Blockchain Technology Explained: Decentralizēta ekosistēma

Blockchain tehnoloģija ir vairāk vai mazāk, lēnām pārņemot digitālo pasauli. Vienu lietu es varu droši pateikt, ka šī tehnoloģija tagad izjauks gandrīz visas nozares nozares. Tātad, tagad ir īstais laiks iepazīt visu, kas par to jāzina.

Protams, blokķēde ir sarežģīta tehnoloģija, un pamata sistēmā ir daudz elementu, kas jāizskaidro. Patiesībā tas viss iesācējam var būt diezgan milzīgs.

Tāpēc šajā blokķēdes izskaidrotajā rokasgrāmatā es izskaidrošu visas blokķēdes īpašības, kas padara to tik atšķirīgu.

Tātad, es ceru, ka jums tas pilnībā patiks. Sāksim skaidrot!

 

 

Contents

1. nodaļa: Kas ir blokķēdes tehnoloģija?

Sāksim ar visu laiku pamata jautājumu – “Kas ir blokķēdes tehnoloģija?” Nu, blokķēdes tehnoloģija ir izplatīta, virsgrāmatu sistēma, kas veicina decentralizāciju, pārredzamību un datu integritāti.

Vai tas šķiet mulsinoši?

Ļaujiet man vienkāršā veidā izskaidrot blokķēdes tehnoloģiju. Iedomājieties vairākus blokus, kas ir savienoti ķēdei līdzīgā formātā. Šeit visi bloki tiks saistīti ar iepriekšējo bloku un bloku tā priekšā.

Turklāt visi šīs ķēdes bloki satur kāda veida datus, un ķēde attēlo sasaistīšanas struktūru. Patiesībā katrs bloks tiks saistīts, izmantojot kriptogrāfiju. Turklāt visiem šīs ķēdes blokiem būs kriptogrāfijas jaukšanas ID kopā ar darījumu datiem un laika zīmogiem.

Un tāpēc jūs beidzat ar pieaugošu bloku ķēdi, un tas ir mans draugs, kas ir blokķēde. Jūs to varētu domāt kā par datu bāzi, kas unikālā veidā glabā informāciju. Bet blokķēdes un datu bāzes pēc būtības praktiski atšķiras, lai gan tās abas glabā informāciju.

Pēc noklusējuma blockchain tehnoloģija neatbalsta nekādas datu modifikācijas. Tātad visus datus, kas nonāktu blokā, nekad nevar izdzēst vai mainīt. Tādējādi tas paliks tur uz visiem laikiem. Vēl viens ievērojams izskaidrots fakts par blokķēdes tehnoloģiju ir tas, ka tīkls ir vienādranga tīkls.

Tātad, cenšoties nozagt jūsu informāciju, ēnā nav slēpjas centralizēts savienojums. Es domāju, kam gan nepatiktu šī lielā brīvība, pareizi?

 

Blockchain tehnoloģija paskaidrota: kā tā darbojas?

Nu, ir pienācis laiks uzzināt, kā tehnoloģija faktiski darbojas šajā blokķēdes izskaidrotajā rokasgrāmatā. Bet pirms mēs sākam, apskatiet dažas no svarīgākajām iezīmēm, par kurām jāzina iepriekš.

Blockchain glabāja visu informāciju virsgrāmatu sistēmā. Turklāt jebkura veida datu apmaiņu sauc par “darījumiem”. Iepriekš blokķēde bija domāta tikai digitālo valūtu darījumiem, bet tagad tā var izmantot arī cita veida datus.

Katru tīkla lietotāju sauc par “mezgliem”, un viņi saņem atjauninātās virsgrāmatas kopiju. Turklāt katram mezglam ir atšķirīgs saziņas veids. Sistēma mainās atkarībā no blokķēdes.

Tagad sāksim blokķēdes tehnoloģijas skaidrojumu!

 

Pirmkārt, lietotājs pieprasīs darījumu tīklā. Šeit viņš / viņa iegūs divas atslēgas – publisko un privāto. Bet lietotājs var veikt darījumus tikai, izmantojot privāto atslēgu. Un, lai atrastu otru personu, kurai jūs sūtāt naudu, būs nepieciešama viņa publiskā atslēga.

Jebkurā gadījumā pēc pieprasījuma tiek izveidots bloks ar visu darījuma informāciju. Patiesībā viss blokā ir šifrēts, lai veicinātu drošību.

Kad tā būs izveidota, tā tiks pārraidīta uz visiem tīkla mezgliem. In blockchain tehnoloģija paskaidroja, jums ir nepieciešams pārbaude no citiem mezgliem, ka tas, ko jūs apgalvojāt, ir derīgs. Tāpēc citi mezgli informācijas apstiprināšanai izmanto vienprātības algoritmu (es nedaudz vēlāk paskaidrošu, kas tas ir)..

Kad jūsu bloks tiks apstiprināts, bloks iegūs vietu ķēdē. Tajā pašā laikā tiks izpildīts arī jūsu veiktais darījums.

Izpratne par tā darbību tagad nešķiet tik grūta?

 

Pārbaudiet mūsu Blockchain Vs. Datu bāzes rokasgrāmata, lai uzzinātu atšķirību starp šiem diviem.

 

2. nodaļa: Blockchain tehnoloģijas slāņi

Tagad parunāsim par dažādiem blokķēdes tehnoloģijas slāņiem šajā blokķēdes tehnoloģiju ceļveža skaidrojumā. Galvenokārt ir 5 dažādi tehnikas slāņi, un mēs šeit iepazīsimies ar katru no tiem.

Tātad, sāksim.

