Zvaigžņu lūmeni (XLM) pret Ripple (XRP) – kas ir labāks variants?

Veicot Ripple (XRP) un Zvaigžņu lūmenu (XLM) salīdzinājumus, šķiet, ka atšķirības atsver līdzības. Līdzības šajā gadījumā tiek attiecinātas uz faktu, ka Džeds Makkalebs kurš bija nozīmīgs Ripple dibināšanā, bija arī Stellar līdzdibinātājs.

Veidojot Ripple the ideja bija jānāk klajā ar sistēmu, kas varētu aizstāt SWIFT, veicot pārrobežu naudas pārskaitījumus. Tādējādi daudznacionāli uzņēmumi un bankas izmanto Ripple, lai veiktu globālus maksājumus, un tas tiek panākts, pārsūtot tā žetonu caur Ripple tīklu, kas rada likviditāti pēc pieprasījuma. Zvaigžņu, no otras puses, bija izveidots sasniegt tos pašus mērķus, bet kā bezpeļņas organizācija un īpaši palīdzēt tiem, kuriem nav piekļuves finanšu pakalpojumiem nabadzīgajās valstīs.

XLM pret XRP: galvenās atšķirības

Zvaigžņu lūmeni pret pulsācijas atšķirībām tomēr nebeidzas. Vēl viena būtiska atšķirība ir attiecībā uz to, kā tiek panākta vienprātība starp abu protokolu dažādajiem mezgliem. Kriptovalūtu pasaulē visizplatītākās vienprātības metodes ir likmju un darba pierādījumi. Tomēr abos protokolos neizmanto nevienu, bet katram ir savs atšķirīgais vienprātības mehānisms. Ripple izmanto pareizības pierādījumu, kamēr Zvaigžņu izmanto zvaigžņu konsensa protokolu.

Vēl viena būtiska pulsācijas un zvaigžņu lūmenu atšķirība starp abām digitālajām valūtām ir tāda, ka Ripple ir deflācijas, bet Zvaigžņu – inflācijas. Team Stellar ir norādījusi, ka viņu gada inflācijas līmenis būs 1%, savukārt Ripple gadījumā komanda ir atklājusi, ka apgrozībā esošo XRP žetonu daudzums laika gaitā samazināsies un tādējādi tiem būs deflācijas efekts.

Vairāk decentralizēta

Zināmā mērā Zvaigzne tiek uzskatīta par decentralizētāku, salīdzinot ar Ripple. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc decentralizēto virtuālo valūtu bhaktas un tie, kas ievēro Satoshi Nakamoto sākotnējo redzējumu, skaitlis vai skaitļi, par kuriem tiek kreditēts bitkoina radīšana, izvairās no Ripple, jo tas tiek uzskatīts par pārāk centralizētu. Ripple vs stellar debatēs pēdējais uzvar attiecībā uz decentralizāciju.

Dažas līdzības, kas pastāv starp divām virtuālajām valūtām, ietver faktu, ka atšķirībā no citām virtuālajām monētām, piemēram, bitcoin (BTC), ne Ripple, ne Stellar neizmanto kalnračus. Bitcoin gadījumā, piemēram, kalnrūpniecību var veikt ikviens, kurš klientu lejupielādē ierīcē, kurā katra ierīce, kas pievienojas sistēmai, tiek saukta par mezglu. Lai gan viņi joprojām ir decentralizēti, Zvaigžņu un Ripple, no otras puses, neļauj katram Tomam, Dikam un Harijam vadīt savus mezglus. Drīzāk abi palaiž savus mezglus vairākos serveros. Arī finanšu institūcijām, kuras ir izmantojušas šo tehnoloģiju, ir atļauts vadīt savus mezglus tā dēvētajā bloķētajā ķēdē.

Pārbaudiet citus mūsu salīdzinājumus:

  • Bitcoin vs Ethereum? Kāda atšķirība?

  • Ethereum vs Litecoin: Kāpēc LTC ir paredzēts darījumiem un ETH – viedajiem līgumiem?

  • EOS vs Ethereum: potenciāls Ethereum slepkava!

  • Ardor vs Ethereum: kādi ir plusi un mīnusi?

  • NEO vs Ethereum: kas ir labāks?

  • Ethereum vs Ripple: dziļuma salīdzinājums

Abu protokolu līdzības

Vēl viena līdzība pulsācijas salīdzinājumā ar zvaigžņu salīdzinājumu ir tāda, ka abas virtuālās valūtas līdzekļu izplatīšanas pārbaudē izmanto sadalītu virsgrāmatu. To darot, darījumi tiek noslēgti dažu sekunžu laikā, minimāli piemērojot maksu. Lai sasniegtu šo zemo maksu, abi protokoli iekasē monētas daļu. Tādējādi Zvaigžņu un Ripple ir stimuls nodrošināt monētas vērtības saglabāšanu zemā līmenī, lai visā pasaulē palielinātu maksājuma sistēmas ieviešanu..

Vēl viena Ripple vs Stellar līdzība ir attiecībā uz monētu piegādi. Abos protokolos monētu piegādi kontrolē izstrādātāji. Tas atšķiras no bitcoin gadījuma, jo attiecībā uz galveno kriptonauda jauno monētu izlaišanu tīkls veic pakāpeniski, līdz tiek sasniegts iepriekš noteikts skaitlis. Turpretī XRP un XLM monētu piedāvājumu var palielināt, kad vien izstrādātāji to vēlas. Tas ir daļa no iemesla, kāpēc abas monētas tiek apsūdzētas par pārāk centralizētu.

Patika šis raksts? Pārbaudiet NEO vs Ethereum vai kāpēc NEO varētu būt spēcīgākā 2018. gada kriptonauda?

Jauns šajā pasaulē? Apskatiet pilnīgu iesācēju rokasgrāmatu par to, kā ieguldīt kriptogrāfijā.

* Atruna: Šis raksts nav uzskatāms par ieguldījumu konsultāciju un nav paredzēts tā sniegšanai. Šajā rakstā izteiktās prasības nav ieguldījumu konsultācijas, un tās nevajadzētu uztvert kā tādas. Veiciet savu pētījumu un pārliecinieties, ka esat izlasījis visu mūsu atrunu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me