzskatīt par cauruļvadu, pa kuru marķieri attīstīsies

Bieži sastopama uzvedība, ko var ieviest darbplūsmas viedajā līgumā

marķieris 6.png

Galu galā simboliskā viedā līguma + biznesa darbplūsmas viedā līguma kombinācija ļauj pārstāvēt jebkāda veida finanšu aktīvus.

marķieris 7.png

3. darbība. Pārvaldības un lomu konfigurēšana

Kad visi noteikumi ir definēti (marķieris + biznesa darbplūsma), ir svarīgi konfigurēt viedo līgumu, nosakot, kam ir atļauts veikt dažādās kārtulās noteiktās darbības.

marķieris 8.png

Marķieriem var noteikt dažādus kontroles līmeņus.

marķieris 9.png

Atkarībā no ieviestās pārvaldības var atšķirt arī dažādas lomas.

marķieris 10.png

4. solis: Blockchain tīkla izvēle: publiski vai privāti atļauts 

Pēdējais solis ir izvēlēties blokķēdes tīklu, kurā tiks izvietoti viedie līgumi (t.i., marķieri). Lai gan mūsdienās darbojas daudz dažādu blokķēžu, galvenā izvēle ir starp publiskām blokķēdēm (piemēram, publisko Ethereum blokķēdi), privātajām vai privātajām bloķēšanas ķēdēm (ar atļauju, lai tīklā varētu pievienoties tikai izvēlētie dalībnieki). Atkarībā no funkcionalitātes, kas jums nepieciešama jūsu žetoniem, lēmums par to, kura blokķēdes tīklu izmantot, ietekmē, piemēram:

  • Mērogojamība: cik ātri notiek darījumu apstrāde un cik zema ir tīkla aizture. Atkarībā no mērogojamības prasībām (vai nepieciešamā darījumu ātruma), piemēram, varētu būt priekšroka privātajam tīklam (kas piedāvā ātrāku darījumu izpildi, bet uz privātuma un savietojamības rēķina)

  • Privātums: publiskā tīkla darījumi ir pseidonīmi, bet nav pilnīgi anonīmi. Kad kāds zina marķiera turētāja adresi (publisko atslēgu), viņš var piekļūt visai šīs personas darījumu vēsturei. Tāpēc atkarībā no pārredzamības prasībām (piemēram, dažiem normatīvajiem kontekstiem) privātais tīkls var būt piemērotāks.

  • Savietojamība: aktīviem būs viegli piekļūt no ārējām platformām / biržām, ja tie tiks izvietoti publiskajā Ethereum tīklā, savukārt integrācijai būs nepieciešami sarežģītāki izstrādājumi, piemēram, starpbloku ķēdes tilti, ja tie tiek izveidoti privātajos tīklos.

marķieris 11.png

Vai vēlaties spēlēt ar bumbiņām? 

Mēs ceram, ka dažāda veida marķieru un marķēšanas iespēju izpratne jums ir kļuvusi nedaudz skaidrāka. Ja vēlaties uzzināt vairāk par marķētiem aktīviem kā iespējamo risinājumu jūsu biznesam, mēs labprāt palīdzētu. ConsenSys tirdzniecības un finanšu operētājsistēma Codefi Assets nodrošina pamatelementus, lai izveidotu, izdotu un pārvaldītu digitālo aktīvu, saistīto tirgu un digitālo finanšu instrumentu dzīves ciklu publiskos vai atļautos blokķēdes tīklos. Mēs varam palīdzēt vienkāršot un pielāgot digitālo aktīvu un vērtspapīru dizainu, emisiju un izplatīšanu. Codefi aktīvi var palīdzēt jums izsniegt jaunus marķierus, kā arī kodēt un automatizēt atbilstošās emitentu un investoru tiesības un pienākumus par tādu blokķēdes tīkla veidu, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām..

žetons 12.png

Vai esat gatavs veidot nākamo digitālo finanšu attīstību? Sāciet jau šodien.

Sazinieties ar Codefi aktīvu komandu →

Aktīvu pārvaldība Rūpniecības ieskatsTokenizationNewsletterPiesakieties uz mūsu biļetenu, lai iegūtu jaunākās Ethereum ziņas, uzņēmuma risinājumus, izstrādātāju resursus un daudz ko citu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me