1. Lietojuma slānis

Sākumā parunāsim par lietojuma slāni. Patiesībā tas nāk ar dApps, dApp pārlūku, lietotāja saskarni un lietojumprogrammu mitināšanu.

Izmantojot pārlūkprogrammu dApp, jūs varat piekļūt decentralizētām lietojumprogrammām. Diemžēl parastās pārlūkprogrammas, piemēram, Chrome vai Firefox, nespēj pārlūkot decentralizētas lietojumprogrammas. Tātad, šajā jūs iegūsiet pilnīgi atšķirīgu lietotāja saskarni, kas līdzīga tipiskām pārlūkprogrammām.

Tomēr ar šiem jūs varat arī sērfot parastajā internetā.

Pēc tam lietojumprogrammu mitināšana ļauj palaist visu decentralizēto lietojumprogrammu šajā slānī. Bez šī elementa nevienu dApps nevarēs redzēt tiešsaistē. Acīmredzot arī hostinga protokols būs pilnībā decentralizēts. Turklāt šo mitināšanas serveru uzturēšana ir absolūti droša, jo tiem ir zems risks.

Tālāk seko decentralizētās lietojumprogrammas. Parasti tie ir līdzīgi mūsdienu lietojumam, bet ar vienām atšķirīgām izmaiņām. Visiem tiem ir decentralizēts tīkls. Turklāt mūsdienās tos ir ļoti viegli izgatavot.

 

2. Pakalpojumu slānis

Šis ir otrais slānis pēc aplikācijas slāņa. Šajā jūs saņemsiet piekļuvi visiem būtiskajiem rīkiem, kas palīdzēs jums izveidot un palaist dApps slāni. Patiesībā šajā blokķēdes izskaidrotajā slānī tas aptver visus svarīgos elementus.

Vēl jo vairāk, jūs iegūsit pārvaldību, ārpusķēdes skaitļošanu, valsts kanālus, datu plūsmas un sānu ķēdes.

Datu plūsmas ir process, kas palīdz iegūt visjaunāko informāciju no visiem ticamajiem avotiem. Tātad, tas palīdzēs mezgliem iegūt jaunāko informāciju par tīklu.

No otras puses, ārpusķēdes skaitļošana ir šeit, lai iegūtu skaitļošanas procesu ārpus blokķēdes. Turklāt tas veicina papildu privātumu un noņem sadedzināto pamattīkla sistēmu.

Šeit jūs saņemsiet arī pārvaldības struktūru. Patiesībā tās būtībā ir mazāk autonomas organizācijas, kas var veicināt godīgu vidi.

Turklāt faktiskais stāvokļa kanāls ir ceļš starp diviem mezgliem. Tātad, izmantojot valsts kanālus, divi mezgli var sazināties savā starpā.

Izņemot šos, blokķēdes izskaidrotajos slāņos ir arī citi elementi. Galvenokārt tie ir Oracle, daudzparaksti, viedie līgumi, digitālie aktīvi, maki, izplatītās failu krātuves, digitālās identitātes utt..

Tie nav obligāti, jo blokķēdes tehnoloģijai tas var būt vai nav.

Orākuls:

Orakuli ir nepieciešami viedajiem līgumiem, jo ​​tie darbojas kā aģents informācijas vākšanai no tīkla ārpusē.

Vairāki paraksti:

Šis elements nodrošina cita veida drošības protokolu. Patiesībā, lai veiktu darījumu, jums būs jāparaksta jebkurš darījums bez unikāla paraksta. Un šeit jūs varat izvēlēties, cik no šiem parakstiem vēlaties veikt darījumus.

Viedi līgumi:

Tie galvenokārt ir pašizpildīti juridiski līgumi divu blokķēdes tehnoloģiju tīkla dalībnieku starpā. Patiesībā visa sistēma atbrīvojas no uzticības problēmas un ļauj ātri apmainīties ar jebkura veida aktīviem.

Bet mēs pie tā nonāksim vēlāk blockchain paskaidrotajā ceļvedī.

Digitālie aktīvi:

Tagad blokķēdes tehnoloģiju kaudzē digitālais aktīvs var atsaukties uz jebko. Patiesībā tas var nozīmēt kriptovalūtas, akcijas, zeltu vai pat cita veida dokumentus. Turklāt jebkurš digitālais elements ar reālām vērtībām reālajā pasaulē būtu pazīstams kā digitālais aktīvs.

Maki:

Šeit, blockchain tehnoloģiju makos ir jāuzglabā visi digitālie aktīvi, kas jums būs tīklā.

Sadalīta failu krātuve:

Blockchain tehnoloģijas skaidrojumā varu droši teikt, ka izplatītās failu krātuves faktiski ir servera atrašanās vieta, kur tiks glabāti visi dati. Acīmredzot, lai piekļūtu tiem, jums būs nepieciešama autentifikācija.

Digitālā identitāte:

Patiesībā šīs ir tīkla lietotāju identitātes. Turklāt jums tas būs nepieciešams, lai tīklā būtu pareiza autentifikācija.

Pārejam uz nākamo slāni šajā blockchain paskaidrotajā ceļvedī.

 

3. Semantiskais slānis

Šajā slānī ir vienprātības algoritmi, virtuālās mašīnas, jebkāda veida līdzdalības prasības utt.

Blokķēdes tīkla nav bez vienprātības algoritmiem. Patiesībā konsensa algoritmi ir absolūti nepieciešami, lai uzturētu vienošanos starp visiem mezgliem. Praktiski tas ir process, kurā visi mezgli vienojas par informāciju virsgrāmatā.

