Kādi ir to risku riski, ka centrālās bankas neievieš mazumtirdzniecības centrālās bankas digitālo valūtu?

emuārs 1NewsDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvents and ConferencesPressBiļeteni

Abonējiet mūsu biļetenu.

Epasta adrese

Mēs cienām jūsu privātumu

SākumsBlogsUzņēmums Blockchain

Kādi ir to centrālo banku riski, kas neievieš mazumtirdzniecības centrālās bankas digitālo valūtu?

Kāpēc bezdarbības risks ir lielāks nekā pasaules lielāko finanšu iestāžu jauninājumu risks. Autors: Monica Singer 2020. gada 21. maijs Ievietots 2020. gada 21. maijā

risks, ka nebūs CBD varoņa

Vairākos nesenos Centrālās bankas un citu, piemēram, Starptautisko norēķinu bankas (BIS) rakstītajos dokumentos skaidri norādīts, ka viņi baidās no komercbanku ietekmes, ja tās ievieš mazumtirdzniecības centrālās bankas digitālo valūtu (CBDC). Tomēr CBDC ir salīdzinoši bezriska alternatīva salīdzinājumā ar trauslo globālo finanšu sistēmu, kāda mums ir šodien.

Risks šodien

Mūsdienās liela ievainojamība ir tāda, ka noguldītāji var zaudēt noguldījumus, jo komercbankas riskē uzņemties savus līdzekļus. Ne visas valstis piedāvā noguldījumu apdrošināšanu un tāpēc neaizsargā savus pilsoņus. Iedzīvotājiem neatliek nekas cits, kā savām finanšu vajadzībām izmantot komercbanku. Ja komercbanka nonāk likvidācijā, noguldītāji savus līdzekļus neatgūst. Šo valstu finanšu sistēmas ir pakļāvušas saviem pilsoņiem šo risku, paļaujoties uz starpniekiem un regulatoriem, lai uzraudzītu dažādas komercbankas. Tas ir atkal un atkal pierādījies kā kļūdains, tāpēc Satoshi Nakamoto Bitcoin Baltā grāmata atsaucās tik daudziem, kad tā tika izlaista 2008. gada finanšu krīzes iespaidā. Decentralizētā tehnoloģija ir devusi dziļu iespēju samazināt risku un veidot uzticību mūsu globālajai finanšu sistēmai.

Kā komercbankas var piedalīties CBDC modelī

Ir daudz veidu, kā pārvaldīt risku, ka noguldījumi CBDC kļūs populārāki nekā noguldījumi komercbankā. Piemēram, mēs esam redzējuši Bahamu salu centrālo banku (Projekts Smilšu dolārs), kurā CBDC kontu izmantošana ir ierobežota līdz noteiktai summai. 

Otra iespēja ir tāda, ka centrālā banka par šiem kontiem nemaksā procentus. Pēc tam komercbankas var piedāvāt augstākus procentus par saņemtajiem noguldījumiem, kas brīvā tirgus ekonomikā piesaistīs noguldījumus par atdevi, kaut arī riski ir lielāki nekā CBDC.

Centrālajām bankām ir jāveicina konkurence un jauninājumi komercbanku un jauno digitālo banku vidū, kuras tagad reaģē uz pandēmiju ar labākiem rezultātiem nekā mantotās komercbankas, kuras nav pārgājušas digitālajā formātā. Centrālajām bankām būtu jāveicina jauninājumi, sadarbojoties ar komercbankām publiskā un privātā sektora partnerībā, kā ieteikts CBDC papīrs, ko sagatavojusi Anglijas Banka.

Centrālajām bankām vajadzētu arī izmantot iespēju ieviest jauninājumus un nodrošināt vienlīdzīgus konkurences apstākļus to pašreizējiem klientiem, lai komercbankas varētu tieši sacensties ar tehnoloģiju uzņēmumiem, kas ieradušies šajā telpā. Paļauties uz regulējumu, lai novērstu privātu monētu emitentu darbību, nav risinājums. Šī ir tehnoloģija, kuru arvien vairāk pieprasa iedzīvotāji, un viņi to izmantos atkarībā no labākās lietotāju pieredzes, kas viņiem tiek piedāvāta. Big Tech neapstājas ar neko, lai nodrošinātu, ka viņi ievēro tiesību aktus, lai piedāvātu šo pakalpojumu.

consensys pinuma ikona apaļa Lejupielādējiet mūsu balto grāmatu par centrālajām bankām un naudas nākotni. Lejupielādēt

Privāto digitālo valūtu pieaugums un risks

Mani uztrauc tas, ka centrālās bankas ir tik noraizējušās par komercbanku aizsardzību, ka neapzinās, ka bezdarbības risks ir lielāks nekā pakāpeniska inovācija. Patieso risku rada privātie uzņēmumi, kas šobrīd izdod maksājumu mehānismus, kas varētu pamudināt noguldītājus vairs nekad neizmantot mantoto banku, kā mēs tos šobrīd zinām..

