Ko ConsenSys nesenie CBDC piloti atklāj par to, kā centrālās bankas Ethereum tuvojas digitālajām valūtām?

emuārs 1NewsDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvents and ConferencesPressBiļeteni

Abonējiet mūsu biļetenu.

Epasta adrese

Mēs cienām jūsu privātumu

SākumsBlogsCodefi maksājumi

Ko ConsenSys nesenie CBDC piloti atklāj par to, kā centrālās bankas Ethereum tuvojas digitālajām valūtām?

Vairumtirdzniecība vai mazumtirdzniecība? Piegāde pret samaksu? Mēs izpētām četru neseno ConsenSys CBDC pilotu dizaina cerības un tehniskās pieejas. Matthieu Saint Olive, James Beck, 2020. gada 1. decembris Ievietots 2020. gada 1. decembrī

CBDC uz Ethereum

Kad ConsenSys pasaules ekonomikas forumā 2020. gada janvārī publicēja savu balto dokumentu “Centrālās bankas un digitālās valūtas nākotne”, fonā notika dramatiskas pārmaiņas naudas mehānikā. Kopš tā laika šī maiņa ir tikai palielinājusies, gan ar privāti emitētām stablecoins gandrīz dubultojies tirgus kapitalizācija līdz USD 23B USD, un COVID-19 pandēmija, kas paātrina naudas kustības tehnoloģiskās izmaiņas. Ja 2019. gads bija gads, kad Facecbook’s Libra ieviešanas dēļ centrālās bankas sāka nopietni reaģēt uz privāti emitētas digitālās valūtas izaicinājumu, 2020. gada stāsts ir tāds, ka centrālās bankas tagad ļoti aktīvi pēta un izmēģina vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības CBDC. 

Ķīnas digitālā valūtas un elektronisko norēķinu sistēma (DCEP) ir viena no progresīvākajām liela mēroga digitālajām valūtām pasaulē, ar izmēģinājuma versiju četrās lielākajās pilsētās. Bahamu salas un Kambodža kļuva par pirmajām valstīm, kuras savā finanšu infrastruktūrā izmantoja digitālās valūtas. Pagājušajā nedēļā Eiropas Centrālās bankas prezidente Kristīne Lagarde signalizēja ka viņas iestāde gadu laikā varētu izveidot digitālo valūtu un ka politikas veidotāji plāno aptuveni 2021. gada vidū izlemt, vai gatavoties iespējamai ieviešanai. Un, ja pēdējā mēneša laikā sekojat ConsenSys jaunumiem, mēs ar Honkongas Monetāro iestādi Société Générale – Forge, Taizemes Banku un Austrālijas Rezervju banku paziņojām par četriem atsevišķiem CBDC projektiem..

Centrālās bankas digitālo valūtu izlaišanas ekonomiskais un politiskais pamatojums katrā jurisdikcijā var ievērojami atšķirties. Ķīnas centrālās bankas digitālās valūtas izpētes vadītājs Mu Changchun nesen teica ka Ķīnas DCEP, “centralizēta vadība būs laba cīņai pret kriptovalūtām un globālajiem stabilizatoriem”, un bijušais centrālās bankas vadītājs apgalvoja, ka patērētājiem digitālā juaņa varētu “apturēt ASV dolārizāciju.”Starptautisko norēķinu banka norādīts ka COVID-19 ir novedis pie “jaunām starpvaldību maksājumu shēmām”, kas ir vēl vairāk paātrinājušas pāreju uz digitālajiem maksājumiem. No centrālajām bankām, ar kurām ConsenSys ir konsultējusies, šis paātrinājums nozīmē ne tikai vajadzību pēc speciālām zināšanām par strauji mainīgo naudas digitalizācijas nozari, bet arī par to, lai jebkura nesen pieņemtā sistēma varētu strādāt ar esošajām finanšu ieinteresētajām pusēm un uzlabot maksājumu sliedes. Centrālās bankas tagad cenšas saprast, kā decentralizētās virsgrāmatu tehnoloģijas darbojas praksē, to attiecīgie kompromisi un vai tās atbilst viņu vajadzībām un prasībām. Citiem vārdiem sakot, viņi ir gatavi sasmērēt rokas. 