Turklāt virsgrāmatā neviens nevar vienkārši sākt darījumu un to pievienot. Iespējams, ka viņš / viņa nav arī godīgs. Tātad, lai pārliecinātos, ka informācija par bloku ir derīga, visi mezgli nonāk vienā un tajā pašā līgumā. Bet mēs par to vairāk runāsim vēlāk blockchain paskaidrotajā ceļvedī.

Tālāk seko dalības prasības. Patiesībā tie galvenokārt ir noteikumi, kas palīdz tīklam izlemt, kurš var pievienoties sistēmai un kurš ne. Turklāt šis elements galvenokārt ir paredzēts privātajām blokķēdes tehnoloģijām.

No otras puses, virtuālās mašīnas piedāvā drošību un izpildes vidi visiem tīkla uzdevumiem.

Pārsvarā tas tiek izmantots viedajā līguma izpildē. Tālāk nāk sānu ķēdes, kurās izstrādātāji var pāriet uz citu atdalītu blokķēdes vidi, lai izstrādātu decentralizētas lietojumprogrammas, neietekmējot pamattīklu.

Jebkurā gadījumā pārejam uz nākamo slāni blockchain tehnoloģiju ceļveža skaidrojumā.

 

4. Tīkla slānis

Vēl viens slānis pēc semantikas ir tīkla slānis. Tas satur uzticamu izpildes vidi (TEE), izveidojiet savu mehānismu, RLPx, bloķēšanas piegādes tīklu un daudz ko citu.

Būtībā uzticama izpildes vide palīdz arhitektūrai uzturēt mērogojamības problēmas. Tas ne tikai palīdz tīklam pārvarēt šo problēmu, bet arī padara to drošāku. Turklāt tas palīdz datus uzglabāt prom no galvenā tīkla, lai no tā noņemtu dažas slodzes.

Parasti šie protokoli ir domāti, ja standarta protokols pilnībā nepielāgojas infrastruktūrai. Tātad, tas ļauj jums pielāgot citus protokolus, lai labāk tiem pielāgotos. Vislabāk ir strādāt ar standarta. Bet dažos gadījumos standarts var nebūt pietiekams.

No otras puses, RLPx ir tīkla komplekts, kas palīdz pārvadāt datus starp diviem vienaudžiem. Jebkurā gadījumā tas izveido saskarni, lai palīdzētu lietotājiem sazināties blokķēdes tīklā.

Visbeidzot, bloķēt piegādes tīklus ir tīkla sistēma, kas jums piegādās tīmekļa saturu vai lapu, ja to pieprasīsit. Patiesībā to var redzēt tipiskajā interneta arhitektūrā.

Bet, ja jūs strādājat pie decentralizētas lietojumprogrammas, jums būs nepieciešama sava veida piegādes sistēma, lai piekļūtu tīmekļa saturam, vai ne?

Tagad pārejam uz nākamo slāni šajā blokķēdes tehnoloģijas skaidrojumā.

 

5. Infrastruktūras slānis

Šis ir pēdējais slānis blokķēdes tehnoloģiju arhitektūrā. Šajā jūs varētu saskarties ar kalnrūpniecību kā pakalpojumu protokolu. Tomēr tagad kalnrūpniecība lēnām izzūd vajadzīgās jaudas pārpalikuma dēļ.

No otras puses, virtualizācija ir jebkāda veida virtuālo resursu, piemēram, serveru, tīkla, krātuves, operētājsistēmas, izveidošanas līdzeklis. Turklāt tā darbojas trīs līmeņos – aparatūrā, sistēmā un serverī. Arī mezgli ir daļa no šī slāņa. Jebkura ierīce, kas savienota ar tīklu, tiek uzskatīta par mezglu.

Patiesībā bez mezgliem praktiski nebūs nekādas blokķēdes tehnoloģijas. Vēl viens foršs šī slāņa elements ir tīkla decentralizēta glabāšana. Tā kā tā ir decentralizēta, tā ir drošāka nekā jebkad agrāk.

Patiesībā jūs varat redzēt marķieri arī šajā slānī. Žetoni palīdz uzturēt ekosistēmu un ir tīkla pamatlīdzeklis.

Tātad, tie ir pieci blokķēdes tehnoloģijas slāņi. Tagad pārejam uz nākamo šīs izskaidrošanas blokķēdes tehnoloģiju rokasgrāmatas fāzi.

 

3. nodaļa: Kas ir viedie līgumi?

Tagad parunāsim par vienu no nozīmīgākajām blokķēdes tehnoloģijas sastāvdaļām šajā izskaidrotajā blokķēdes tehnoloģiju ceļvedī. Iepriekš jūs mazliet iepazīstinājāt ar viedajiem līgumiem. Bet tagad mēs iedziļināsimies nedaudz dziļāk šajā tēmā.

Parastā definīcija būtu –

Viedie līgumi ir pašizpildīti juridiski līgumi divu blokķēdes tīkla dalībnieku ietvaros.

 

Parasti ar viedo līgumu jūs praktiski varat apmainīt jebkura veida aktīvus, piemēram, naudu, īpašumu, akcijas, jebko citu, kas tiek uzskatīts par vērtīgu. Turklāt tas ļauj to izdarīt droši un pārredzami. Turklāt viedajos līgumos nav nepieciešams neviens starpnieks.

Tagad ir daudz bloku ķēdes lietojumprogrammu, kas nāk ar viedo līgumu integrāciju.

Tādējādi šī ir galvenā atšķirība starp tipiskajiem līgumiem. Jebkuru likumīgu līgumu gadījumā jums būs jāmaksā par pakalpojumu un pēc tam tas jāsaņem pretī.

