Kas ir mazumtirdzniecības centrālās bankas digitālā valūta?

emuārs 1NewsDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvents and ConferencesPressBiļeteni

Abonējiet mūsu biļetenu.

Epasta adrese

Mēs cienām jūsu privātumu

SākumsBlogsUzņēmums Blockchain

Kas ir mazumtirdzniecības centrālās bankas digitālā valūta?

Galvenie mazumtirdzniecības CBDC principi un centrālās bankas blokķēdes pieņemšanas stāvoklis visā pasaulē. Autors Matthieu Saint Olive 2020. gada 8. jūnijs Ievietots 2020. gada 8. jūnijā

kas ir cbdc varonis

Ja jūs sekojat finanšu un kriptovalūtas jauninājumiem, iespējams, esat dzirdējis pārmērīgu buzzu par Centrālās bankas digitālo valūtu (CBDC) jēdzienu. Bet dažreiz ir diezgan grūti saprast, kuras centrālās bankas ir vistālāk izveidojušas CBDC un kādus galvenos dizaina principus tās apsver. Šī amata mērķis ir iepazīstināt ar CBDC mazumtirdzniecības galvenajiem principiem un dalīties ar dažiem konkrētiem piemēriem par to, kā dažādas centrālās bankas visā pasaulē plāno ieviest tehnoloģiju.

Īsa maksājumu vēsture

Nauda ir būtiska ekonomiskās darbības sastāvdaļa, un tās fiziskā forma ir cieši saistīta ar tās lietotāju vajadzībām. Tas ir iemesls, kāpēc nauda ir nepārtraukti attīstījusies kopš primitīvākajām aizvēstures formām (čaulas, krelles) līdz visjaunākajām formām (skaidra nauda, ​​bankas lietojumprogrammas) pēc nepārtraukta dematerializācijas procesa. Pēdējos pāris gados interneta produktu un pakalpojumu parādīšanās ir novedusi pie paradigmas maiņas, pasaules darījumiem pārejot uz digitāli savienotu ekonomiku. Digitālo maksājumu līdzekļu pieaugums ir skaidri saistīts ar skaidras naudas izmantošanas samazināšanos mūsu digitālajā ekonomikā. Tādi uzņēmumi kā PayPal, Stripe, Ant Financial un Revolut ir kļuvuši par nozares līderiem un ir guvuši labumu no šīs pārejas uz tiešsaistes un digitālo komerciju.

Pavisam nesen mēs esam redzējuši jaunu inovāciju parādīšanos maksājumu nozarē. Tas sākās ar Bitcoin un pēc tam stablecoins, kas uzbūvēti virs Ethereum blokķēdes, piemēram, Tether (USDT), katru dienu tirgojot miljardiem dolāru. Pagājušajā gadā Facebook paziņoja par savu ambīciju ienākt naudas un maksājumu nozarē ar Libra projektu: globāls stabils monēts, kas, pēc viņu domām, uzlabotu finansiālo iekļaušanu reģionos, kur cilvēki var izmantot Facebook, taču viņiem joprojām nav bankas konta.

Tā kā centrālo banku galvenais uzdevums ir nodrošināt monetāro un finansiālo stabilitāti, blokķēdes un stablecoin tehnoloģiju jauninājumi ir spiesti šīs iestādes novērtēt, vai maksājumu nozares pārveidošana rada risku. Starp ierosinātajiem risinājumiem ir paredzēts, ka centrālās bankas piedāvā alternatīvu privātiem digitāliem maksāšanas līdzekļiem ar skaidras naudas digitālu formu. To mēs saucam par Centrālās bankas digitālajām valūtām.

consensys pinuma ikona apaļa Lejupielādējiet mūsu balto grāmatu “Centrālās bankas un digitālās naudas nākotne”. Lejupielādēt

Kas šodien ir Centrālās bankas nauda?

