Pateicības dienas sarunu iesācēji: saruna par Blockchain šajos svētkos

emuārs 1NewsDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvents and ConferencesPressBiļeteni

Abonējiet mūsu biļetenu.

Epasta adrese

Mēs cienām jūsu privātumu

HomeBlogBlockchain paskaidrots

Pateicības dienas sarunu iesācēji: saruna par Blockchain šajos svētkos

8 svarīgi iemesli, lai ar Pateicības dienu ar ģimeni un draugiem nogremdētu blokķēdes trušu caurumu – ConsenSys, 2019. gada 27. novembris Ievietots 2019. gada 27. novembrī

Pateicības dienas sarunu iesācēji, kāpēc šajos svētkos jums vajadzētu runāt par Blockchain

“Sarunas ir lētas,” savulaik teica Linux kodola izveidotājs Linuss Torvalds. “Parādiet man kodu.” 

Lielākajā daļā dienu mēs arī to sakām. 

Bet dažas dienas sarunām ir nozīme. Stāsts ir svarīgs. Šodien ir viena no šīm dienām.

Šodien jūs, iespējams, atradīsities tādu cilvēku tuvumā, kuri vēl nav dzirdējuši par blokķēdes tehnoloģiju vai kurus tas mulsina. Daži no viņiem varētu zināt žargonu, bet sajaukt to. Daži no viņiem varētu būt pazīstami tikai ar otru “B” vārdu – Bitcoin. Daži no viņiem varētu būt skeptiķi, kas ir veselīgi. Viņi pārbaudīs jūsu stāstu. 

Lielākā daļa no mums nokrita pa blokķēdes trušu caurumu, jo kādā brīdī kāds, kuram uzticamies, mums pastāstīja labu stāstu par interneta pagātni un nākotni. Šodien jums varētu būt iespēja pastāstīt šo stāstu kādam citam. 

Kas ir labs stāsts? 

Jūs vismaz zināt, kāda ir sajūta. Labs stāsts ir tas, kuru meklējat no sava tālruņa vai plāksnes, pagrieziet krēslu, palieciet vēlu lasīt. Jūs to jutīsit savā smadzeņu stublājā. Šeit ir stāsts. 

Labs stāsts aktivizē šo trīssimt tūkstošus gadu veco elektroinstalāciju, kas brīnās, kā raksta Liza Krona: “Ko es šeit iemācīšos, kas man palīdzēs ne tikai izdzīvot, bet arī uzplaukt?”

Labam stāstam ir raksturs un konflikts, kas viņus pakļauj spiedienam. Izvēle, ko raksturs izdara zem spiediena, atklāj viņu patieso raksturu.

Varonis: tu, es, visi. Konflikts: tas, ko jūs domājāt par savu, ir . Jūsu dati. Tava nauda. Jūsu kods. Tavs internets. Tava pasaule. Izvēle: vai jūs šodien nokratīsit digitālās dzīves nejūtīgo komfortu un atgūsiet internetu.

Ja šodien jūs darāt skaidru vienu lietu, skaidri norādiet, ka mums ir izvēle.

Padomājiet par to, kur vēlaties sākt savu stāstu. Varbūt ne ar jaukšanām vai blokiem. Varbūt ar ziņkārīgu e-pastu, kas nonāca jūsu iesūtnē. Drošības brīdinājums. Jūsu banka vēlreiz jums izsniedz jaunu karti jau trešo mēnesi pēc kārtas. Kārtējais korporācijas e-pasta ziņojums par pārkāpumu, kurā tiek lūgts nomainīt paroli un saglabāt jūsu informācijas drošību. Bet jūs domājāt savu informāciju bija drošs. 

Šeit ir vingrinājums: uzziniet, cik ilgi jūs varat pavadīt, neizmantojot vārdu “blockchain”. Sapiens, piemēram, ir lielisks stāsts par blokķēdi, taču tajā vienreiz netiek izmantots vārds “blokķēdes”. 