Tomēr šeit pēc samaksas nebūs jāgaida, kamēr pakalpojums tiks paveikts. Tātad ar uzticēšanos vispār nav problēmu. Tātad, tas ir tāds pats kā tirdzniecības automāts, kur jūs varat saņemt konfektes vai uzkodas tūlīt pēc maksājuma veikšanas.

Lai palīdzētu jums labāk izprast situāciju, es paskaidrošu, kā tas faktiski darbojas, šajā izskaidrotajā bloku ķēdes tehnoloģiju ceļvedī.

 

Kā tas darbojas?

Pirmkārt, puse izveido līgumu pēc divu vai vairāku pušu pilnīgas vienošanās. Kad līgums ir izveidots, visas puses var izvēlēties palikt anonīmas. Parastajā privātā tīkla telpā, lai iekļūtu sistēmā, galvenokārt jums būs jāveic pienācīgs autentifikācijas process.

Tātad, kad kāds noslēdz ar jums viedu līgumu, visticamāk, viņš zinās arī jūsu identifikāciju. Nu, jums vismaz jāpaziņo viņiem par publisko uzrunu.

Pēc tam puses noteica jebkāda veida noteikumus, kas jāpilda, lai līgums būtu spēkā. Tas var būt jebkas vai kāds izraisošs notikums. Tātad, kad šis nosacījums tiks izpildīts, tas automātiski aktivizēs nākamo notikumu.

Kad viss būs iestatīts, tas tiks verificēts un saglabāts virsgrāmatā. Pēc tam visi, kas saistīti ar šo līgumu, varēs redzēt progresu tieši no tīkla. Turklāt izsekošanas gadījumā viss notiks reāllaikā.

Pēc visu nosacījumu izpildes līguma izpildei tā pati izpildīs un sadalīs naudu.

Būtībā tas ir lielisks veids, kā automatizēt jebkura līguma procesu. Tā kā viss tiek automatizēts un izsekots tieši no lietotāja saskarnes, tas ietaupa daudz naudas un laika.

 

Kāpēc viedais līgums ir tik izdevīgs?

Vēl viens svarīgs fakts, kas man jāpaskaidro šajā izskaidrotajā bloku ķēdes tehnoloģiju ceļvedī, ir tas, ka viedie līgumi ir ļoti izdevīgi. Bet kāpēc? Nu, noskaidrosim.

 • Bez traucējumiem: Sakarā ar atbrīvošanos no starpnieka šajā procesā nav kaitinoša pārtraukuma laika.
 • Augsta drošība: Jūs varat redzēt visu tieši no blokķēdes lietojumprogrammu lietotāja saskarnes, tāpēc neviens nekādā veidā nevar jūs krāpt, jo jūs varat tikai to, kāds ir process. Tāpat neviens nevar uzlauzt datus par viedo līgumu, lai mainītu rezultātu.
 • Diezgan ātri: Parasti visa apstrāde manuāli aizņem daudz laika. Bet, kad tas atrodas blokķēdes lietojumprogrammu tīklā, tas plūst diezgan ātri.
 • Nav cilvēku kļūdu: Praktiski daudzos līgumos cilvēku radītā kļūda maksā daudz naudas un laika. Bet ar šo blokķēdes lietojumprogrammu digitālo līgumu tā iespēja ir pilnīgi zema.
 • Vairāk peļņas: Patiesībā, atbrīvojoties no starpnieka, tiek atbrīvota arī no papildu samaksas iespējas. Tātad tas nozīmē lielāku peļņu jums.

Tātad, tās ir viedo līgumu priekšrocības. Pārejam uz šo bloku ķēdes tehnoloģiju ceļveža nākamo posmu.

 

4. nodaļa: Dažādi konsensa algoritmi

 • Darba pierādījums

Darba pierādījums ir pirmais vienprātības algoritms blokķēdes tīklā. Kā jūs zināt, bitcoinam bija pirmais darbojošais bloku ķēdes tīkls, un tas izmantoja darba pierādījumu. Pēc tam daudzi citi bloku ķēdes tīkli šo metodi izmanto līdz šim.

Tomēr darba pierādīšana patērē daudz enerģijas un ir samērā lēna. Šajā kalnračiem ir tendence atrisināt sarežģītas matemātiskas problēmas, izmantojot savu ierīču skaitļošanas jaudu. Būtībā tā ir katra ķēdes bloka pārbaude.

Pārejam uz nākamajiem algoritmiem blockchain tehnoloģiju rokasgrāmatas pamatos.

 

 • Aizkavēta darba pierādīšana

Šī ir vēl viena darba algoritma pierādīšanas versija. Jūs to varētu iedomāties kā hibrīdu modeli. Patiesībā tas ļauj tīklam izmantot jaukšanas iespējas no cita blokķēdes tīkla.

Bet kā? Daži notāru mezgli pievieno datus no pirmās blokķēdes uz otro, tādējādi nodrošinot barošanu. Jebkurš bloku ķēdes tīkls, kas strādā pie dPoW, var darboties pareizi ar PoS vai PoW. Jebkurā gadījumā šis ir daudz ātrāks nekā sākotnējais darba pierādījums.

 

 • Likmes pierādījums

Pierādījums par likmi faktiski radās darba pierādīšanas ierobežojumu dēļ. Šeit katrs atsevišķais bloks tiks apstiprināts, pirms nāk kāds cits bloks. Turklāt kalnrači šeit var likt savas monētas un piedalīties procesā.