Vispazīstamākā centrālās bankas naudas forma ir skaidra nauda, ​​kuru var izmantot plaša sabiedrība un ko galvenokārt izmanto mazākas vērtības darījumiem. Otra centrālās bankas naudas forma ir likumīgs maksāšanas līdzeklis, ko izdevusi centrālā banka, kas ir prasība pret centrālo banku. Tas atšķiras no komercbankas naudas, kas ir prasība pret komercbanku. Tomēr vērtības ziņā starpbanku norēķiniem finanšu iestādes lielākoties izmanto centrālās bankas naudu. Vienkārši sakot, tas nozīmē, ka finanšu iestādēm ir bankas konts centrālajā bankā, turpretī jums un es (kā privātpersonas) nevaram. Šie konti jau tiek pārvaldīti digitāli un ļauj reāllaikā veikt darījumus ar sistēmām, ko sauc par reālā laika bruto norēķiniem (RTGS). Piemēram, tiek saukta Eiropas RLBN sistēma 2. mērķis.

Divi CBDC veidi

Tāpat kā skaidras naudas un komercbanku prasības pret centrālo banku, visā pasaulē tiek apsvērti divi galvenie CBDC veidi:

 • CBDC vairumtirdzniecība: šāda veida valūtu finanšu iestādes izmantotu finanšu aktīvu pirkšanai un pārdošanai, un tā aizstātu RLBN sistēmas.
 • Mazumtirdzniecības CBDC: šāda veida valūta tiktu izmantota, lai samaksātu par lietām, nosūtītu naudu draugiem un ģimenei, kā arī, iespējams, lai saņemtu valdības stimulus un subsīdijas.

Šīs ziņas darbības jomā es koncentrēšos tikai uz mazumtirdzniecības CBDC, kas ir līdzīgs skaidras naudas digitālajai formai. Turpmāk termins “CBDC” tiek izmantots, lai aprakstītu “mazumtirdzniecības CBDC”.

Mazumtirdzniecības CBDC galvenie principi

Lai gan mazumtirdzniecības CBDC ir daudz dizaina iespēju, lielākā daļa centrālo banku visā pasaulē vienojas par šādiem galvenajiem principiem:

 • CBDC būtu jauna veida centrālās bankas nauda, ​​kuru emitē un kontrolē centrālā banka. CBDC piedāvājumu nosaka monetārā politika, un to kontrolē centrālā banka. 
 • CBDC ir saistības pret centrālās bankas bilanci (atšķirībā no komercbankas naudas, kas ir prasība pret komercbanku).
 • Visiem pilsoņiem, uzņēmumiem un valdības aģentūrām CBDC ir jāpieņem kā maksāšanas līdzeklis, likumīgs maksāšanas līdzeklis un droša vērtības glabāšana.. 
 • CBDC centrālā banka izplata viens pret vienu paritātē ar attiecīgo fiat, un tai jābūt vienmērīgi un brīvi konvertējamai pret komercbanku naudu un skaidru naudu.
 • Patērētājiem nevajadzētu būt bankas kontam, lai iegūtu un izmantotu CBDC.
 • CBDC jāveido uz atvērtas infrastruktūras, lai privātie uzņēmumi varētu veidot novatoriskus produktus un pakalpojumus. 
 • Darījuma izmaksām jābūt zemākām nekā pašreizējām sistēmām.

Saskaņā ar Starptautisko norēķinu bankas datiem, vairāk nekā 80% centrālo banku nodarbojas ar kādu darbu pie CBDC. Ķīna, Zviedrija, Kambodža, Bahamu salas un Austrumu Karību jūras valstis ir starp vismodernākajām CBDC mazumtirdzniecības iniciatīvām. Viņi vada tiešos pilotus, un lielākā daļa no viņiem plāno sākt darbu līdz 2021. gada beigām. Arī ik pēc pāris nedēļām cita centrālā banka paziņo par plānu sākt CBDC pilotu. Jaunākās valstis ietver Nīderlande un Dienvidkoreja. Tomēr starp visām centrālajām bankām ne visas plāno sākt dzīvot kopā ar CBDC. Vairāki no viņiem, piemēram, Kanādas Banka un Dienvidāfrikas Rezervju banka, ir paskaidrojuši, ka viņi uzsāk šos pilotus, lai pienācīgi novērtētu CBDC iespējas un riskus un pēc iespējas sagatavotos izdot CBDC, ja nepieciešams.