Blockchain ir tikai veids, kā runāt par to, par ko mums patiešām vajadzētu runāt.

Runājiet par blokķēdi, lai jūs varētu runāt par uzticību.

Vispārējs tā trūkums. Bankās. Piegādes ķēdēs. Veselības aprūpē. Valdībās. Žurnālistikā. Sociālajos medijos. Sistēmās. Cilvēkos.  

Runājiet par uzticības pārkāpumiem. 3 miljardi Yahoo kontu. 500 miljoni Marriott International klientu. 200 miljoni patērētāju, kurus uzrauga Equifax.  

Runājiet par saviem datiem un to, kas ar tiem notiek. Runāt par kā Facebook izmanto jūsu datus. Kā lietotnes tiek izmantotas jūsu atrašanās vietas dati. Par sieviete, kuras digitālā dzīve tika apbruņota pret viņu. Runājiet par saviem datiem tāpat kā savu veselību, darbu, mīlas dzīvi, jo tās ir visas šīs lietas. 

Runājiet par blokķēdi, lai jūs varētu runāt par naudu.

Runājiet par naudu, lai jūs varētu runāt par to, kā jūsu nauda pārvietojas. Un kas ar to rīkojas. Front-end procesori. Iegūst bankas. Karšu asociācijas. Emisijas bankas. Maksājumu apstrādātāji. Klīringa nami. Katrs no viņiem atceļ maksu, katrs no viņiem ir uzņēmīgs pret šiem lielajiem uzticības pārkāpumiem.  

Runājiet par naudu, lai jūs nonāktu tajā dīvainajā, neizbēgamajā tārpu caurumā par to, kas vispār ir nauda. Runājiet par šo citātu no Sapiens, grāmata par blokķēdi, kurā nekad netiek izmantots vārds “blokķēdes”: 

“Kāpēc es ticu govju čaulai, zelta monētai vai dolāru banknotei? Tāpēc, ka mani kaimiņi viņiem tic. Un mani kaimiņi viņiem tic, jo es viņiem ticu … Nauda ir jebkas, ko cilvēki ir gatavi izmantot, lai sistemātiski atspoguļotu citu lietu vērtību preču un pakalpojumu apmaiņā. ” 

Viss, ko cilvēki ir gatavi izmantot. 

Runājiet par to, ko cilvēki mūsdienās izmanto naudas dēļ. Runājiet par kriptonauda. Runājiet par pirmo bitcoin darījumu. Divas picas par 10 000 bitkoinu. Runājiet par ēteri, kas ir Ethereum dzimtā valūta. Runājiet par to, kā ēteris nav tikai nauda – tā ir degviela

Runājiet par Svariem, Facebook digitālo valūtu. Runājiet par to, cik brīvi jūs patiešām domājat par Facebook, ņemot vērā viņu sasniegumus. 

Runājiet par blokķēdi, lai jūs varētu runāt par infrastruktūru.

Runājiet par finanšu infrastruktūru. Runāt par hakeri, kas stādīja ļaunprātīgu programmatūru mūsu globālajā banku sistēmā un iztika ar miljardu dolāru. 

Runājiet par mākoņu infrastruktūru. Runājiet par 75 gadus veco gruzīnu sievieti, kura izslēdza Armēnijas internetu ar savu lāpstu. 

Runā par Džefu Bezosu galvenais plāns. Par to, kā AWS kontrolē 40% e-komercijas ASV un 42% no papīra grāmatu pārdošanas un vairāk produktu meklējumiem nekā Google un gandrīz puse no mākoņdatošanas nozares, un kā pat vislabvēlīgākajam miljardierim nevajadzētu būt šāda veida jaudai. 

Runā par Bezos izlaiduma runa par gudrību un laipnību, dāvanām un izvēli un uzelpo pagaidu atvieglojumu.