Bet šeit dalības ņemšana galvenokārt būtu atkarīga no monētu glabāšanas. Tātad, ja jums ir minimālais monētas daudzums, varat piedalīties vai arī ne. Patiesībā pierādījums par likmēm ir daudz ātrāks un mazāk enerģijas patērējošs nekā PoW.

 

 • Deleģētais akciju apliecinājums

Šī ir vēl viena likmes algoritma pierādīšanas variācija. Patiesībā šis ir daudz izturīgāks un elastīgāks nekā citi līdz šim veikti algoritmi. Turklāt visi mezgli šeit ir delegāti. Ir arī tāds liecinieku jēdziens, kuri tiek izvēlēti balsošanas ceļā. Pēc katra mezgla apstiprināšanas viņi saņem attiecīgi samaksu. Delegāti tiek izvēlēti, izmantojot arī balsošanu. Un galvenokārt šie mezgli ir atbildīgi par sistēmas parametru maiņu.

Tomēr viņi nesaņem tādu pašu algu kā liecinieki. Jebkurā gadījumā pārejam uz nākamo bloku ķēdes tehnoloģiju ceļvedī.

 

 • Iznomāts apliecinājums par likmēm

Iznomāts apliecinājums par akciju ir vēl viens ieraksts blokķēdes tehnoloģijas pamatos. Patiesībā Waves platforma izmanto šo vienprātības algoritmu. Turklāt process jebkādā veidā ierobežo enerģijas izmantošanu.

Šeit mazie īpašnieki var nomāt savu monētu tīklam un piedalīties vienprātības procesā. Tātad šajā jautājumā nav jautājumu par negodīgiem noteikumiem. Tā kā mazie monētu turētāji nekad nav guvuši iespēju iepriekšējos PoS algoritmos, šeit dominē pilnīga pārredzamība.

 

 • Likmes ātruma pierādījums

Likmes ātruma pierādījums ir salīdzinoši jauns papildinājums blockchain tehnoloģijas pamatiem. Pašlaik Redcoin izmanto šo metodi, lai apstiprinātu bloku. Šeit šis process mudina jūs būt gan īpašumtiesībām, gan aktivitātēm tīklā. Tās galvenokārt ir divas šīs jaunās monētas funkcijas.

Patiesībā monēta galvenokārt veicina sociālo mijiedarbību digitālajā pasaulē. Tomēr tas ir energoefektīvāks un tauki nekā tipiski PoW un PoS.

 

 • Pierādītā laika pierādījums

Tas ir lielisks vienprātības algoritms blokķēdes lietojumprogrammām. Tomēr šis ir galvenokārt piemērots atļauta tipa blokķēdes tīklam. Tātad, būtībā nav piemērots sabiedriskajiem. Patiesībā visiem indivīdiem jāgaida zināms laiks, lai pievienotos vienprātībai. Laika ierobežojums tiek izvēlēts nejauši.

Kad viņi pabeidz gaidīšanas laiku, viņi var izveidot bloku. Tomēr, lai pārliecinātos, ka uzvarētājs izvēlas izlases numuru, viss tiek uzraudzīts šādā veidā.

Turklāt tas arī izseko, ka, ja lietotājs gaidīja laiku, viņam / viņai vajadzēja.

 

 • Praktiska bizantiešu vainas tolerance

Vēl viens lielisks vienprātības algoritms blokķēdes lietojumprogrammām. Patiesībā tas galvenokārt ir atkarīgs no valsts mašīnas. Kaut arī tā izmanto to pašu metodi, ko Bizantija, bet tomēr izdodas atbrīvoties no vispārējā jautājuma.

Pirms kaut kas notiek, sistēma pieņem kļūdas iespēju un izmanto citus mezglus, lai to pārvaldītu. Parasti visi sistēmas mezgli ir īpaši organizēti. Un visi tīkla mezgli darbojas harmonijā un ļoti ātri pārraida informāciju.

Tātad, pat ja mezgls tiek apdraudēts, visi pārējie mezgli par to uzzinās diezgan drīz.

 

 • Vienkāršota bizantiešu defektu tolerance

Vienkāršotajā Bizantijas kļūdu tolerances algoritmā darījumu grupa tiek apstiprināta vienlaikus. Parasti šajā gadījumā bloku ģenerators savāc visus darījumus vienlaikus un pēc tam tos attiecīgi paketē. Pēc to grupēšanas viņi nonāk citā blokā, un pēc tam šis bloks tiek pārbaudīts.

Pirms jebkura liela bloka apstiprināšanas ģenerators paziņos visus noteikumus, kas jāievēro mezgliem. Pēc tam bloka parakstītājs izmanto savu parakstu, lai tos apstiprinātu. Tātad, ja kādam no blokiem nav atslēgas, tas tiktu noraidīts.

 

 • Deleģētā bizantiešu vainas tolerance

Šajā ģenerāļa vara ir krasi ierobežota. Izvēloties līderi mezglu armijai, vadītājs tiks saukts par delegātu. Jebkurā gadījumā, ja ģenerālis mēģina būt korumpēts, to aizstāj cits delegāts.

Vēl jo vairāk, pat mezglu armija var nepiekrist līderim un izvēlēties citu. Tātad, tā kā ģenerālim nebūtu vienīgās varas, citas partijas nevar sabojāt šo mezglu. Turklāt visi mezgli var izvēlēties runātāju, lai pārsūtītu savus ziņojumus delegātam.

Patiesībā, lai pieņemtu jaunu priekšlikumu, vismaz 66% no visiem izraudzītajiem delegātiem būtu jāpiekrīt ierosinājumam.