Pārejot uz privātu digitālo valūtu vai “stablecoins” – valūtu, kuru nodrošina fiat, kriptonauda, ​​zelts vai algoritms vai finanšu instrumentu kombinācija, varētu samazināt fiat valūtas (centrālās bankas emitētas valūtas) izmantošanu. Tiklīdz tas notiks, centrālās bankas zaudēs spēju īstenot monetāro politiku, un visas savas fiat valūtas piegādes un izplatīšanas kontroles iet ārā no loga. 

Mēs zinām par Svariem, kurus vada Facebook, un par Apple Pay. Tagad mēs dzirdam, ka Google un Amazon vēlas ienākt šajā telpā un nodrošināt gandrīz finanšu produktus. Mēs ļoti labi zinām, kas notika Ķīnā ar Alipay un WeChat un kā cilvēki lēnām, bet noteikti ir pārtraucuši lietot skaidru naudu. Mēs arī zinām, ka Ķīnas Centrālā banka drīz izlaidīs savu mazumtirdzniecības CBDC versiju, ļaujot viņiem izsekot visiem darījumiem ar neskaidru privātuma aizsardzību.

Mums vajadzētu būt nogurušiem no privātajiem monētu emitentiem un par to, kā viņi pārvaldīs darījumu datus. Vai mēs saprotam, ka privātajiem monētu emitentiem būs jākontrolē savu nodrošināto pozīciju vērtības svārstības? Vai šo monētu lietotāji saprot, ka šo monētu emitenti var ciest zaudējumus un ka uz tiem, iespējams, neattiecas tradicionālie drošības tīkli, piemēram, noguldījumu apdrošināšana vai centrālās bankas kā pēdējās iespējas aizdevēji? Vai mēs vēlreiz paļausimies uz revidentiem un regulatoriem, lai nodrošinātu, ka nodrošinājums, uz kura balstās šīs privātās monētas, faktiski ir vietā? 

Daudzi no šiem privātajiem monētu emitentiem saka, ka vēlas sasniegt 1,7 miljardus banku. Vai par to nav atbildīgas centrālās bankas visā pasaulē? Sadarbojoties ar fintech un mantotajām bankām, kas kļuvušas digitālas, centrālās bankas var piedāvāt pasaules iedzīvotājiem nepieciešamo finanšu piekļuvi.

Privāti darījumi un programmējama atbilstība

Kā mēs zinām, AML (naudas atmazgāšanas novēršana) un KYC (pazīsti savu klientu) prasības liek obligāti atklāt darījumus, kuru summa pārsniedz noteiktu summu, lai izvairītos no šo līdzekļu izmantošanas negodīgām darbībām. Blockchain tehnoloģija tagad ir pietiekami attīstīta, lai organizācijas varētu ieprogrammēt darījumus, lai tie būtu konfidenciāli noteiktām tīkla pusēm un joprojām būtu pārbaudāmi regulatoriem. ConsenSys šobrīd izstrādā pilotu, kas parāda, kā var ieprogrammēt privātuma un atļauju līmeņus atkarībā no klienta vajadzībām.

Dažās valstīs, kurās notiek nodokļu nemaksāšana, mazumtirdzniecības CBDC varētu mudināt iedzīvotājus atklāt savus darījumus un maksāt nodokļus reāllaikā. Programmējami viedie līgumi par blokķēdes tīkliem palīdz automatizēt informācijas atklāšanu un atbilstību tādā veidā, kas iepriekš nebija iespējams.

Citās valstīs, ja ir digitāla un nemaināma grāmatiņa, kas uztur pilnīgu revīzijas liecību, lietotāji varētu ļaut sekot līdzi savām naudas plūsmām, negaidot, kamēr grāmatvedis atjauno virsgrāmatu vai veic banku saskaņojumus. Pārskaitījumi arī šobrīd ir ļoti dārgi un pakļauti kavējumiem, tāpēc šajā telpā strādā daudz fintech uzņēmumu, lai atrisinātu šo sāpju punktu.

Pasaules centrālajām bankām vajadzētu sanākt kopā, lai noteiktu CBDC standartus, lai nākotnē šīs digitālās valūtas sadarbotos un atvieglotu līdzekļu pārsūtīšanu no vienas valsts uz otru reālā laikā, bez problēmām..