CBD pieņemšana

Cik dažādas valstis īsteno CBDC

Kaut arī tuvāko gadu laikā vairākas centrālās bankas, iespējams, izdos CBDC, ir diezgan droši, ka tās nebūs gluži tādas pašas. Ir daudz dizaina iespēju, kas ir atkarīgas no valsts konteksta un tādiem jautājumiem kā: 

 • Vai tiek izmantota skaidra nauda? 
 • Vai cilvēki ir piesaistīti privātumam, ko nodrošina skaidra nauda? 
 • Vai komercbanku nauda tiek uzskatīta par drošu? 
 • Kāds ir finansiālās iekļaušanas līmenis? 

Starp notiekošajām iniciatīvām mēs jau varam novērot dažas atšķirības. Piemēram, projekts ar nosaukumu “Smilšu dolārs”Bahamu salās ir paredzēts, lai iedzīvotājiem atvieglotu piekļuvi finanšu pakalpojumiem, ņemot vērā ekonomiskās grūtības pēc viesuļvētras Dorian postījumiem finanšu infrastruktūrā. Tādējādi tie ļauj sabiedrībai izmantot CBDC maku bez bankas konta un neprasot lietotāja identifikāciju nelielām summām. Viņi plāno sākt dzīvot jau šī gada beigās. 

Ķīnas mērķis ir atšķirīgs. Viņi ir strādājuši pie Digitālās valūtas un elektronisko norēķinu (DCEP) projekta kopš 2014. gada, lai konkurētu ar dolāra dominēšanu kā globālās rezerves valūtas, kā daļu no savas plašākas Belt and Road stratēģijas. Pašlaik darbojas piloti 4 pilsētās, un 20 privāti uzņēmumi, tostarp McDonald’s un Starbucks, ir daļa no eksperimenta. Acīmredzot Ķīnas CBDC neizmanto blokķēdi, bet izmanto dažus no galvenajiem komponentiem, piemēram, asimetrisko kriptogrāfiju un viedos līgumus. 

Zviedrijai ir unikāla ekonomiskā situācija: tā ir vismazāk no skaidras naudas atkarīgā valsts pasaulē, kur skaidrā naudā ir tikai 1% no IKP, salīdzinot ar 11% eirozonā. Pēdējos pāris gados novērotais skaidras naudas patēriņa samazinājums lika dažiem tirgotājiem atteikties no tā kā maksāšanas līdzekļa, jo tas bija pārāk dārgs. Viņi vēl neplāno sākt dzīvot, taču joprojām tiek raksturoti kā viena no visprogresīvākajām iniciatīvām.

Anglijas Banka vēl nav izveidojusi nevienu tehnoloģiju CBDC, taču tās ir publicējušas ļoti rūpīgu diskusiju dokuments. Tie apraksta iespējamo arhitektūras dizainu, kura pamatā ir publiskās un privātās platformas modelis. Koncepcija ir tāda, ka CBDC kā vērtības krājums tiktu uzskaitīts galvenajā grāmatā, kuru vada centrālā banka, kas varētu izmantot privātu un atļautu blokķēdi. Kaut arī galvenā grāmata nodrošinās vienkāršākās maksājumu funkcijas, daži pilnvaroti privātie uzņēmumi nodrošinās lietotājam draudzīgas saskarnes, lai izmantotu CBDC, bet sniegs arī papildu pakalpojumus, piemēram, aizdevumus un procentus nesošus krājkontus. Šī partnerība starp centrālo banku un komercbankām nozīmētu, ka CBDC ne tikai nodrošinās uzticamu un efektīvu maksājumu infrastruktūru, bet arī veicinās privātu uzņēmumu digitālās inovācijas.