 

 • Federētais Bizantijas nolīgums

Tas ir diezgan jauns Bizantijas algoritmu saimes papildinājums. Galvenokārt jūs redzēsiet šo tīklu, kur darījumu izmaksas ir diezgan zemas ar augstu mērogojamību un caurlaidspēju. Turklāt šeit visi ģenerāļi iegūtu savu blokķēdi.

Šobrīd bloku validēšanai šo metodi izmanto tikai Ripple un Steller. Tomēr, pirms jebkurš mezgls var pieprasīt veiktspēju, mezgli ir iepriekš jāpārbauda. Tātad mezgli izvēlēsies tikai tos, kuriem viņi šajā gadījumā patiešām uzticas.

 

 • Virzīti acikliskie grafiki

Pašlaik IOTA un NXT savā blokķēdes tīklā izmanto virzītus acikliskos grafikus. Lai gan daudzi cilvēki to uzskata par vienprātības algoritmu, patiesībā tas nav pilnīgi viss. Tas faktiski ir datu struktūras veids.

Turklāt dati ir topoloģiskā secībā, nevis ķēdei līdzīgā formātā. Tātad, tā vietā, lai iegūtu vienu ķēdi, DAG faktiski ir vairākas sānu ķēdes. Tādējādi tas vienlaikus var vienlaikus apstiprināt vairākus darījumus. Tāpēc tas prasa mazāk laika nekā parasti vienprātības algoritmi.

 

 • Darbības pierādījums

Darbības pierādījums izmanto gan darba pierādījumus, gan likmju pierādījumus, lai izveidotu citu hibrīdu algoritmu modeli. Tātad sistēma kļūst izturīgāka pret jebkāda veida uzbrukumiem un arī patērē mazāk enerģijas. Patiesībā kalnraču raktuves bloki ir veidnes, nevis pilnīgs bloks.

Pēc tam bloks norāda ieinteresētajai personai, kas vēlāk apstiprina atlikušo iepriekš izrakto bloku. Turklāt, jo vairāk būs validētāja akciju, jo derīgāka būs viņa pārbaude.

Visbeidzot, visi kalnrači un vērtētāji saņem taisnīgu daļu no tīkla.

 

 • Autoritātes pierādījums

Nu, tas ir viens no energoefektīvajiem vienprātības algoritmiem, kas šobrīd ir sarakstā. Tomēr tas vairāk der privātajam tīklam nekā publiskais. Patiesībā tikai daži no apstiprinātajiem kontiem var pievienoties apstiprināšanas procesam.

Turklāt šie mezgli ir iepriekš apstiprināti kā validatori. Jebkurā gadījumā mezglam ir jāpelna tiesības apstiprināt citus blokus, kā arī jāatstāj savs dators neskarts. Par to viņi saņem atlīdzību tīklā, lai saglabātu savu autoritāti.

 

 • Reputācijas pierādījums

Vēl viens vienprātības protokols, kas vairāk piemērots tīkliem ar atļauju, nevis publiskiem. Parasti ,, šajā gadījumā mezgliem jābūt ar labu reputācijas spēku, lai piedalītos šajā procesā. Turklāt mezgli saskarsies ar smagām sekām, ja viņš / viņa mēģinās pievilt validācijas procesā.

Tātad, ne visi mezgli patiešām var tajā piedalīties. Kad mezgls izpelnās reputāciju, tad process ir diezgan līdzīgs autoritātes apliecinājumam.

 

 • Vēstures pierādījums

Es domāju, ka jūs jau zināt, kā validācijas process lielā mērā ir atkarīgs no etiķetes laika zīmoga. Bet šeit jūs varat pierādīt darījumu, pamatojoties uz to, kas notika pirms vai pēc tam. Tātad, lai to izdarītu, varat savlaicīgi izveidot nozīmīgu notikumu, kas notiks pirms vai pēc kāda konkrēta laika tīklā.

Un, pamatojoties uz to, citi var apstiprināt jūsu darījumu bloku. Tādējādi, to darot, jums pat nav nepieciešama informācija par bloka laika zīmogiem.

 

 • Svarīguma pierādījums

Nākamais ir svarīguma vienprātības algoritma pierādījums. Patiesībā tas ir atkarīgs no jauna faktora, ko sauc par nodošanu vai ražas novākšanu.

Ražas novākšanas dēļ tā var noteikt, vai mezgls ir tiesīgs piedalīties vai nē. Tātad, jo vairāk jūs novācat ražu, jo lielāka iespēja mezglam kļūt par validatoru. Arī par ražas novākšanu validators saņem atlīdzību kā darījuma maksu. Tomēr tīkla turīgajiem būtu lielākas iespējas iegūt vietu nekā citiem.

 

 • Jaudas pierādījums

Šeit viņi izmanto zīmēšanu un kalnrūpniecību, lai pabeigtu bloku validāciju. Daudzi cilvēki to izmanto arī darba pierādīšanas vietā, jo šajā tas prasa mazāk laika nekā tas. Bet PoW jums vajadzētu izmantot savu skaitļošanas jaudu pat pirms sākat kalnrūpniecību.

Lai gan tas ir diezgan ātrs, tomēr bloka izrakšana prasa četras minūtes. Bet es domāju, ka jūs saņemat sešu minūšu impulsu. Jebkurā gadījumā, jo vairāk sižetu jūsu datorā, jo vairāk iespēju jums kļūt par ieguves ieguvēju.

 

 • Apdeguma pierādījums

Lai pierādītu apdegumu, jums vajadzēs sadedzināt dažas monētas, lai aizsargātu kriptogrāfiju tīklā. Acīmredzot monētu sadedzināšana nozīmētu zaudējumus. Bet ilgtermiņā tas saglabās tīkla stabilitāti. Lai dedzinātu monētas, lietotāji dažas savas monētas nosūtīs uz ēdāja adresi.