Kā digitālie maksājumi var aizsargāt iedzīvotājus

Šajā pandēmijas laikā mums nevajadzētu lūgt cilvēkus stāvēt rindā, bez sociālās distancēšanās, gaidīt savu sociālo dotāciju vai pensiju fondus. Ja ekonomiskās krīzes dēļ valdībai ir finansiāli jāatbalsta iedzīvotāji helikopteru naudas veidā (nauda, ​​kuru valdība iemaksā pilsoņu kontos), pilsoņiem nav jāgaida, kamēr amatā nonāk valdības izsniegtas pārbaudes, kas ir jāiemaksā bankas kontā, kad to atļauj darba laiks. Blockchain tehnoloģija ļauj šos maksājumus elektroniski atvieglot reāllaikā, tieši pilsoņu e-makā. Vairs nevajadzēs gaidīt vai stāvēt rindā, vai staigāt uz banku vai pastu, par ko jāmaksā valdībai. Nevienam nekad nevajadzētu apmeklēt ķieģeļu un javas bankas filiāli un gaidīt, kad viņu apkalpos.

Daudzās valstīs atkarība no skaidras naudas rada nepamatotu spiedienu uz pilsoņiem, kuriem nav citas izvēles kā riskēt ar skaidras naudas nēsāšanu un aplaupīšanu. Nemaz nerunājot par dažādiem citiem draudiem, kas saistīti ar skaidras naudas izmantošanu, piemēram, bankomātu bombardēšanu un nolaupīšanu. Dažiem uzņēmumiem ir jāpārskaita skaidrā nauda no dažādiem depo mazumtirgotājam, lai aizsargātu viņu akcijas. Šiem draudiem vajadzētu motivēt centrālās bankas strādāt pilnīgi elektroniski un samazināt pilsoņu atkarību no skaidras naudas. 

Šī tehnoloģija ir paredzēta, lai aizsargātu iedzīvotājus viņu naudas pārvaldībā. Augsti programmējamu un sadarbspējīgu blokķēdi, piemēram, Ethereum, var pielāgot dažādu valstu finanšu iestāžu un pilsoņu atšķirīgajām vajadzībām, vienlaikus ievērojot globālos standartus, kas nodrošina dažādu valstu CBDC risinājumu savietojamību..

Vai centrālās bankas teiks par naudas nākotni?

Centrālajām bankām ir iespēja iet kopsolī ar tehnoloģiskajām pārmaiņām un ļaut šai attīstībai virzīties uz naudas nākotni. Izmantojot COVID-19 un risku, ka varētu notikt banknošu inficēšanās, digitālo maksājumu risinājumi arvien vairāk tiek domāti par pilsoņu vēlmēm. Tūkstošgades un jaunākās paaudzes piesaistīs tikai digitālus risinājumus, kas ir caurspīdīgi, nemainīgi, reāllaikā, ar zemām izmaksām, viņu kontrolē, pieejami 24/7/365 un savietojami ar citiem digitālajiem finanšu instrumentiem, piemēram, kriptonauda, ​​drošības žetoni un lietderības žetoni..

Es izaicinu centrālās bankas atlaist bailes. Kad es domāju par centrālajām bankām, komercbankām un dalīto banku sistēmu, kas mums pašlaik darbojas, man atgādina senu teicienu: “Tas, kas pagātnē guva panākumus, nenesīs panākumus arī nākotnē. ” Tagad ir laiks, lai centrālās bankas izmantotu jauninājumus, lai tām būtu tiesības teikt par naudas nākotni. Ja centrālo banku konservatīvais raksturs neļauj tām virzīties uz priekšu, strādāsim ar privātiem monētu emitentiem, kuri ir pienācīgi regulēti un kuri ir gatavi un spēj nodrošināt pasaulei nepieciešamo funkcionalitāti..

Vēlaties uzzināt vairāk par centrālās bankas digitālo valūtu?

Noskatieties mūsu semināru pēc pieprasījuma par CBDC, stablecoins un naudas nākotni. Skatieties CBDCIndustry InsightPaymentsNewsletterPiesakieties uz mūsu biļetenu, lai iegūtu jaunākās Ethereum ziņas, uzņēmuma risinājumus, izstrādātāju resursus un daudz ko citu. E-pasta adreseEkskluzīvs satursPilnīgs Blockchain biznesa tīklu ceļvedisVadīt

Pilnīgs Blockchain biznesa tīklu ceļvedis

Ievads tokenizācijāTīmekļa seminārs

Ievads tokenizācijā

Finanšu digitālo aktīvu un DeFi nākotneTīmekļa seminārs

Finanšu nākotne: digitālie aktīvi un DeFi

Kas ir Enterprise EthereumTīmekļa seminārs

Kas ir Enterprise Ethereum?

Centrālās bankas un naudas nākotneBaltā grāmata

Centrālās bankas un naudas nākotne

Komgo Blockchain preču tirdzniecības finansēšanaiLietu izpēte

Komgo: Blockchain preču tirdzniecības finansēšanai

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me