CDBC banku piedāvājums

Šajā rakstā mēs izpētām četrus nesenos ConsenSys CBDC pilotus; to dizaina cerības un tehniskās pieejas. Lai gan mēs aicinām jūs izlasīt mūsu CBDC dokumentu un apskatīt Codefi maksājumus, lai iegūtu detalizētāku analīzi par to, kā CBDC varētu veidot un veidot, pamatojoties uz Ethereum tehnoloģiju, šī emuāra ziņojuma mērķis ir noskaidrot, vai piloti ir vairumtirdzniecība (vērtspapīru norēķins starp finanšu iestādēm), mazumtirdzniecība (lieto plaša sabiedrība), un īpašās problēmas, kuras viņi mēģina atrisināt, piemēram, piegāde pret samaksu, vai pārrobežu valūtas maiņa. 

Honkongas monetārā pārvalde

ConsenSys 25. septembrī paziņoja, ka strādās Honkongas – Taizemes – otrajā ieviešanas posmā pārrobežu CBDC projekts. Pirmajam posmam 2019. gada maijā Honkongas monetārā iestāde (HKMA) un Taizemes Banka (BOT) uzsāka Projekts Inthanon-LionRock izpētīt centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC) piemērošanu pārrobežu maksājumiem. Otrajā posmā turpinās pētīt CBDC izmantošanu, lai atrisinātu tādus jautājumus kā augstas izmaksas, neefektivitāte un kavējumi pārrobežu maksājumos. 

Balstoties uz sāpju punktiem un reāliem biznesa gadījumiem, koncepcijas pierādīšanas pirmais posms izstrādāja pārrobežu tīklu, kur naudas pārskaitījumi notiek uzreiz pēc vienādranga principa. Dizains ļauj atklāt ārvalstu valūtas (FX) cenas un ļauj veikt pieprasījuma FX konvertēšanu un FX norēķinus atomā maksājums pret maksājumu (PvP).  Saskaņā ar Starptautisko norēķinu bankas datiem, PvP ir “norēķinu mehānisms, kas nodrošina, ka maksājuma galīgais pārskaitījums vienā valūtā notiek tikai tad, ja notiek maksājuma galīgais pārskaitījums citā valūtā vai valūtās”. 

Koncepcijas pierādījums koncentrējas uz CBDC tikai kā maksāšanas līdzekli potenciālajiem lietojumiem tirdzniecības norēķinos un pārrobežu kapitāla tirgus darījumos, kas aptver tikai vairumtirdzniecība dalībnieki, piemēram, bankas, nebanku finanšu iestādes un lieli uzņēmumi. Abas iestādes arī plāno uzlabot pārrobežu tīkla prototipu, lai atbalstītu citu reģiona centrālo banku CBDC. Viņi drīz iesaistīs bankas un lielos uzņēmumus izmēģinājumos, izmantojot faktiskos tirdzniecības darījumus. 

Taizemes banka

28. oktobrī ConsenSys paziņoja, ka pievienojās Taizemes banka izpētīt a mazumtirdzniecība Centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC) projekts kopā ar Siam Cement Group (SCG) un Digital Ventures (DV). Atšķirībā no HKMA koncepcijas, mazumtirdzniecības CBDC ir valūta, kuru var izmantot plaša sabiedrība, piemēram, skaidra nauda un Ķīnas DCEP. No otras puses, vairumtirdzniecības CBDC izmanto tikai atļautās iestādes kā norēķinu aktīvu starpbanku tirgū. 

Taizemes Bankas CBDC darbosies privātajā Hyperledger Besu tīklā, kam atļauts privāti, un tā tiks veidota tā, lai tā atbilstu gan mazumtirdzniecības CBDC funkcionālajām, gan nefunkcionālajām prasībām. Vienā no biznesa gadījumiem tiks pārbaudīta CBDC izmantošana B2P, Blockchain Solution for Procure-to-Pay, ko izstrādājusi Digital Ventures, lai simulētu komercdarījumus, atbalstītu iepirkumus, rēķinu izvietošanu un automatizētus maksājumus. Izpētē CBDC tiks pārbaudīta un izdota, izmantojot ERC-20 standarts, vispieņemtākais marķieru standarts visā pasaulē, kas ļauj digitālo aktīvu izlaišanu un pārsūtīšanu starp tīkla dalībniekiem. Sadarbībā ar Taizemes partneri Atato, ConsenSys atbalstīs risinājumu, izmantojot tā Enterprise Ethereum kaudzi, ieskaitot Codefi un MetaMask kā lietotājs, kas vērsts pret seifu. 