Lai pārliecinātos, ka viss ir pārbaudīts, virsgrāmata seko visām monētām un pārliecinās, ka tās nav izmantojamas.

 

 • Svara pierādījums

Svara pierādījums faktiski ir masīvs jauninājums, kas ir likmes algoritma pierādījums. Parasti, apliecinot likmi, jūs redzat, ka jo vairāk žetonu jums ir, jo lielāka iespēja jums iegūt vairāk. Patiesībā tas ir mazliet neobjektīvi.

Tā vietā, lai ņemtu vērā tikai marķierus, tīkls izmanto citus faktorus, lai tos nosvērtu. Turklāt šie faktori faktiski ir svērtie faktori, kas palīdz noteikt, kuri mezgli piedalās sistēmā. Īsāk sakot, šeit jūs saņemat lielāku mērogojamību un ātrāku izvadi.

 

5. nodaļa: Web3: Jaunais internets

Izprast blokķēdes tehnoloģiju ir vieglāk, nekā jūs domājat. Iepriekš mēs runājām par blokķēdes tehnoloģijas slāņiem. Tomēr šī arhitektūra faktiski veicinās nākamās paaudzes internetu.

Parasti tas nāk ar dažiem kritiskajiem elementiem, kurus mēs redzēsim.

Tagad mēs par to vairāk runāsim, lai mazliet labāk izprastu blokķēdes tehnoloģiju.

Sāksim!

 

 • Mākslīgais intelekts

Nu, pirmkārt, tas noteikti nav par super robotiem. Patiesībā AI nodrošinās labāku rezultātu, kad runa būs par rezultātiem un virsgrāmatas datu analīzi. Lai arī tas varētu neizklausīties kā liels darījums, taču pieredze krasi mainīsies.

Parasti tas nodrošinās, ka jūs nokļūstat internetā meklētajā saturā. Tātad tas nozīmē precīzākus rezultātus, labāk prognozēt savas darbības. Patiesībā tas ir tikai vienkāršs mehānisms, kas palīdz uzzināt par jūsu gaumi un dod jums vislabāko rezultātu.

 

 • Visur

Lai labāk izprastu blokķēdes tehnoloģiju, jums jāzina, kas patiesībā ir visuresamība. Vienkārši paskatieties sev apkārt un redziet, ko visi cilvēki izmanto jebkura veida ierīces, lai izmantotu internetu.

Turklāt visi viedie televizori, ledusskapis, viedās mājas piederumi, palīgi, cilnes vai viedtālruņi dara to pašu. Tātad, viņi visi izveido savienojumu ar internetu. To darot, viņi veido tīklu. Parasti šo tīklu faktiski sauc par lietu internetu. Tomēr dažos gadījumos cilvēki to sauc par visuresamību.

Jebkurā gadījumā interneta nākotne ir ļoti atkarīga no šī procesa.

 

 • Uzlabota savienojamība

Jaunā interneta tīmekļa 3.0 pamatā ir fakts, ka tas būtu orientēts uz lietotāju. Tātad tas nozīmē, ka jūs redzēsiet vairāk savienojamības nekā redzat Web 2.0 internetā. Turklāt neviens nekontrolēs jūsu datus un neizmantos tos personiskā labuma gūšanai.

Šeit liela nozīme ir semantiskajiem metadatiem. Patiesībā tas palīdz lietotājiem vieglāk un ātrāk uzturēt savienojumu. Tādējādi tas uzlabo savienojamību.

 

 • Semantiskais tīmeklis

Lai saprastu blokķēdes tehnoloģiju, jums jāzina arī par semantisko tīmekli. Tā ir liela daļa no tīmekļa 3.0 interneta. Turklāt semantiskais tīkls faktiski nozīmē jebkura līdzīga cilvēkiem satura izpratnes procesu.

Tādējādi tas būs atkarīgs no mašīnmācīšanās un netiks koncentrēts tikai uz atslēgvārdiem. Tātad, ja jums ir labs saturs un neesat atkarīgs no atslēgvārdiem, jums būs daudz pūļu.

 

 • 3D grafika

Acīmredzot 3D grafika ir milzīga daļa no izpratnes par blockchain tehnoloģiju web 3.0. Kā jūs tagad redzat, cilvēkiem patīk redzēt attēlus, videoklipus, nevis lasīt jebkādus tekstus. Tātad labākais veids, kā palielināt fokusu, būtu tajā integrēt 3D grafiku.

Visās lietotnēs nākotnē tiks izmantota kāda veida virtuālā realitāte vai paplašinātā realitāte.

 

 • Vienādranga tīkls

Jaunais internets tiks pilnībā decentralizēts. Tātad nav iespējas, ka jebkura veida centralizēta iestāde lemj par to, ko jūs darāt un ko nedarāt. Bet tas acīmredzami nenozīmē, ka šeit var pārkāpt visus likumus.

Tas ir tikai elements, kas nodrošinās, ka visi jūsu dati tiešsaistē paliks droši neatkarīgi no tā.

 

6. nodaļa: Uzņēmumu blokķēžu piemēri

Tagad, kad jūs zināt visu par blokķēdes tehnoloģiju, ir pienācis laiks ieskatīties tirgū populārajās uzņēmumu blokķēdes platformās. Apskatīsim, kādi tie ir, vai ne?

 

Hiperskats

Hiperskats ir viena no blockchain platformām, kuru varat izmantot gandrīz jebkura veida nozarē. Tiešām, jebkura veida! Pat ja jūs meklējat blokķēdes tehnoloģiju bankās, varat paļauties uz šo. Nemaz nerunājot par Hyperledger tehnoloģijas ārkārtīgo popularitāti. Un kāpēc tas nebūtu populārs?