Ja nacionālās CBDC, kas tiek pārbaudītas, notiek, ja centrālās bankas visā pasaulē kopīgi strādātu, lai izveidotu vienotus standartus CBDC? Šādi globālie standarti vienkāršotu šo centrālo banku sistēmu savietojamību, kas ievērojami samazinātu pārrobežu maksājumu izmaksas un sarežģītību. Šajā ceļā ir pāris iniciatīvu, tostarp Starptautisko norēķinu bankas jaunā centrālās bankas grupa, kopā ar sešām citām centrālajām bankām, kuras šā gada sākumā izveidoja darba grupu kopīgu standartu izpētei. Diemžēl šī iniciatīva joprojām ir izolēta, un vēl nav publiski izplatīta informācija par rezultātiem.

Kā CBDC kļūs par spēļu maiņu mazumtirdzniecības maksājumiem

Es domāju, ka ir acīmredzams, ka tuvāko pāris gadu laikā mēs redzēsim, kā pāris CBDC tiek izsniegtas “pa īstam” visā pasaulē. Tomēr, lai gan lielākā daļa cilvēku šodien koncentrējas uz to, lai noskaidrotu, kura būs pirmā centrālā banka, kas izdos CBDC, es domāju, ka mums vajadzētu tuvāk aplūkot “kas uzbūvēs labāko?” Kura CBDC patiešām mainīs spēli mazumtirdzniecības maksājumu ziņā?

Manuprāt, CBDC ir potenciāls kļūt par īstu spēļu mainītāju maksājumu nozarē, ja ir izpildīts viens nosacījums: centrālās bankas digitālā valūta ir jāveido kā atvērta un kopīga infrastruktūra, lai privātais sektors to varētu viegli veidot. . Tam jābūt atvērtam, caurspīdīgam un pieejamam, jo ​​neviens vairs nevēlas būvēt un izmantot apklusinātas sistēmas! Līdz ar to es ļoti iesaku centrālajām bankām visā pasaulē pievērst uzmanību galvenajām pārvērtībām, kas notiek ar publiskajām blokķēdes ekosistēmām, it īpaši Ethereum, un atrast drosmi izveidot līdzīgu atvērtu infrastruktūru, kas veicinās digitālās inovācijas. Pieņemsim decentralizācijas priekšrocības apvienojumā ar klinšu uzticību, ko piedāvā centrālās bankas!

Noskatieties mūsu tīmekļa semināru par CBDC un Stablecoins

Uzziniet, ko CBDC nozīmē naudas nākotnei. Skatieties CBDCIndustry InsightPaymentsNewsletterPiesakieties uz mūsu biļetenu, lai iegūtu jaunākās Ethereum ziņas, uzņēmuma risinājumus, izstrādātāju resursus un daudz ko citu. E-pasta adreseEkskluzīvs satursPilnīgs Blockchain biznesa tīklu ceļvedisVadīt

Pilnīgs Blockchain biznesa tīklu ceļvedis

Ievads tokenizācijāTīmekļa seminārs

Ievads tokenizācijā

Finanšu digitālo aktīvu un DeFi nākotneTīmekļa seminārs

Finanšu nākotne: digitālie aktīvi un DeFi

Kas ir Enterprise EthereumTīmekļa seminārs

Kas ir Enterprise Ethereum?

Centrālās bankas un naudas nākotneBaltā grāmata

Centrālās bankas un naudas nākotne

Komgo Blockchain preču tirdzniecības finansēšanaiLietu izpēte

Komgo: Blockchain preču tirdzniecības finansēšanai

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me