Société Générale – Forge

Arī 28. oktobrī, Societe Generale – Forge, Societe Generale grupas digitālās virsgrāmatas tehnoloģiju platforma izvēlējās ConsenSys tehnoloģiju un pakalpojumu nodrošināšanai kā daļu no tās notiekošajām Centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC) izmēģinājuma aktivitātēm. 2019. gadā Société Générale – Forge izsniegta 100 miljonu eiro (112 miljonu ASV dolāru) vērtā obligācija publiskajā Ethereum bloku ķēdē un 2020. gadā emitēja 40 miljonu eiro vērtu obligāciju, kas norēķināta ar CBDC kā kopīgs projekts ar Banque de France. 

ConsenSys sniegs tehnoloģiju un zināšanas Societe Generale – Forge, īpaši koncentrējoties uz CBDC izdošanu un pārvaldību, piegāde pret samaksu, un pārrobežu virsgrāmatu savietojamība. Šajā gadījumā piegāde pret samaksu raksturo ilgo noguldījumu un darījumu saskaņošanas procesu starp centrālajām bankām un finanšu iestādēm, kas parasti ilgst divas dienas. 

Austrālijas rezerves banka

1. novembrī Paziņoja Austrālijas Rezervju banka sadarbības projekts, lai izpētītu a vairumtirdzniecība CBDC sadarbībā ar Austrālijas Sadraudzības banka, Nacionālā Austrālijas banka, Austrālijā bāzēta finanšu pakalpojumu firma Mūžīgs, un ConsenSys. Projekts ietvers POC izstrādi tokenizētas CBDC formas izsniegšanai, ko vairumtirdzniecības tirgus dalībnieki var izmantot tokenizēta sindicētā aizdevuma finansēšanai, norēķiniem un atmaksai Ethereum, īpaši izmantojot ConsenSys Quorum, Codefi Assets, un Codefi Orchestrate. 

Tāpat kā pilots ar Societe Generale – Forge, projekts izpētīs “atomu” sekas piegāde pret samaksu norēķins DLT platformā, privātie darījumi, kā arī citas iespējamās tokenizētās CBDC un finanšu aktīvu programmējamības un automatizācijas iespējas. Michele Bullock, Austrālijas Rezervju bankas gubernatora vietnieks (finanšu sistēma) teica: “Ar šo projektu mēs cenšamies izpētīt CBDC ietekmi uz finanšu vairumtirdzniecības darījumu efektivitāti, riska pārvaldību un inovācijām.” Paredzams, ka projekts tiks pabeigts aptuveni 2020. gada beigās, un puses plāno publicēt ziņojumu par projektu un tā galvenajiem secinājumiem 2021. gada pirmajā pusē..

ConsenSys CBDC pieeja

Katrs no šiem koncepcijas pierādījumiem liecina, ka 2020. gadā centrālās bankas ir ieinteresētas saņemt ekspertu zināšanas un atbalstu no privātā sektora. Viņi ir ieinteresēti arī izmēģināt konkrētus izmantošanas gadījumus, kas ievērojami uzlabos efektivitāti un resursus, kas nepieciešami aktīvu pārskaitīšanai un kontu saskaņošanai, piemēram, Austrālijas Rezervju banka un Société Générale – Forge, koncentrējoties uz CBDC izmantošanu digitālo vērtspapīru norēķiniem.. 

ConsenSys CBDC piedāvājums ir balstīts uz ConsenSys Quorum, kuru nesen iegādājās JP Morgan. Quorum ir atvērtā koda Ethereum klients, kas optimizēts uzņēmumiem un iestādēm, kurām nepieciešamas atļauju piešķiršanas iespējas, tūlītēja galīgums, privātuma un uzraudzības iespējas un uzņēmuma atbalsts. ConsenSys Quorum ir videi draudzīgs, jo tajā tiek izmantots nevis vienprātīgs algoritms, kas apliecina darba pierādīšanu (PoW), bet gan pilnvarojuma apliecinājums (IBFT). ConsenSys kvorums ir izmanto trešā daļa no blockchain projektiem visā pasaulē, ieskaitot 25 no pasaules lielākajām bankām un 400 iestādes visā pasaulē. Neskatoties uz to, ka blokķēde ir topoša tehnoloģija, Enterprise Ethereum izrādās vispieņemtākā un kaujas pārbaudītākā platforma, un, kas ir svarīgi, tā ir organiski piesaistījusi lielāko izstrādātāju kopienu. Pēdējā gada laikā publiskā Ethereum sasniegumi, proti, privātie finanšu instrumenti un decentralizētās finanses (DeFi), liecina, ka tehnoloģija ir pietiekami nobriedusi, lai apmierinātu centrālo banku vajadzības un prasības attiecībā uz drošību, uzticamību, privātumu un mērogojamību. Paredzams, ka publiskie aktīvi USD 1T vērtībā tiks apmaksāti publiskajā Ethereum līdz 2020. gada beigām.