Runājiet par identitātes infrastruktūru. Runājiet par pieteikšanās nogurumu vai par to, kā esat tik pieradis atiestatīt paroli, un to vairs pat nejūtat. Runājiet par trešo pušu autentifikatoriem un par to, kā jūs varat pieteikties lielākajā daļā lietotņu, izmantojot Facebook, Google un Twitter, un kā par šo ērtību ir cena. 

Runājiet par blokķēdi, lai jūs varētu runāt par decentralizāciju.

Runājiet par interneta oriģinālo tīkla dizainu un izplatītajiem mezgliem un vienādranga laika zīmogu, taču nelietojiet nevienu no šiem vārdiem. Runājiet par kartupeļu nodošanu un to, kā būtu vairāk jēgas, ja tēvocis Gerijs tieši nodos kartupeļus jums pāri galdam, nevis nodos tos tantei Diānai un tēvocim Džimijam un Gerija kaimiņam (kā viņu atkal sauc?) divus gadus veca omīte, kura knapi spēj pacelt savus sudraba priekšmetus. Runājiet par decentralizētiem kartupeļiem, lai jūs varētu runāt par decentralizētām finansēm. 

Runājiet par decentralizāciju, lai jūs varētu runāt par savienojumu, par vāju saišu stiprums. 

Runājiet par decentralizāciju, lai jūs varētu piedāvāt zināmu skaidrību visos dažādos tīmekļos: globālajā tīmeklī un dziļajā tīmeklī un tumšajā tīmeklī un Web1, Web2, Web3. Runājiet par to, kā blokķēde nav tikai vēl viena lietotne internetā, bet gan interneta pamatslānis. Uzticības slānis. Norēķinu slānis. Lai kā jūs to vēlētos nosaukt. Vienkārši pārliecinieties, ka tā ir decentralizēta. 

Runājiet par blokķēdi, lai jūs varētu runāt par patiesību. 

Par vienu patiesības avotu. Patiesība par maksājumu. Par farmaceitisko preparātu. Par ēdiena gabalu. Par satura gabalu. Runājiet par Lielā Pateicības dienas dzērveņu skandāla 1959. gadā un kā tagad var pārbaudīt pārtikas apstrādi. Runājiet par to, kā lielākā daļa interneta šodien ir nepatiesa– metrika, uzņēmumi, saturs, cilvēki – tomēr mums joprojām ir izvēle. 

Runā par patiesības pazušanu. Runājiet par atmiņas caurumiem. Kā lietas, it kā pēc konstrukcijas, pazūd no mūsu kolektīvās atmiņas. Runāt par Twitter tīrīšana. Runājiet par satura valenci un ātrumu – noklikšķiniet uz ēsmas vārdus ar neapstiprinātu ātrumu, lai iegūtu vairāk acu ābolu, lai pārdotu vairāk reklāmu. Runājiet par to, cik daudz laika vietnei ir jāpiešķir kāda uzmanība, nemaz nerunājot par patiesības izteikšanu. Mazāk par 15 sekundēm.

Runāt par ilgtermiņa domātāji. Runājiet par to, kā stāsti turpinās. Runā par pastāvību. Runājiet par nedziedātajiem varoņiem aiz Interneta arhīvs un Wayback Machine un Starpplanētu failu sistēma. Pateicas par mezgliem. 

Runājiet par blokķēdi, lai jūs varētu runāt par Satoshi.

Satoshi Nakamoto. Viens no izcilākajiem mūsu laika izcelsmes stāstiem. Nosaukums, daži atvērtā koda kodi un pieprasījums: “Ja jūs varat turpināt darboties mezglu, kas pieņem ienākošos savienojumus, jūs patiešām daudz palīdzēsiet tīklam.”

Runājiet par Satoshi, lai jūs varētu runāt par atvērtā koda izstrādātājiem. Runājiet par to, kā programmatūra apēda pasauli, un pēc tam saujiņa tehnoloģiju uzņēmumu apēda šo programmatūru, un tagad izstrādātāji lieto programmatūru un šajā ziņā internetu, atpakaļ. 