Tas piedāvā dažas no ienesīgākajām funkcijām tirgū –

 • Moduļu arhitektūra, kas ļauj pieslēgties jebkura veida lietojumprogrammām un to izmantot.
 • Atļautais tīkls, kuru varat izmantot, lai savā tīklā pievienotu privātumu.
 • Augsta mērogojamība nodrošina vislabāko sniegumu visu laiku.
 • Drošības protokoli, kas aizsargās jūsu informāciju.
 • Datu pieejamība, pamatojoties uz nepieciešamību zināt jēdzienu.

 

Ethereum Enterprise

Ethereum ir vēl viena no populārākajām bloku ķēdes platformām tirgū, kas piemērota tikai uzņēmumiem. Patiesībā Ethereum ir lieliski piemērots arī visu veidu rūpniecībai. Tomēr kā sabiedrības daļa tā varētu nebūt piemērota blokķēdes tehnoloģijai banku jomā.

Bet tā komerciālā versija Ethereum Enterprises piedāvā privātu kanālu arhitektūrā. Tātad šī versija ir vispiemērotākā blokķēdes tehnoloģijai bankās. Jebkurā gadījumā tas nodrošina –

 • Valsts atbalsts, kad jūs īstenojat jaunus projektus, kuru pamatā ir Ethereum.
 • Atvērta platforma, kuru varat izmantot bez problēmām.
 • Ātra jaunināšana, lai ieviestu jaunākus papildinājumus un labotu kļūdas labāk nekā citi.
 • Piedāvājiet standartus, lai palīdzētu citiem uzņēmumiem izveidot savu tīklu.

 

Pārbaudiet mūsu ceļvedi par Hyperledger Vs. Ethereum tagad!

 

R3 Corda

Corda nāk ar divām dažādām versijām – uzņēmums Corda un Corda. Patiesībā uzņēmums Corda ir vispiemērotākais jebkura veida uzņēmuma lietošanas gadījumiem. Tomēr daudzi cilvēki uzskata, ka šī tehnoloģija ir banku blokķēdes tehnoloģija. Bet laikam ejot, Korda kļūst populāra arī citās nozarēs.

Tas piedāvā dažas ienesīgas funkcijas, piemēram, –

 • Blockchain lietojumprogrammas ugunsmūris, kas aizsargā visu tīklu, veido jebkāda veida kiberuzbrukumu.
 • Augsta pieejamība, kas nodrošina, ka jūsu tīkls darbojas un darbojas visu diennakti.
 • Pārvaldības sistēma, kas uzņēmumiem ļaus ieviest noteikumus.
 • Monitoringa sistēma, kas ļauj jebkuram lietotājam atrast visas katastrofas un tās atgūt.

 

Ripple

Nu labi, Ripple ir vēl viena bloku ķēdes tehnoloģija banku jomā, kas šobrīd ir vairāk piemērota finanšu sektoriem. Vislabākā Ripple daļa ir tā, ka tā piedāvā gandrīz bezmaksas darījumu platformu. Turklāt finanšu sektora gadījumā tas nodrošina salīdzinoši ātrāku produkciju.

Platforma ir tik ātra, ka jūs varat nokārtot maksājumu tikai 4 sekunžu laikā! Tas piedāvā –

 • Jaunas tirgus vietas, kas palīdz ātri iegūt ieņēmumus.
 • Īsā laikā sasniedz vairāk patērētāju, veicinot izcilu izaugsmes tempu.
 • Mērogojamība, kas nodrošina, ka jūsu sistēma piedāvā tādu pašu veiktspēju zem spiediena.
 • Atļautas platformas, kas piedāvā lielāku privātumu.
 • Augsts drošības līmenis, kas cīnās pret kiberuzbrukumiem.

 

Kvorums

Kvorums nāca, kad uzņēmumi meklēja labu risinājumu, kas varētu nodrošināt to pilnīgu konfidencialitāti. Patiesībā J. P. Morgans to iepazīstināja ar pasauli 2017. gadā. Bet kāpēc tas ir tik populārs? Tas nāk ar unikālu veidu, kā pārbaudīt visus blokus. Tā vietā, lai atkarībā no tipiskajiem enerģijas patērētājiem, tas piedāvā ātrāku un labāku algoritmu.

Jebkurā gadījumā tas piedāvā –

 • Privāti darījumi, kas ļautu veikt darījumus ar citu personu drošā kanālā.
 • Atļauts tīkls, kas nodrošina, ka jūsu personiskie darījumi ir droši prom no virsgrāmatas.
 • Mezglu pārvaldība, kas ļaus jums izvēlēties, kuri mezgli var iekļūt tīklā.
 • Augsta mērogojamība labākai pieredzei.
 • Ātrāks norēķins, kas ietaupa laiku.

 

7. nodaļa: Noslēguma domas

Blockchain tehnoloģija ir salīdzinoši viena no stilīgākajām visu laiku inovācijām. Tikai 10 gadus agrāk mēs pat nezinājām, ka decentralizētas lietojumprogrammas varētu būt iespējamas. Bet tagad apskatiet tehnoloģiju nozari. Ikviens meklē veidu, kā šo jauno sistēmu integrēt esošajā.

Patiesībā būtu nepieciešams vairāk laika, lai pilnībā aizstātu veco centralizēto struktūru un pierastu pie jaunās. Bet es varu droši teikt, ka tā nemaz nebūs slikta pieredze.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me