Priekšrocības vairumtirdzniecība Uz Ethereum balstītā CBDC ietver tūlītēju norēķinu, uzlabotu monetāro kontroli, vienkāršotu izplatīšanu un darbības efektivitāti. Starpbanku norēķini novērš vienas nakts apstrādes riskus un samazina darījumu partneru riskus, kas saistīti ar pārrobežu pārskaitījumiem. Izmantojot programmējamus digitālos aktīvus, centrālajām bankām var būt lielāka kontrole pār naudas piedāvājumu un darījumu nodokļiem. Centrālās bankas var arī piegādāt valdības līdzekļus tieši pilnvarotām personām un pilnveidot banku infrastruktūru un piedāvāt konkurētspējīgas likmes galalietotājiem. Mazumtirdzniecība Uz Ethereum uzbūvētie CBDC paver ceļu ātrai, lētai, universāli pieejamai vienādranga maksājumu sistēmai. Tie var palielināt finansiālo pieejamību, izmantojot digitālās valūtas, kuras var izplatīt, izmantojot mobilās ierīces, un sasniegt cilvēkus attālos rajonos ar ierobežotu piekļuvi bankām un fizisko skaidru naudu. Tīkla līmenī mēs varam izmantot ConsenSys Quorum vai Hyperledger Besu, un priekšējā lietojumprogrammas pusē Codefi Payments nodrošina vienkārši lietojamu platformu emisijām, starpbanku maksājumiem un pārskaitījumiem, likviditātes pārvaldībai, identitātes iekļaušanai un analīzei..  

Codefi Payments CBDC

Kaut arī CBDC pieejas joprojām ir jaunas, katrs no šiem projektiem uzdod jautājumu: kā izskatās ekonomika, kas izmanto CBDC Ethereum atļautā versijā? Kā šī jaunā arhitektūra var strādāt ar komercbankām un maksājumu pakalpojumu sniedzējiem? Kāda ir ietekme uz ekonomiku? Tas nav tikai pierādījums tam, ka banka var emitēt tokenizētu obligāciju blokķēdē; tas ir par privātu darījumu iespējošanu plašā mērogā, iekļaušanu izveidotajās finanšu iestādēs un spēju izveidot savienojumu starp blokķēdē balstītām un tradicionālām maksājumu sliedēm. 

Un tomēr katrs no šiem pilotiem kopā mācās centrālās bankas un privāto sektoru. Mēs nedomājam, ka kāds no šiem pilotiem novedīs pie pārsteidzīga paziņojumu plāna, lai viņi varētu sākt darboties īstermiņā. Šajā brīdī lielākā daļa centrālo banku vēlas būt gatavas izdot CBDC, ja tas nepieciešams. Lielākā daļa no viņiem plāno dalīties savos atklājumos ar citām centrālajām bankām, maksājumu pakalpojumu sniedzējiem un tehnoloģiju uzņēmumiem. Tas palīdzēs visai CBDC pētnieku aprindām un tehnoloģiju speciālistiem uzlabot citu paveikto. Pie ConsenSys mēs domājam, ka blokķēdes piedāvā pārliecinošu arhitektūru ne tikai tam, kā nauda pārvietojas, bet arī to, kāda veida noderīgas lietojumprogrammas var veidot uz tām pašām sliedēm. 

CBDCCentral Bankdigital currencyDLTEuzņēmumu BlockchainNewsletterPiesakieties uz mūsu biļetenu, lai iegūtu jaunākās Ethereum ziņas, uzņēmuma risinājumus, izstrādātāju resursus un daudz ko citu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me