Runājiet par Satoshi, lai jūs varētu runāt par visiem Satoshi. Visi, kas atdod internetu. Enerģijas lietotāji. Vikipēdijas līdzautori. Amazon recenzenti. Steka pārpildes līdzautori. Runājiet par 1% interneta likums: kā 1% no mums rada un 99% no mums slēpjas.  

Runājiet par nepieciešamību atpazīt un apbalvot šos Satoshis. Runājiet par to, kā kriptokonomika ir atslēga un kā bariņš cilvēku to jau ir izdomājuši. Runājiet par kvadrātisku balsošanu un inflācijas finansēšanu un radikāli tirgi. Pateicieties par Satoshi un visiem Satoshis.

Runājiet par blokķēdi, lai jūs varētu runāt par inovācijām. 

Runājiet par jauninājumu grafiku. Kā blokķēdes stāsts sākās ilgi pirms Vitalika un Satoshi ar Niku Szabo, Veju Dai un Adamu Beku un Cypherpunks un Timu Berneru-Lī un Deividu Šumu un Viljamu Gibsonu, Alanu Tīringu, Adu Lovelasu, Čārlzu Bērdžu un Džordžu Būliju un sarakstu turpinās.

Runājiet par inovācijas pamatprincipiem. Risks. Laiks. Tehniskā pretestība. Cilvēka pretestība. Runājiet par Pateicības dienas jauninājumiem. Vai atceries Turduckenu? Vistas gaļa pīles iekšpusē tītarā. Runājiet par pozitīvu neveiksmi. 

Runājiet par blokķēdes pieņemšanu. Runājiet par to, kā uzņēmumi seko izstrādātājiem. Runājiet par to, kuras valdības pašlaik izmanto blokķēdi. Runājiet par reālās pasaules inovācijām. Runājiet par nozarēm, kurām varam uzticēties.

Runājiet par blokķēdi, lai jūs varētu runāt par labāku internetu. 

Runājiet par interneta izcelsmi. Kā tas izkļuva no rokām un kā mēs to varam atgūt. Runājiet par pirmo reizi, kad pieskārāties internetam, un par to, kā jūs iemīlējāt un iemīlējāt. Runājiet par blokķēdi, lai arī jūs varētu klausīties citu interneta mīlas stāstus.

Runājiet par labajām interneta daļām. Pateicieties par internetu. Runā par skatīšanos dēls un viņa mamma atkal apvienojas pēc 10 gadiem. Kā jums tur bija jābūt tajā brīdī, arī. Neskatoties uz sevi un mūsu sistēmām, viss, ko mēs cenšamies darīt, ir uzturēt savienojumu. 

Runājiet par blokķēdi, lai kādu dienu mums vairs nebūtu jārunā par blokķēdi, un internets atkal būs mūsu.

***

Vēlaties lasīt vairāk stāstu par interneta nākotni?

Abonējiet ConsenSys biļetenus →

Abonējiet mūsu biļetenu, lai iegūtu jaunākos Ethereum jaunumus, uzņēmuma risinājumus, izstrādātāju resursus un daudz ko citu. E-pasta adrese Ekskluzīvs satursEthereum Q3 2020 DeFi ziņojumsZiņot

Ethereum Q3 2020 DeFi ziņojums

Ethereum Q2 2020 DeFi ziņojumsZiņot

Ethereum Q2 2020 DeFi ziņojums

Pilnīgs Blockchain biznesa tīklu ceļvedisVadīt

Pilnīgs Blockchain biznesa tīklu ceļvedis

Kā izveidot veiksmīgu Blockchain produktuTīmekļa seminārs

Kā izveidot veiksmīgu Blockchain produktu

Ievads tokenizācijāTīmekļa seminārs

Ievads tokenizācijā

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me